REKLAMA

Rząd niebawem zajmie się dopłatami do innych źródeł ciepła niż węgiel

2022-08-12 08:16
publikacja
2022-08-12 08:16
Rząd niebawem zajmie się dopłatami do innych źródeł ciepła niż węgiel
Rząd niebawem zajmie się dopłatami do innych źródeł ciepła niż węgiel
fot. Mike Fouque / / Shutterstock

Projekt ustawy o wsparciu odbiorców innych źródeł ciepła niż węgiel wkrótce zostanie skierowany do prac w rządzie - poinformowała w piątek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

"Przygotowaliśmy również rządowe wsparcie dla odbiorców innych źródeł ciepła. Już wkrótce projekt zostanie skierowany do prac w Rządzie" - napisała Moskwa na Twitterze.

Jak wynika z wcześniejszych wypowiedzi minister, nietaryfowani odbiorcy ciepła systemowego otrzymają do 3,9 tys. zł wsparcia. Używający pelletu otrzymają - 3 tys. zł, drewna kawałkowego - 1 tys. zł, oleju opałowego - 2 tys. zł, a LPG - 500 zł. "To są kwoty blokujące wszystkie podwyżki na ciepło na tym samym poziomie bez względu na to jakie jest źródło".

Według wcześniejszych informacji, koszty wprowadzanej dodatkowej ochrony taryfowej dla budżetu państwa to ponad 9 mld zł.

map/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
kacz-jong-un
Kasę jest tak łatwo wydrukować, nawet drukarek nie trzeba mieć, bo wystarczy dopisać parę zer na rachunku. Co innego jest zdobyć węgiel
pikawka
ale dopiero po wyborach po policzeniu glosow.
polonu
to i tak mało te podwyżki będą dużo większe tylko nie na raz- etapami , gaz będzie droższy około 400% jak był .
m00zyk
Ale się miotają... nie lepiej wydrukować trochę więcej i dać każdemu obywatelowi po 100 tysięcy PLN? Raz a porządnie i od razu wszystkim ulżyć, nie?
ertom
Dzisiaj przyszło z PGNIG "Najważniejsza zmiana w Taryfie... to podwyższenie ceny za paliwo gazowe w grupach taryfowych 1-5 średnio o 83,7%." Gazu ziemnego nie ma w propozycjach nowych dodatków.

Powiązane: Ogrzewanie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki