REKLAMA

SONDAŻRząd ma problem. Aż 46 proc. przeciwników rządu

2022-09-29 13:51
publikacja
2022-09-29 13:51

46 proc. respondentów zadeklarowało się we wrześniu się jako przeciwnicy rządu; 28 proc. to zwolennicy obecnego gabinetu - wynika z sondażu CBOS. Zadowolenie z premiera Mateusza Morawieckiego wyraża 31 proc. badanych, a 56 proc. jest z niego niezadowolonych.

Rząd ma problem. Aż 46 proc. przeciwników rządu
Rząd ma problem. Aż 46 proc. przeciwników rządu
fot. Krystian Maj / / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

We wrześniu jako zwolennicy rządu określiło się 28 proc. ankietowanych (o 1 punkt procentowy mniej niż w poprzednim badaniu); jako przeciwnicy - 46 proc.; 23 proc. zadeklarowało obojętność – te wskazania pozostały bez zmian w porównaniu z sierpniowym sondażem. 3 proc. nie miało zdania.

Wyniki działalności rządu Mateusza Morawieckiego od czasu przejęcia przezeń władzy dobrze oceniło 32 proc. respondentów (o 1 punkt procentowy mniej niż w sierpniu), źle - 57 proc. (wzrost o 2 pp); 11 proc. (bez zmian) wybrało możliwość "trudno powiedzieć".

Szansę na poprawę sytuacji gospodarczej w wyniku działań rządu dostrzegło we wrześniu 28 proc. ankietowanych (mniej o 1 punkt proc.), negatywnie odpowiedziało 63 proc. (poprzednio 62 proc.) badanych. "Trudno powiedzieć" odpowiedziało 9 proc. (w sierpniu 10 proc.) respondentów CBOS.

Zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, wyraziło – tak jak w sierpniu - 31 proc. uczestników sondażu; niezadowolenie 56 proc. (o 1 punkt proc. więcej). 13 proc. (o 1 pp mniej) nie miało zdania.

"Po dość wyraźnym spadku notowań rządu w ubiegłym miesiącu we wrześniu rejestrujemy jedynie minimalne zmiany, mieszczące się w granicach błędu pomiaru. Obecnie oceny rządu Mateusza Morawieckiego należą do najgorszych, uwzględniając oba gabinety, którym przewodził" – podkreśla CBOS. "Kryzys energetyczny, wzrost cen i rosnące obawy przed pogorszeniem sytuacji gospodarczej i warunków życia nie sprzyjają poprawie notowań rządu" - czytamy.

Badanie CBOS przeprowadzono w dniach 5-15 września na 1119-osobowej, reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski.

Zastosowano procedurę mixed-mode, w której respondent wybierał samodzielnie jedną z metod: wywiad bezpośredni z udziałem ankietera (metoda CAPI), wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS (CATI) lub samodzielne wypełnienie ankiety internetowej (CAWI). Metodę CAPI wybrało 58 proc., CATI 25,3 proc., a CAWI 16,7 proc. badanych. (PAP)

brw/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Komentarze (12)

dodaj komentarz
endes
Aż 46%?…. Powiem TYLKO 46%!… to co wyprawia ta partia i ten rząd zasługuje tylko na procesy i poniesienie kar!
men24a
Ciemnota myśli że podwyżki prądu które zamroził rząd narodowy załatwi sprawę....o nie!
Podwyżki prądu dla firm i samorządu o 500 i 1000% spowoduje że masło w sklepie będzie od nowego roku łańcuchem przypinane.
men24a
No to sporo ludzi przygarnął do koryta na państwowe posady PiS że aż tylu ma zwolenników.
A tyle krzyczał że Tuska znajomych pozatrudnial no to nie się pochwalą jak uszczupli tą biurokrację ale nie....cisza mać.
Tusk był krytykowany za to że zatrudnił coś około 11 pełnomocników. (Kolesi zatrudnia) Morawiecki ma 46 pełnomocników.
No to sporo ludzi przygarnął do koryta na państwowe posady PiS że aż tylu ma zwolenników.
A tyle krzyczał że Tuska znajomych pozatrudnial no to nie się pochwalą jak uszczupli tą biurokrację ale nie....cisza mać.
Tusk był krytykowany za to że zatrudnił coś około 11 pełnomocników. (Kolesi zatrudnia) Morawiecki ma 46 pełnomocników. Może by zwolnił trochę kolesi.

trolley
Najlepszy sondaż będzie zimą tylko d. zmarzną i się przegłodzą.
trolley
A i tak najważniejszy będzie sondaż wśród policji i wojska po której stronie się opowiedzą.
zene
""28 proc. to zwolennicy obecnego gabinetu""

Kto ? Urzedasy z pokolenia na pokolenie styropianu,
zdrajcy, sprzedawczyki, hieny, pasozyty
trolley
Wierzysz w wyniki tego sondażu?? O naiwny XDXDXD
niedziela16
Wyjście z tej sytuacji jest tylko jedno: Mateusz musi zatrudnić Donalda jako doradcę wtedy notowania na bank wystrzelą.
samsza
który bank?
do kogo notowania będą wystrzeliwać ?
bgiem
Polaków ubywa, Polacy biednieją
Urzędników przybywa, Urzednicy się bogacą.

Ciekawe skąd tylu przeciwników "rządu"?

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki