Rząd zapowiada dalsze poszerzanie polskiej własności w sektorze finansowym

Rząd planuje dalsze zwiększanie udziału polskiej własności w sektorze finansowym - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

(Kancelaria Premiera RP)

Sasin przypomniał o kluczowej jego zdaniem transakcji przejęcia od włoskiego UniCredit akcji Banku Pekao przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju.

"Wcześniej udział zagranicznego kapitału w sektorze bankowym przekraczał 60 proc. i był oceniany przez wielu ekspertów, że hamuje on możliwość wpływania na procesy gospodarcze" - powiedział w sobotę w Toruniu wicepremier Sasin.

"Ta transakcja spowodowała, że te procenty się odwróciły. Dzisiaj większość sektora bankowego jest w rękach polskich, a planujemy i prowadzimy rozmowy, aby ten zakres polskiej własności w sektorze finansowym poszerzać" - dodał.

"Chcemy bardzo aktywnie, jako Ministerstwo Aktywów Państwowych, wspomagać proces konsolidacyjne firm, które będą stawały się potężnymi i ważnymi graczami na rynku europejskim" - powiedział Sasin w sobotę w Toruniu.

Dodał, że kierowane przez niego ministerstwo chce też szukać rozwiązań, które sprawiłyby, że ważne projekty inwestycyjne mogłyby być realizowane nie tylko przez jeden podmiot.

Wskazał, że MAP mógłby pełnić rolę koordynatora takich działań.

"Chcemy też inicjować duże inwestycje, bo nie ma rozwoju bez ambitnej polityki inwestycyjnej prowadzonej przez spółki państwowe, ale również przez prywatny biznes" - powiedział Sasin.

"Chcemy, żeby menedżerowie spółek Skarbu Państwa, te ogromne środki, które są w firmach, inwestowali. Po pierwsze, żeby te inwestycje przynosiły zyski, bo firmy państwowe podobnie jak prywatne muszą przynosić pieniądze akcjonariuszom, w tym Skarbowi Państwa, ale po drugie - żeby przynosić ogromny zastrzyk tej machinie rozwoju. Żeby nasz wzrost gospodarczy utrzymywał się na wysokim poziomie" - dodał.

Dementuję plotki o planach konsolidacji PGNiG i Tauronu - powiedział Sasin. Dodał, że plotki w tej sprawie "są oparte o żadne fundamenty".

"W tym przypadku są to spekulacje oparte o żadne fundamenty. Pomysł konsolidacji PGNiG i Tauronu chciałem zdecydowanie zdementować. Takich pomysłów nie ma" - powiedział Sasin.

Dodał, że co do samego kierunku konsolidowania firm z podobnych branż, aby tworzyć duże podmioty zdolne nawiązywać konkurencję z większymi firmami działającymi na polskim czy europejskim rynku, to jest to kierunek, który rząd chciałby kontynuować.

"Nie mogę podać konkretnych nazw, nawet jeżeli luźne rozmowy na ten temat toczymy. Te konkrety, o których dziś mogę powiedzieć, to kontynuacja połączenia Lotosu z Orlenem. Mamy również fakt publicznie wyrażonej chęci zakupy spółki Energa przez Orlen. Trudno jednak mówić tutaj, że sprawa jest przesądzona, bo jest to początek procesu, który będzie trwał i wymagał wielu analiz - również po stronie mojego resortu" - podkreślił Sasin.

Państwowy bank przejmie mBank?

Wicepremier Sasin pytany przez PAP, czy chciałby, by któryś z należących do Skarbu Państwa banków odkupił od niemieckiego Commerzbanku udziały w mBanku odpowiedział:

"To są różnego rodzaju biznesowe rozmowy, ale toczą się one na poziomie firm, również tych z udziałem Skarbu Państwa oraz innych podmiotów. Nie chciałbym więc się w tej sprawie wypowiadać".

"Chciałbym bardzo, to jest oczekiwanie nie tylko rządu, ale i znacznej części społeczeństwa, żeby zakres polskiej własności w gospodarce, jak również w sferze instytucji finansowych, był szerszy" - dodał.

Na początku tego tygodnia analitycy Santander BM wyrazili opinię, że ogłoszone przez PKN Orlen wezwanie na akcje Energi może być pierwszym krokiem w budowie "narodowych wielosektorowych czempionów". Ich zdaniem następnym celem może być Tauron, a wśród kandydatów do jego przejęcia widzą Eneę, KGHM i PGNiG.

Zdaniem analityków Santander BM Pawła Puchalskiego i Michała Sopiela pomysł "narodowych wielosektorowych czempionów", jak określił je wcześniej minister aktywów państwowych Jacek Sasin, może być rozszerzony i wezwanie na akcje Energi może być dopiero pierwszym krokiem w jego realizacji. W ich opinii najbardziej prawdopodobnym scenariuszem mogłoby być przejęcie Tauronu przez PGNiG.

(PAP Biznes)

pr/ tj/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 34 _emisariusz

Rany czy będziemy zmuszeni codziennie czytać newsy na temat wypowiedzi tego idioty ?

! Odpowiedz
4 1 manatees

Mam konto w tym banku. Lubie go za wygodną obsługę. Ale oprocentowanie produktów oszczędnościowych waha się miedzy 0,4% a 1%. To jak zrobią odsetki poniżej inflacji, oferta się i tak może jeszcze poprawić.

! Odpowiedz
2 57 drabio

Poszerzenie polskiej własności czyli. Kolejne miodowe posadki, wyższe opłaty dla klienta i oprocentowanie ponizej inflacji. Jaki z tego zysk dla obywatela że będzie musiał za to zapłacić?

To nie jest żadna repolonizacja tylko nacjonalizacja takie działania zaprowadzą gospodarkę do zapaści, taką państwowa gospodarka był niewydolny PRL gdzie ludzie zostali tak wybiedzeni że wielkim szczęściem było kupno długopisu czy zeszytu w kiosku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
56 2 degrengolada

pytanie nie brzmi czy nacjonalizować czy nie tylko za ile. Interesy to zimna kalkulacja. Pan Jacek Sasin to odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku i doskonale wie, że gdy pojawia się okazja na rynku to nie tylko powinno się ją rozważyć ale TRZEBA bo to leży w interesie Polski i Polaków.

! Odpowiedz
0 2 wyrwin666

Twój NIK degrengolada idealnie odzwierciedla to co masz w głowie. A tak pytanie do Ciebie na marginesie. Ile Ci płacą trollu ?

! Odpowiedz
5 31 znawca_inwestor

A co to pisowe trolle mają dziś wolne? Czemu tak mało minusów pod postami krytykującymi jedyną słuszną politykę?

! Odpowiedz
16 71 piter_gda

Zapewniam Panie Sasin, że godzinę po potwierdzeniu zakupu mBanku przez jakiś państwowy podmiot, przenoszę wszystkie swoje aktywa do innego niepaństwowego banku.
I myślę że takich jak ja będzie wielu.
powodzenia

! Odpowiedz
9 28 _jasko

Obawiam się, że przed przeznaczeniem nie uciekniesz.
Wkrótce już może nie być prywatnych banków, a nieposiadanie konta w banku będzie tylko prerogatywą prezesa

! Odpowiedz
9 25 jkl777 odpowiada _jasko

Na szczescie jest jeszcze UE i swoboda przeplywu towarow i uslug. Ja od samych plotek juz zalozylem konto w niezgrozonym PiSowska stonka i sukcesywnie bede tam przenosil swoje rozliczenia.

! Odpowiedz
4 19 _jasko odpowiada jkl777

"swoboda przeplywu towarow i uslug" będzie tak długo jak będziemy w UE.
Poza tym PiS zawsze może Polskę wyłączyć z tej "swobody" tak jak ostatnio z celu neutralności klimatycznej

! Odpowiedz
3 6 hfjdj

a jakie ty tam masz aktywa jak przeciez mozna tam miec tylko pieniadze badz kredyty. i kredyty to sobie przeniesiesz jak ci pozwola a moze sie zdarzyc ze i nie pozwola bo nie jestes sprytniejszy od nich.

! Odpowiedz
15 7 degrengolada

dziękujemy za podzielenie się opinią. Cóż najpewniej po zamknięciu Pana produktów w naszym banku nie przyjdzie nam nic innego jak zbankrutować.

! Odpowiedz
3 2 momotaro odpowiada jkl777

Bardzo dobry ruch. Następnym powinno być przejęcie potworkow Czarneckiego za symboliczną złotówkę.

! Odpowiedz
7 56 grab

To jest początek końca gospodarki rynkowej! Rząd zmierza w stronę socjalizmu gospodarczego.
Zobaczcie jak zrujnowali polską giełdę.

! Odpowiedz
4 33 _jasko

W rzucę jeszcze raz:
W grudniu 2016 roku państwowe konsorcjum PZU i PFR podjęło decyzję o „repolonizacji” Banku Pekao i podpisało umowę zakupu od UniCredit 32,8 proc. akcji za 10,6 mld zł,
Ponad 17 lat wcześniej włoski inwestor kupił 50,1 proc. akcji tego banku za zaledwie 4 mld zł.
Można? Można!

! Odpowiedz
24 10 degrengolada

wałęsa już całkowicie odleciał

! Odpowiedz
28 59 marxs

2019 rok wygląda wyjątkowo słabo na GPW. Jak się okazuje najbardziej polskiej giełdzie ciążą spółki, które znajdują się pod kontrolą Skarbu Państwa. Z doniesień portalu Bankier.pl wynika, że ich wartość spadła prawie o 50 miliardów złotych w ostatnich 11 miesiącach.

! Odpowiedz
37 63 kolumb1234

Przed wojną NBP był prywatny a ci komunisci z krzyżem w zębach chcą aby wszystko co możliwe było państwowe

! Odpowiedz
1 8 pomorzaninm

komunisci z krzyzem w zebach powinni zamieniac dlug zagraniczny na dlug w Polsce tak jak w Japonii jest ... czyli obligacje zeby kupowali obywatele Polski.

! Odpowiedz
3 10 karbinadel

Przed wojną NBP w ogóle nie istniał. Powstał w 1945 roku

! Odpowiedz
1 5 _jasko odpowiada karbinadel

Narodowy Bank Polski rozpoczął działalność w 1945 r., zastępując ówczesny Bank Polski Spółka Akcyjna.
Ten ostatni - bank prywatny z prawem emisji z siedzibą w Warszawie, założony w kwietniu 1924, na mocy ustawy o naprawie Skarbu Państwa i reformie walutowej, w formie spółki akcyjnej z kapitałem 100 mln zł.

Siedziba banku mieściła się w budynku dawnego rosyjskiego Banku Państwa przy ul. Bielańskiej 10.
WIKI

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 bigmaciek odpowiada pomorzaninm

Najlepiej bezterminowe, nieoprocentowane z obietnicą jakiejś idiotycznej loterii.

! Odpowiedz
14 38 kimdzongtusk

No to WIG20 dobrze, jak się zatrzyma na 1800

! Odpowiedz
9 30 kimdzongtusk

Dini i CD już skończyły wzrosty, nie będzie czym bronić poziomów.

! Odpowiedz
35 45 open_mind

Wałęsa wzywa ludzi na ulicę. Ogłosił manifest. O miłosierny Jezu ten człowiek nigdy nie zmądrzeje.

! Odpowiedz
39 20 jkl777

No widzisz, taki elektryk ze srubokretem obalil komune, a zoliborski "tuz yntelektu" wsadzil komuniste Piotrowicza i pacjentke zakladu w Tworkach Pawlowicz do TK. TW Balbina nadaje, na agenta CIA "Bolka".

! Odpowiedz
7 3 grab odpowiada jkl777

A ty i tobie podobni zamiast głupio gadać, może byście zrobili coś dobrego dla Polski?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada grab

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
56 64 psokal

Podsumowując - wycofujemy się ze wszystkiego co osiągnęliśmy przez ostatnie 30 lat i wracamy do tego co było przed 1989. Czy ktoś przypomni mi dlaczego odeszliśmy od komunizmu? I dlaczego wdrażalismy takie lewackie wymysły jak silny samorząd, rozbudowany sektor prywatny, niezależne sądownictwo czy system wielopartyjny? Czy naprawdę za komunizmu było lepiej niż w III RP?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
60 49 d176994

polskie polskość co ten człowiek bredzi ,mam nadzieję że ten reżim jeszcze upadnie za mojego życis

! Odpowiedz
24 7 jkl777

RozPOcznij ewangelizacje wsrod motlochu, to moze czesc zawroci z drogi dojnej zmiany.

! Odpowiedz
32 10 silvio_gesell

Jeżeli rentowności obligacji spadną poniżej 1,5% to walka z brakiem płynności na rynku międzybankowym poprzez polskie QE spowodowałoby bardzo znaczne osłabienie złotego. Rząd mając większość udziału w sektorze bankowym po prostu może wymóc na nich zapewnianie płynności na rynku międzybankowym, nawet wbrew ich interesom, więc polskie QE nie będzie niepotrzebne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 31 _jasko

Dodam od siebie, że jak rząd będzie miał całość udziału w sektorze bankowym, to nic nie będzie potrzebne

! Odpowiedz
17 5 silvio_gesell odpowiada _jasko

Tak, bo rząd emitując obligacje tworzy depozyty w systemie bankowym, zatem automatycznie tworzy popyt na swoje obligacje. Wystarczy że będzie je emitował z coraz niższymi rentownościami i może się finansować za darmo.

! Odpowiedz
8 12 silvio_gessell odpowiada silvio_gesell

Ahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

! Odpowiedz
8 13 silvio_gessell odpowiada silvio_gesell

Dziś niedziela handlowa, idź kupić coś bombelkom, będziecie wszyscy szczęśliwsi.

! Odpowiedz
7 0 silvio_gesell odpowiada silvio_gessell

Silvio Gesell pisze się przez jedno „s”.

! Odpowiedz
0 8 silvio_gessell odpowiada silvio_gesell

Zmień płytę. I kup okulary, 500 chyba wystarczy.

! Odpowiedz
6 0 silvio_gesell odpowiada silvio_gessell

Silvio Gesell pisze się przez jedno „s”.

! Odpowiedz
0 6 silvio_gessell odpowiada silvio_gesell

Czekam na pozew klaunie.

! Odpowiedz
2 0 silvio_gesell odpowiada silvio_gessell

Silvio Gesell pisze się przez jedno „s”.

! Odpowiedz
0 2 silvio_gessell odpowiada silvio_gesell

Zmień płytę i kup okulary. Poza tym czekam na pozew klaunie, wysłać dane?

! Odpowiedz
0 2 silvio_gessell odpowiada silvio_gesell

Czekam na pozew klaunie, wysłać dane?

! Odpowiedz
0 0 silvio_gesell odpowiada silvio_gessell

Silvio Gesell pisze się przez jedno „s”.


! Odpowiedz
7 34 open_mind

Dawno, dawno temu, zanim jeszcze zaczęto obchodzić Święta Bożego Narodzenia, pewni mędrcy ze wschodu wpadli na pomysł, by na Gwiazdkę udać się do pewnego miasteczka położonego na terenie Autonomii Palestyńskiej, będącej pod panowaniem ówczesnych imperialistów z zachodu. Celem wyprawy były odwiedziny pewnej rodzinki, a przede wszystkim nowo narodzonego małego Jezuska, który to od owych mędrców otrzymał kilka prezentów pod choinkę. Jednym z owych prezentów była gruba koperta, czy może sakiewka, a może i nawet kuferek, wypełniony po brzegi twardą walutą. Nie były to jednak amerykańskie dolary, szwajcarskie franki, czy funty brytyjskie. Nie były to też żadne papiery wartościowe o świetlanym ratingu AAA, jak amerykańskie obligacje skarbowe, obligacje hipoteczne, czy najwyższe transze CDO i CLO. Nie były to ETFy jak GLD, SLV, ani też żadne kontrakty futures na metale szlachetne bez pokrycia. Były to po prostu zwykłe pieniądze.

Jak sama nazwa wskazuje, mędrcy nie byli głupcami, toteż zdając sobie sprawę z tego, że w przypadku owego małego człowieczka mają do czynienia z wyczekiwanym z dawna królem, obdarowali go walutą, która symbolizowała jego królewską godność, w zgodzie z powiedzonkiem:

„Złoto jest pieniądzem królów, srebro pieniądzem dżentelmenów, barter pieniądzem pospólstwa, natomiast dług – pieniądzem niewolników.”

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 14 open_mind

Na dalszych zaś kartach biblijnych opowieści dowiadujemy się, że 33 lata później ów mały bohater stał się przedmiotem handlu w ramach pewnej dżentelmeńskiej umowy, którą jego druh Judasz zawarł ze starszymi i mądrzejszymi tamtych czasów. Owi dżentelmeni zgadali się na kwotę 30 sztuk srebra (czyli równoważność 7 srebrnych dolarów amerykańskich) i zaraz można byłoby zapytywać czy to dużo, czy mało, jednak wysoce niestosownym byłoby rozprawianie takiej kwestii w odniesieniu do ceny za ludzkie życie, którą Żydzi wylicytowali między sobą. Dość powiedzieć, że pan Judasz nie był żadnym tam dżentelmenem, a zwyczajnym konfidentem i kapusiem, i kiedy w końcu sobie to uzmysłowił, wziął i się powiesił.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 zenonn odpowiada open_mind

Judasz nie zdradził Jezusa, lecz działał na jego życzenie w ramach planu zbawienia - takie rewelacje przynosi tzw. Ewangelia Judasza.
Judasz nie jest zdrajcą, lecz bohaterem wybranym przez Jezusa. Chrystus mówi: "Przewyższysz ich [apostołów] wszystkich. Ale, Judaszu, musisz poświęcić ciało, które mnie okrywa". Judasz wydaje Chrystusa na śmierć na jego wyraźne życzenie. Inaczej Jezus nie zbawiłby świata!

Czterej ewangeliści zgodnie potępiali Judasza. Dopuścił się zdrady, wydając Chrystusa w ręce Sanhedrynu (władz żydowskich) za 30 srebrników. Potem, nie mogąc znieść wyrzutów sumienia, popełnił samobójstwo. "Lepiej byłoby dla tego człowieka, żeby się nie narodził" - czytamy u św. Mateusza.

Wersja przypisywana Judaszowi krążyła wśród chrześcijan w pierwszych wiekach, dopóki na soborze nicejskim w 325 r. Ewangelia Judasza nie została zakazana. Ślad po niej zaginął na wieki. Papirusowy manuskrypt odkryto w połowie lat 70. XX wieku, lecz dopiero 30 lat później, na Kongresie Koptyjskim w Paryżu, dowiedzieli się o nim naukowcy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
57 61 marianpazdzioch

Pisowski komunista chce wszystko upaństwowic tak zeby poza państwem zupelnie jak w ulubionym peerelu były tylko roszczeniowe dziady bez wlasnosci i przyszlosci, zdane na laske lub nielaske towarzysza, ktorych glos mozna kupic za przyslowiowego jabola.

! Odpowiedz
53 45 sel

Po prostu dalsze upaństwawianie przez komunistów, trzeba nazywać rzeczy po imieniu., naiwnie sądzą że wtedy bogaci będą trzymac pieniądze w polskich państwowych bankach żeby im mogli zająć..

! Odpowiedz
14 17 newsman

mysle ze obiektywnie nie ma dorej oceny czy bank prywatny lepszy od państwowego podam dwa przykłady DEUTSCHE BANK I COMMERSBANK oba niemieckie jeden całkowicie prywatny drugi kontrolowany prez państwo sprawdzcie ich notowania za osta 10lat

! Odpowiedz
21 31 newsman

jacku ale my to juz wszystko dobrze wiemy ty walczysz z komuna ale pelnymi garsciamu przyjmujesz zasady PRLu i potwierdzasz ze wlasnosc panstwowa wcale nie musi byc gorsza ile lat ci zajelo zebys to wkoncu zrozumial?

! Odpowiedz
24 19 sel

Bo komuna była dobra zdaniem dzisiejszych komunistów tylko nie ich. , a najsza jest najlepsza.

! Odpowiedz
51 28 jkendy

Przypomina to grupę rozbitków na środku morza, jeden próbuje się trzymać drugiego i go powili podtapia a na końcu idą wszyscy razem na dno.

! Odpowiedz
67 62 trybuch

Neobolszewicy zrobia z Polski krainę dobrobytu ale chyba tylko dla siebie.

! Odpowiedz
35 26 sel

Przecież im już jest bardzo dobrze żadna prokuratura ich nie sprawdza, bo nie może, ani nie bada przychodów i łapówek i wydatków państwowych czyli naszych wspólnych pieniędzy.

! Odpowiedz
65 65 mith21

brakuje stołków w SSP dla partyjniaków z PiS?

! Odpowiedz
20 15 silvio_gessell

Moja godność poszybowała w górę.

! Odpowiedz
84 27 kkk1111

banki zawsze powinny byc w rekach państwa bo to jest strategiczna instytucja i tylko sprzedawczyk albo idiota pozbywa sie takiej instytucji oczywiście mogą być obok banki prywatne a podstawę stanowić powinien bank państwowy ciekawe kim byl Balcerowicz bo nawet człowiek po podstawówce wiedział ze sprzedaż banku to pozbawienie sie podstaw suwerenności państwa i wpływu na gospodarkę

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
45 83 fakty

I dlatego polskie narodowe banki (70 % udziału w rynku), oferują Polakom bandyckie lokaty 2 % poniżej inflacji ? Gdyby Pekao, PKO, Alior podwyższyły oprocentowanie, to reszta musiałaby zrobić to samo. Ty,czasem państwowe molochy mają najgorsze lokaty na rynku, i najdroższe kredyty. Tak jest, gdy nie ma konkurencji i mamy praktycznie monopol, ceny usług rosną, a jakość spada. Może ty lubisz być okradany, ku chwale Jarosława, ale większość nie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 10 _jasko

"ciekawe kim byl Balcerowicz bo nawet człowiek po podstawówce wiedział ze", bank bez gotówki to g. a nie bank.

! Odpowiedz
81 89 jkendy

Jednym słowem, wracamy do państwowej patologii z przed 1989 roku.

! Odpowiedz
53 59 kkk1111

patologia to było sprzedać banki i inne strategiczne przedsiębiorstwa jak masz wątpliwości to popatrz jak to załatwili Francuzi , np. z mitalem czy Niemcy

! Odpowiedz
56 45 jkendy odpowiada kkk1111

Słyszałeś o jakimś amerykańskim banku w rękach państwa? Państwowa własność to wyraz braku zaufania państwa do własnych obywateli. Państwo ma się szkolnictwem, policją i wojskiem a nie konkurować na rynku z prywatnymi firmami.

! Odpowiedz
21 13 tomitomi odpowiada jkendy

bank wszelkich banków ( emitent kasy ) FED jest państwowy ! ..............a, jak w p-oLSCE będzie ustrój demokracji ,taki jaki jest w Ameryce ,będziesz miał rację i Cię poprę , a na razie lipa !!! chazary górą !

! Odpowiedz
0 0 zenonn odpowiada tomitomi

FED historię ma ciekawą. Kto jest dziś jego właścicielem nie wiadomo- nie rząd, nie korporacje.
https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/bankowosc/jak-rockefellerowie-i-morganowie-stworzyli-fed/

! Odpowiedz
69 63 anna_domagalczyk

Czebole nie bardzo się sprawdziły w Korei. Ale pewnie PIS liczy, że my mamy inny klimat. Teraz pewnie jeszcze przepłacą za mbank, bo jak już ogłaszają że są zainteresowani, to i cena pójdzie w górę. No, ale kto bogatemu zabroni...

! Odpowiedz
9 16 marianpazdzioch

Za 4 lata PO sprzeda bank za 1/3 ceny zakupu i knajacki interes polityków zatoczy kolejny raz koło. Jedni dostaną łapówki, drudzy milionowe odprawy. Każdy będzie szczęśliwy...

! Odpowiedz
5 9 _jasko odpowiada marianpazdzioch

Gwoli jasności na przykładzie Pekao.
W grudniu 2016 roku państwowe konsorcjum PZU i PFR podjęło decyzję o „repolonizacji”Pekao i podpisało umowę zakupu od UniCredit 32,8 proc. akcji za 10,6 mld zł,
Ponad 17 lat wcześniej włoski inwestor kupił 50,1 proc. akcji za zaledwie 4 mld zł.

! Odpowiedz
0 15 jkl777 odpowiada marianpazdzioch

Sprzeda za 1/3 zakupu, bo KOMUNISCi z PiS do tej wartosci doprowadza to przedsiebiorstwo. Takiemu Sasinowi nie dalbym umyc szyby w samochodzie, a ten ekonomista pokroju Suskiego siedzi na miejscu zarezerwowanym dla najinteligentniejszych ludzi w kraju.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
MBANK 1,24% 374,80
2020-02-21 17:00:00
WIG -0,47% 57 424,47
2020-02-21 17:15:01
WIG20 -0,54% 2 088,53
2020-02-21 17:15:00
WIG30 -0,47% 2 415,04
2020-02-21 17:15:01
MWIG40 -0,25% 4 056,63
2020-02-21 17:15:01
DAX -0,62% 13 579,33
2020-02-21 17:37:00
NASDAQ -1,79% 9 576,59
2020-02-21 22:03:00
SP500 -1,05% 3 337,75
2020-02-21 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.