REKLAMA

Rząd przeciw relokacjom nielegalnych imigrantów

2020-06-08 12:05
publikacja
2020-06-08 12:05

Rząd Polski zdecydowanie przeciwstawia się jakimkolwiek relokacjom nielegalnych imigrantów na terenie naszego kraju - oświadczył w poniedziałek szef MSWiA Mariusz Kamiński. Wspólne stanowisko w tej sprawie Polska wystosowała do KE wraz z sześcioma innymi unijnymi państwami.

fot. Antonio Parrinello / / Reuters

Na poniedziałkowej konferencji w siedzibie resortu szef MSWiA mówił o liście, który do Komisji Europejskiej wystosowali ministrowie spraw wewnętrznych państw Grupy Wyszehradzkiej - Polski, Słowacji, Węgier i Czech, a także Estonii, Łotwy oraz Słowenii. Pismo dotyczy Paktu w sprawie Migracji i Azylu, którego publikację zapowiedziano na drugi kwartał bieżącego roku.

Kamiński zaznaczył, że w marcu część państw południa Europy wystosowało do KE postulat wprowadzenia szybkich i obowiązkowych "relokacji nielegalnych imigrantów, którzy znaleźli się na terenie UE", a w kwietniu rządy Włoch, Hiszpanii, Niemiec i Francji poparły ten postulat.

Jak podkreślił, stanowisko w tej sprawie ministrów spraw wewnętrznych siedmiu państw UE z inicjatywy Grupy V4 wpłynęło do KE w miniony piątek.

"W dokumencie tym wyrażamy stanowczy sprzeciw przeciwko powrotowi sprawy obowiązkowych relokacji na terenie UE nielegalnych imigrantów. Wyrażamy stanowczy sprzeciw i twardo mówimy, że tego typu instrumenty i tego typu rozwiązania nie będą przez nas akceptowane" - oświadczył szef MSWiA.

"Chcę zapewnić wszystkich polskich obywateli, że rząd Polski, rząd Prawa i Sprawiedliwości jednoznacznie i zdecydowanie przeciwstawia się jakimkolwiek relokacjom nielegalnych imigrantów na terenie naszego kraju. Jest to stanowisko jasne, jednoznaczne i niepodlegające negocjacjom" - powiedział Kamiński.

Jak zaznaczył, rząd czyni to nie ze względów "ksenofobicznych", lecz "z uwagi na zdrowy rozsądek". "Nie ma zgody i nie będzie zgody polskiego rządu na jakiekolwiek narzucone nam eksperymenty społeczne czy eksperymenty kulturowe" - dodał.

"Jak tego typu eksperymenty kończą się, widzimy na przykładzie wielu krajów Europy Zachodniej, gdzie doszło do powstania znaczących skupisk osób niezwiązanych kulturowo, niezwiązanych społecznie z miejscami, w których przebywają. Prowadzi to do tragicznych skutków, do konfliktów społecznych, do konfliktów na tle rasistowskim, na tle religijnym" - przekonywał szef MSWiA. (PAP)

Autorzy: Agnieszka Ziemska, Bartłomiej Figaj

agzi/ bf/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane: Imigranci w Polsce

Komentarze (25)

dodaj komentarz
pc1974
Brawo! Żadnych bambo nam tu nie potrzeba. Tam gdzie są imigranci tam o 160 procent wzrosła liczba gwałtów, napadów, grabieży, rozboi, pobić, zabójstw.
przemek_opinia
Standardowa taktyka takich "marszy pokoju". Zwyzywać funkcjonariuszy i obrażać, że nie chcą zrobić tego co chce tłum i mocno prowokować. A jak przeleje się szala goryczy to kręcą filmy i pokazują w internecie, że ich policja bije. Banda manipulantów. Link poniżej:
https://twitter.com/i/status/1268243323141095426

1.
Standardowa taktyka takich "marszy pokoju". Zwyzywać funkcjonariuszy i obrażać, że nie chcą zrobić tego co chce tłum i mocno prowokować. A jak przeleje się szala goryczy to kręcą filmy i pokazują w internecie, że ich policja bije. Banda manipulantów. Link poniżej:
https://twitter.com/i/status/1268243323141095426

1. W 2017 r. czarnoskóry policjant zabił białą kobietę w Minneapolis, czy wtedy biali ruszyli plądrować sklepy? Nie.
https://wyborcza.pl/7,75399,22240057,czarny-policjant-zabil-biala-kobiete-jak-reaguje-ameryka.html

2. Jak czarny uciął głowę angielskiemu żołnierzowi w biały dzień na ulicy Londynu, ponieważ był bardzo zdenerwowany, że nie dostał zasiłku nikt nie protestował, ani nie okradał sklepów w zemście. Jego matce odmówiono upamiętnienia jej syna i zakazano postawienia tablicy pamiątkowej.

https://wyborcza.pl/1,75399,13962958,20_letni_brytyjski_zolnierz_zginal_w_Londynie_od_ciosu.html


3. W Wiedniu wywieszono transparent #OurLivesMatter z nazwiskami osób zamordowanych przez uchodźców. Może by tak przypomnieć te setki w całej Europie zamordowanych w zamachach?

Ale nie osoby z koniecznie chcące przekonać do swoich lewicowych racji będą się kłaść na chodniku i pisać jednozdaniowe komentarze oderwane od logiki byleby przekonywać do swojej skrajnej lewicowej ideologii. A przecież wszystko mogłoby mieć umiar i wypośrodkowanie.
lelo1949
Każdy z kandydatów na prezydenta ,powinien się jasno określić ,czy jest za przyjmowaniem ,czy przeciw
blablak
Nie za przyjmowaniem tylko niańczeniem i sponsorowaniem.
ej_czy_nie
Komu i czemu ci Murzyni mieliby przeszkadzać niby w Polsce to nie rozumiem od 2015 roku i chyba nigdy nie zrozumiem .
pstrzezek
Przeszkadzają ideowo i światopoglądwo, plus większość narodu się ich boi. Co ciekawe, boi się znacznie bardziej od 2015. I nie chodzi tu o argumenty ale właśnie o strach i ideologię zagrożenie od obcych

Z założenia Polska powinna być jednolita rasowo, z jedną wiarą, jedną parią jednym wodzem. Amen
ej_czy_nie odpowiada pstrzezek
Ci Murzyni to chrześcijanie uciekający z Erytrei przed arabska muzułmańską juntą wojskowa oni też nie pasują w PiSlandzie?!
blablak
Kazdemu kto placi podatki i wie, ze panstwo i tak wystarczajaco ten haracz trwoni. Kup se osrodek w niemczech i se ich tam utrzymuj.
blablak odpowiada ej_czy_nie
W 1890 roku Erytrea została włoską kolonią -włosi r...chali -niech włosi przyjmują. Każdemu kto uważa, że trzeba więcej wdrożyć pomysłów na trwonienie państwowego haraczu proponuję p...nąć się w łeb młotkiem. na początek gumowym, ale jak nie pomoże to tym skuteczniejszym.
artur17
Dlaczego nie pokazano zdjęcia z imigrantami demolującymi Sztokholm, Brukselę czy Goteborg?
Zdemolowano te miasta w ten weekend.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki