Rząd chce, aby szkoły zakupiły dla swoich uczniów szafki na podręczniki

"Dziennik" dowiedział się, że rząd chce, aby szkoły zakupiły dla swoich uczniów szafki na podręczniki. W szafkach mają się też znaleźć przybory szkolne i buty na zmianę. Ministerstwo Edukacji Narodowej wpisało polecenie o zakupie szafek do "ustawy w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych oraz niepublicznych szkołach i placówkach".

"Dziennik" przypomina, że Sanepid od kilku lat alarmuje, iż tornistry polskich uczniów są o wiele za ciężkie, co poważnie zagraża zdrowiu dzieci. "Nie może być tak, że uczniowie narażają swoje kręgosłupy, nosząc w plecakach ciężary" - mówi "Dziennikowi" Barbara Milewska, rzecznik prasowy MEN.

Szafki mają się pojawić najpierw w szkołach podstawowych. Pieniądze na nie mają pochodzić z zarezerwowanych przez resort 70 milionów złotych na przystosowanie szkół dla młodszych dzieci.

Tymczasem - pisze "Dziennik" - wobec pomysłu MEN sceptyczni są dyrektorzy i nauczyciele. Zauważają, między innymi, że w wielu szkołach korytarze są tak ciasne, że nie ma w nich miejsca na szafki. Więcej na ten temat w "Dzienniku".

"Dziennik"/kry/Siekaj
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil