REKLAMA

Rząd Portugalii ogłosił luzowanie restrykcji przeciwepidemicznych

2021-07-29 19:45
publikacja
2021-07-29 19:45
Rząd Portugalii ogłosił luzowanie restrykcji przeciwepidemicznych
Rząd Portugalii ogłosił luzowanie restrykcji przeciwepidemicznych
fot. PEDRO NUNES / / Reuters

Rząd Portugalii ogłosił, że od niedzieli wprowadza jednolite dla całego kraju zasady sanitarne. Jednocześnie, jak poinformował premier Antonio Costa, wprowadzony zostanie dalszy proces luzowania obostrzeń przeciwepidemicznych.

Costa powiedział w czwartkowym wystąpieniu telewizyjnym, że pomimo 3 tys. nowych zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby i 10 kolejnych zgonów na Covid-19, od 1 sierpnia przestają obowiązywać w kraju ograniczenia w przemieszczaniu się pomiędzy powiatami.

Premier sprecyzował, że od niedzieli przepisy sanitarne będą jednolite w całej Portugalii, bez względu na liczbę infekcji. Od 1 sierpnia praca lokali gastronomicznych zostanie wydłużona do godz. 2.00. Wejście do nich nie będzie ograniczone posiadaniem dokumentu potwierdzającego zaszczepienie, z wyjątkiem weekendów.

Costa dodał, że obowiązek posiadania dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu na Covid-19 wymagany będzie od wszystkich osób powyżej 12. roku życia w przypadku podróży drogą morską i powietrzną, a także dla gości hoteli i domów wczasowych.

Szef rządu zapowiedział, że w dalszej fazie luzowania, tzn. od września, zniesiony będzie obowiązek noszenia masek ochronnych na świeżym powietrzu, a także limit miejsc w pojazdach transportu publicznego.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (1)

dodaj komentarz
bha
Krótkowidztwo niestety jest wszędzie ....................

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki