REKLAMA

Rząd odpowiada za śmierć polskiego geologa w Pakistanie

2009-06-03 12:16
publikacja
2009-06-03 12:16
Tak wynika z analizy Biura Bezpieczeństwa Narodowego, do którego dotarł "Wprost". Według tygodnika, Lech Kaczyński wytoczył przeciwko rządowi Donalda Tuska najcięższe działa. Z analizy prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego wynika, że Piotr Stańczak padł ofiarą nieskuteczności rządu, którego działania sprowadzały się do "socjotechnicznej wyliczanki".

Jak napisali autorzy analizy, "Piotr Stańczak nie stał się ofiarą skutecznej taktyki zastosowanej przez porywaczy, ale ofiarą nieskutecznych działań Rządu RP". BBN stwierdza, że odpowiedzialność polityczną za tę nieskuteczność ponosi szef MSZ Radosław Sikorski. Wskazuje też, że największym błędem władz była wypowiedź samego premiera Donalda Tuska, który w trakcie negocjacji z porywaczami stwierdził, że "Polska nie zapłaci okupu talibom i nigdy nie będzie płatnikiem żadnych okupów". Zdaniem BBN, ta wypowiedź mogła przyczynić się do fiaska rozmów i, w konsekwencji, śmierci geologa.

Politycy Platformy Obywatelskiej powiedzieli "Wprost", że stawianie takich zarzutów wobec rządu jest "graniem śmiercią w kampanii wyborczej". Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Krzysztof Lisek powiedział "Wprost", że rząd zrobił wszystko, by ocalić naszego rodaka. A to, co robi BBN, to nic innego jak granie jego śmiercią i wykorzystywanie jej w kampanii wyborczej - skomentował doniesienia "Wprost" poseł PO.
Źródło:IAR
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~sla
DLACZEGO wycięto wszystkie komentarze?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki