REKLAMA

Rząd przyjął projekt ustawy o świadczeniach rodzinnych

2012-08-28 13:59
publikacja
2012-08-28 13:59
Rząd przyjął projekt ustawy, który racjonalizuje zasady przyznawania świadczenia pielęgnacyjnego i wprowadzają nowe świadczenie - specjalny zasiłek opiekuńczy. Znowelizowane przepisy miałyby obowiązywać od 1 stycznia 2013 roku.

Na ich podstawie uprawnionymi do świadczenia pielęgnacyjnego będą: rodzice, opiekunowie faktyczni dziecka oraz osoby będące rodzinami zastępczymi spokrewnionymi, a także inne osoby, na których ciąży obowiązek alimentacyjny. Osoby te będą mogły ubiegać o świadczenie pielęgnacyjne, jeżeli niepełnosprawność osoby wymagającej opieki powstała przed ukończeniem 18. roku życia lub w trakcie nauki w szkole, jednak nie później niż do ukończenia 25. roku życia.

Zdecydowano, że osobom dotychczas otrzymującym świadczenie pielęgnacyjne zostanie zachowane prawo do niego przez 6 miesięcy. Wysokość tego świadczenia będzie wynosić 520 zł - dodatkowo, w tym okresie, osobom spełniającym warunki do świadczenia pielęgnacyjnego na podstawie nowych przepisów będzie przysługiwać dodatek do niego w wysokości 100 zł miesięcznie, co wynika z kontynuacji programu rządowego.IAR/komunikat/lm/pbp
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki