REKLAMA
NOWE DANE Z USA

Rząd Grecji będzie współfinansować zakup nowych lodówek i klimatyzatorów, by zmniejszyć koszty zużycia energii

2022-06-20 14:54
publikacja
2022-06-20 14:54

Rząd Grecji ogłosił w poniedziałek plan dotowania zakupu do trzech nowych urządzeń domowych: lodówki, zamrażarki oraz klimatyzatora. Krok ten, poprzez wymianę starych i bardziej energochłonnych sprzętów, ma pomóc obniżyć ponoszone przez gospodarstwa domowe coraz wyższe koszty energii - poinformowała agencja Reutera.

Rząd Grecji będzie współfinansować zakup nowych lodówek i klimatyzatorów, by zmniejszyć koszty zużycia energii
Rząd Grecji będzie współfinansować zakup nowych lodówek i klimatyzatorów, by zmniejszyć koszty zużycia energii
fot. ORION PRODUCTION / / Shutterstock

"Grecja, podobnie jak wiele innych państw UE, doświadczyła poważnego wzrostu cen energii, które spowodowała m.in. rosyjska agresja na Ukrainę i wynikające z niej zamknięcie przepływu rosyjskiego gazu do części europejskich państw" - podała agencja.

Kostas Skrekas, grecki minister energii, wyjaśnił, że "gospodarstwa domowe otrzymają dofinansowanie na zakup trzech sprzętów w wysokości od 30 do 50 proc. ich wartości". Według obliczeń ministerstwa decyzja pozwoli zaoszczędzić do 40 proc. zużycia energii przez Greków.

Rządowy plan ma kosztować 150 mln euro, które zostaną pokryte z funduszy europejskich.

jbw/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
pikawka
czerpia ze zrodelka poki moga bo skoro bank centralny podnosi stopy to cale poludnie europy z miejsca bankrutuje i maja powtorke z rozrywki.
lampeduza
Niech żyją dotacje, subwencje, dopłaty! W sumie, po co gospodarka, po co produkcja skoro dopłaty od bohaterskich polityków są solą wszelkich rozwiązań, fundamentem wszelakiej pomyślności? Niech politycy drukują pusty pieniądz, niech ciemny lud się cieszy, niech lewicowe media promują i wspierają te socjalistyczne pomysły, które tak Niech żyją dotacje, subwencje, dopłaty! W sumie, po co gospodarka, po co produkcja skoro dopłaty od bohaterskich polityków są solą wszelkich rozwiązań, fundamentem wszelakiej pomyślności? Niech politycy drukują pusty pieniądz, niech ciemny lud się cieszy, niech lewicowe media promują i wspierają te socjalistyczne pomysły, które tak wspaniale sprawdzały się na Kubie, Wenezueli, Korei Płn. No tak, Grecja. Ponownie Europa będzie ich wyciągać z szamba…
lukaszslask
do Andregru
masz racje,ze kiedy Obywatel sam zapracowywal i ja tak robilem,ale co mi to dalo???
kupowalismy nowe zmywarki-spadalo zuzycie wody,ale zaklady inzynierii miejskiej,zeby sie utrzymac potrzebuja np 200mln,no to co robia dzwigaja cene za m3,zuzywales 12 m3 placiles 100 zl,teraz zuzywasz przykladowo 8m3,a placisz 200
do Andregru
masz racje,ze kiedy Obywatel sam zapracowywal i ja tak robilem,ale co mi to dalo???
kupowalismy nowe zmywarki-spadalo zuzycie wody,ale zaklady inzynierii miejskiej,zeby sie utrzymac potrzebuja np 200mln,no to co robia dzwigaja cene za m3,zuzywales 12 m3 placiles 100 zl,teraz zuzywasz przykladowo 8m3,a placisz 200 zl,wiec jaki jest sens???
to samo prad,wszystko eko lodowka pralka zarowki,a co roku podwyzki!!!to jaki sens???
i tak Ludzie dochodza do sciany,co by nie robili i tak zaplaca wiecej.....
karbinadel
Hmm, gdyby te urządzenia faktycznie były takie oszczędne, to nie trzeba by było sztucznych zachęt, żeby ludzie je kupowali. Gdyby samochody elektryczne były takie dobre, nie trzeba by było zakazywać urzędowo aut z silnikami spalinowymi.
kokis
Tylko, że odbiorcy indywidualni (przynajmniej w Polsce) nie płacą rynkowej ceny za prąd, więc liczą go sobie po 70 groszy za kWh, a hurtowe ceny energii w szczycie potrafią przekraczać 2 zł. Do tego każde ograniczenie zużycia w szczycie dla systemu energetycznego to duża ulga, czego indywidualny klient w swoich kalkulacjach w ogóle Tylko, że odbiorcy indywidualni (przynajmniej w Polsce) nie płacą rynkowej ceny za prąd, więc liczą go sobie po 70 groszy za kWh, a hurtowe ceny energii w szczycie potrafią przekraczać 2 zł. Do tego każde ograniczenie zużycia w szczycie dla systemu energetycznego to duża ulga, czego indywidualny klient w swoich kalkulacjach w ogóle nie uwzględnia, a rząd już tak.
arzab
A będą dawać wszystkim czy tylko najwierniejszym wyborcom ?
andregru
A kiedy w Polsce nowe dotacje .Kiedyś obywatel sam musiał zapracować aby zmienić sprzęt i obniżyć rachunki.

Powiązane: Kryzys energetyczny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki