Rząd przyjął projekt ustawy o świadczeniach rodzinnych

Rząd przyjął projekt ustawy, który racjonalizuje zasady przyznawania świadczenia pielęgnacyjnego i wprowadzają nowe świadczenie - specjalny zasiłek opiekuńczy. Znowelizowane przepisy miałyby obowiązywać od 1 stycznia 2013 roku.

Na ich podstawie uprawnionymi do świadczenia pielęgnacyjnego będą: rodzice, opiekunowie faktyczni dziecka oraz osoby będące rodzinami zastępczymi spokrewnionymi, a także inne osoby, na których ciąży obowiązek alimentacyjny. Osoby te będą mogły ubiegać o świadczenie pielęgnacyjne, jeżeli niepełnosprawność osoby wymagającej opieki powstała przed ukończeniem 18. roku życia lub w trakcie nauki w szkole, jednak nie później niż do ukończenia 25. roku życia.

Zdecydowano, że osobom dotychczas otrzymującym świadczenie pielęgnacyjne zostanie zachowane prawo do niego przez 6 miesięcy. Wysokość tego świadczenia będzie wynosić 520 zł - dodatkowo, w tym okresie, osobom spełniającym warunki do świadczenia pielęgnacyjnego na podstawie nowych przepisów będzie przysługiwać dodatek do niego w wysokości 100 zł miesięcznie, co wynika z kontynuacji programu rządowego.IAR/komunikat/lm/pbp
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil