REKLAMA

Rząd zachęca emigrantów do powrotu

2008-04-18 07:12
publikacja
2008-04-18 07:12
Dziennik "Polska" dotarł do głównych założeń rządowej kampanii mającej zachęcić Polaków do powrotu z emigracji. Jak pisze gazeta, jedyne co rząd będzie miał do zaproponowania, to broszura rozdawana w kościołach i ambasadach oraz strona internetowa, która być może zacznie działać w maju. Wcześniej mówiło się o ęłęózwolnieniach z PIT, składek rentowych i emerytalnych oraz podatku od nieruchomości, a także o preferencyjnych kredytach dla powracających.

"Polska" podaje, że szczegóły akcji jeszcze wczoraj dopracowywało trzydziestu ekspertów zatrudnionych przez premiera Donalda Tuska. Efekty ich dwumiesięcznej pracy są jednak mizerne. Kilkudziesięciostronicowa broszura "Poradnik dla reemigranta" będzie zawierała same banały- pisze dziennik. Znajdą się tam między innymi rady, jak założyć w Polsce firmę, ile kosztują nieruchomości w Polsce czy za ile można wynająć mieszkanie. Poradniki mają być dołączone do polonijnych gazet i rozdawane w miejscach, gdzie często przebywają nasi rodacy.

Gazeta zwraca jednak uwagę, że nawoływanie do powrotu może nie być wystarczającą zachętą. Rząd Irlandii przez lata zabiegał o powrót swoich rodaków, wykupując ogłoszenia w zagranicznej prasie i uruchamiając portal internetowy. Ale dopiero gdy w latach 90-tych poprawiła się sytuacja ekonomiczna w tym kraju, emigranci zaczęli wracać.

Więcej o akcji w dzienniku "Polska".

Polska/adb/magos
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Lopez
"Wcześniej mówiło się o zwolnieniach z PIT, składek rentowych i emerytalnych oraz podatku od nieruchomości, a także o preferencyjnych kredytach dla powracających" A co z tymi co zostali i ciężko pracują na przyrost gospodarczy?
~cichy
I tak dobrze, bo poprzedni rząd zachęcał olaków młodych do opuszczania kraju ze względu na zagrożenie dla chorej ekipy.
tergal
Proponuje powitanie grupy emigrantow przez nowych obywateli polskich na peronie we Wloszczowej
~Lopez
Ciekawe ile podatnicy muszą zapłacić za tych "trzydziestu ekspertów", "Poradnik dla reemigranta" i "banały" w nim zawarte. Po prostu Polska!:):)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki