Rząd znowelizuje ustawę o obliczaniu wartości PKB

Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu zajmie się projektem ustawy o zmianie ustawy o sposobie obliczania wartości produktu krajowego brutto - wynika z porządku obrad Rady Ministrów opublikowanego na stronie kancelarii premiera.

(fot. Krystian Maj / Kancelaria Premiera RP)

Projekt noweli przygotował Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Nowelizacja ma na celu dostosowanie przepisów ustawy o sposobie obliczania wartości rocznego produktu krajowego brutto do obowiązującego stanu prawnego w zakresie statystycznego podziału terytorialnego kraju.

Projektowana zmiana ustawy ma związek z wejściem w życie rozporządzenia Komisji (UE) 2016/2066 z dnia 21 listopada 2016 r. zmieniającego załączniki do rozporządzenia (WE) nr 1059/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ustalenia wspólnej klasyfikacji Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych (NUTS).

"Z uwagi na fakt, iż przestała obowiązywać Nomenklatura Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych (NTS), mająca swoje odniesienie w ustawie z dnia 26 października 2000 r. o sposobie obliczania wartości rocznego produktu krajowego brutto, zaistniała konieczność zmiany w art. 6 tej ustawy" - napisano w informacji o projekcie nowelizacji.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ skr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 12 jasiustasiu01

I co z tego, że spada?! Teraz PKB będzie rósł ustawowo! :-)

! Odpowiedz
3 11 druzjan

Mnie to zachwyca, jak rząd kreuje rzeczywistość. Telewizja głosi sukcesy, sterowanie stopami procentowymi NBP już jest w odpowiednich rękach, teraz będą sterować PKB. Do przejęcia został jeszcze GUS, bo ten obecny prezes straszy inflacją i psuje ogólny obraz dobrobytu. Bal na Titanicu trwa i orkiestra zagłusza komunikat "pull up, terrain ahead!"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil