REKLAMA

Rząd po raz pierwszy stawia na OpenOffice

2010-06-08 11:45
publikacja
2010-06-08 11:45
W przetargu na system dla CPR pojawił się zapis, który może nie spodobać się Microsoftowi.

Resort spraw wewnętrznych ogłosił w sobotę długo oczekiwany przetarg na zintegrowany system dla Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Jest to pierwszy ważny przetarg w ramach budowy Systemu Informatycznego Powiadamiania Ratunkowego (SI PR).

Całkowita wartość projektu SI PR jest wyceniana na 450 mln zł. Pierwsze zamówienie – warte powyżej 16 mln zł - dotyczy systemu, który będzie obsługiwał zgłoszenia na numery alarmowe 112 i inne. Potem ma on zostać rozbudowany (po kolejnych przetargach) o systemy wspomagania dowodzenia.

Wkrótce MSWiA powinno ogłosić też przetarg na wyposażenie centrów w sprzęt komputerowy. I tu ciekawostka: w specyfikacji dotyczącej systemu obsługującego zgłoszenia pojawiła się informacja o oprogramowaniu, jakim będzie dysponował sprzęt, który zostanie zakupiony w oddzielnych przetargach.

Rządowe komputery mają nadal korzystać z systemów operacyjnych Microsoftu (Windows 7 lub Vista), ale w rubryce OPROGRAMOWANIE BIUROWE widnieje zapis: OpenOfficePl. Jeśli resort rzeczywiście w tym projekcie postawi na darmowe oprogramowanie kosztem MS Office, to może być to początek prawdziwej rewolucji w administracji, która na edytory Microsoftu wydaje dziesiątki milionów złotych rocznie. Chyba że eksperyment się nie uda i OpenOffice nie spełni oczekiwań urzędników i ratowników.

Mariusz Zielke

Źródło:

Do pobrania

openpng
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (47)

dodaj komentarz
~entuzjasta OOo
Interesowałem się praktycznie tym pakietem właściwie od początku jego istnienia aż do chwili obecnej. Wypróbowałem chyba wszystkie wersje i kompilacje. Zawsze byłem pełen uznania dla wygody praktycznej użytkowania jego części składowych a szczególnie calca i writera. Wg mnie aktualnie najlepszy jest Apache Office, który według moich Interesowałem się praktycznie tym pakietem właściwie od początku jego istnienia aż do chwili obecnej. Wypróbowałem chyba wszystkie wersje i kompilacje. Zawsze byłem pełen uznania dla wygody praktycznej użytkowania jego części składowych a szczególnie calca i writera. Wg mnie aktualnie najlepszy jest Apache Office, który według moich praktycznych doświadczeń stanowi kontynuację bardzo dobrej kompilacji GoOO w wersji 2.4.1. Myślalem, że takim "przedłużeniem" będzie LibreOffice (z uwagi na udział w tym Novel-a) ale niestety nie jest. Aktualnie używam nieoficjalnej wersji ApacheOffice w wersji 3.5 z polskim interfejsem. Czelam na tę oficjalną niecierpliwie.
~Kamil
Ja Korzystam z Open Office w wersji 1.1 i bardzo sobie chwale oczywiście aktualizacje mam wyłączone Miałem to Badziewie od Microsoftu w wersji 2010 i 2007i 2003 Portable ale mi totalnie nie pasowały Nie ma to Jak Open Office Polsko Postaw na Open Office
~qq
Tak, tylko że MS office jest i będzie a open office znika.
~Lindas
To oczywiste że OpenOffice nie spełni oczekiwań, bo jest tak beznadziejny, że nie da się na nim pracować. Kiedyś chciałem być fajny, legalny, ołpensołrsowy itd. i też zainstalowałem ten badziew. Robiłem dwa podejścia, ale ostatecznie skapitulowałem, kiedy trzeba było zrobić prosty wykres w arkuszu. Nigdy coś darmowego nie będzie To oczywiste że OpenOffice nie spełni oczekiwań, bo jest tak beznadziejny, że nie da się na nim pracować. Kiedyś chciałem być fajny, legalny, ołpensołrsowy itd. i też zainstalowałem ten badziew. Robiłem dwa podejścia, ale ostatecznie skapitulowałem, kiedy trzeba było zrobić prosty wykres w arkuszu. Nigdy coś darmowego nie będzie lepsze od czegoś drogiego! Pozdrawiam wszystkich kochanków linuksa, obyście wreszcie przejrzeli na oczy.
~all
słaby jesteś i tyle, open gniecie microsofta na max, jedynie przez takich jak ty świadomość ludzi jest wypaczana kupuj sobie drogi badziew choć nie sądze, że cię stać pewnie kradniesz.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~deep in the money co
This one is an inspiration personally to uncover out rather more related to this subject. I have to confess your data extended my sentiments as well as I'm going to proper now take your feed to remain up to date on each coming weblog posts you might possibly create. You might be worthy of thanks for a job perfectly achieved!
~buy proviron
Je veux juste dire que c'est un super blog vous êtes arrivé ici! J'ai fait le tour de pas mal de temps, mais a finalement décidé de montrer mon appréciation de votre travail! Thumbs up, et continuer!
~watch free movie onl
Hello, Guys, You ought to really think about engaged on growing this blog into a major authority on this market. You evidently have a grasp handle of the matters everyone is looking for on this web site in any case and you could possibly certainly even earn a buck or two off of some advertisements. I'd explore following latest Hello, Guys, You ought to really think about engaged on growing this blog into a major authority on this market. You evidently have a grasp handle of the matters everyone is looking for on this web site in any case and you could possibly certainly even earn a buck or two off of some advertisements. I'd explore following latest subjects and elevating the quantity of write ups you place up and I guarantee you’d begin seeing some superb targeted visitors within the close to future. Only a thought, good luck in no matter you do!
~Bondomomoonry
Nice article, especially the first paragraph :)
Keep it up!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki