Rząd zachęca emigrantów do powrotu

Dziennik "Polska" dotarł do głównych założeń rządowej kampanii mającej zachęcić Polaków do powrotu z emigracji. Jak pisze gazeta, jedyne co rząd będzie miał do zaproponowania, to broszura rozdawana w kościołach i ambasadach oraz strona internetowa, która być może zacznie działać w maju. Wcześniej mówiło się o ęłęózwolnieniach z PIT, składek rentowych i emerytalnych oraz podatku od nieruchomości, a także o preferencyjnych kredytach dla powracających.

"Polska" podaje, że szczegóły akcji jeszcze wczoraj dopracowywało trzydziestu ekspertów zatrudnionych przez premiera Donalda Tuska. Efekty ich dwumiesięcznej pracy są jednak mizerne. Kilkudziesięciostronicowa broszura "Poradnik dla reemigranta" będzie zawierała same banały- pisze dziennik. Znajdą się tam między innymi rady, jak założyć w Polsce firmę, ile kosztują nieruchomości w Polsce czy za ile można wynająć mieszkanie. Poradniki mają być dołączone do polonijnych gazet i rozdawane w miejscach, gdzie często przebywają nasi rodacy.

Gazeta zwraca jednak uwagę, że nawoływanie do powrotu może nie być wystarczającą zachętą. Rząd Irlandii przez lata zabiegał o powrót swoich rodaków, wykupując ogłoszenia w zagranicznej prasie i uruchamiając portal internetowy. Ale dopiero gdy w latach 90-tych poprawiła się sytuacja ekonomiczna w tym kraju, emigranci zaczęli wracać.

Więcej o akcji w dzienniku "Polska".

Polska/adb/magos
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Lopez

"Wcześniej mówiło się o zwolnieniach z PIT, składek rentowych i emerytalnych oraz podatku od nieruchomości, a także o preferencyjnych kredytach dla powracających" A co z tymi co zostali i ciężko pracują na przyrost gospodarczy?

! Odpowiedz
0 0 ~cichy

I tak dobrze, bo poprzedni rząd zachęcał olaków młodych do opuszczania kraju ze względu na zagrożenie dla chorej ekipy.

! Odpowiedz
0 0 tergal

Proponuje powitanie grupy emigrantow przez nowych obywateli polskich na peronie we Wloszczowej

! Odpowiedz
0 0 ~Lopez

Ciekawe ile podatnicy muszą zapłacić za tych "trzydziestu ekspertów", "Poradnik dla reemigranta" i "banały" w nim zawarte. Po prostu Polska!:):)

!
Polecane
Najnowsze
Popularne