REKLAMA

Rząd Węgier: jesteśmy gotowi poprzeć pomoc gospodarczą, ale nie w powiazaniu z migracją

2020-11-18 12:27
publikacja
2020-11-18 12:27
fot. Mistervlad / Shutterstock

Rząd Węgier jest gotów w każdej chwili poprzeć plan gospodarczy wspierający potrzebujące państwa UE, ale nie godzi się, by wiązać tę sprawę z migracją – oświadczył w środę rząd Węgier w komunikacie.

„Pandemia grozi kryzysem gospodarczym w niektórych państwach członkowskich UE. W interesie całego kontynentu leżałoby udzielenie tym krajom natychmiastowej pomocy. Dlatego Węgry są gotowe w każdej chwili poprzeć w głosowaniu plan gospodarczy wspierający potrzebujące państwa członkowskie, pakiet finansowy i budżet. Uważamy jednak za niedopuszczalne, by wiązać tę sprawę z migracją, ukrywając się za hasłem praworządności” – czytamy.

Rząd Węgier zaznaczył, że Bruksela od lat zabiega o to, by uczynić z Europy kontynent imigracji i brukselscy biurokraci chcą teraz powiązać fundusze przysługujące krajom członkowskim z imigracją.

„Choć pozornie domagają się praworządności, wiemy, że dziś w Brukseli tylko te kraje są uważane za praworządne, które wpuszczają migrantów” – oznajmił rząd.

Węgry natomiast wielokrotnie sprzeciwiały się migracji i uważają, że cierpiącej z powodu pandemii Europie potrzeba teraz nie więcej imigracji, tylko szybkiej pomocy gospodarczej - podkreślono.

„Odrzucamy nieodpowiedzialną politykę sił proimigracyjnych, która zagraża zaradzeniu kryzysowi i podkopuje jedność Europy” – oznajmił rząd w komunikacie.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Walka o budżet UE

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki