REKLAMA

Ryvu Therapeutics ma umowę na I fazę badania klinicznego RVU120 w guzach litych

2021-03-08 19:56
publikacja
2021-03-08 19:56
fot. Krystian Maj / FORUM

Ryvu Therapeutics zawarło z firmą Covance umowę na przeprowadzenie I fazy badania (eskalacja dawki) w ramach badania fazy I/II cząsteczki RVU120 u pacjentów z guzami litymi - podała spółka w komunikacie. Szacowany koszt umowy to 2,2 mln euro, czyli ok. 10,2 mln zł.

Amerykańska firma Covance świadczy usługi w obszarze badań i rozwoju leków. Jak podano, w ciągu ostatnich pięciu lat, Covance przeprowadził ponad 1.000 badań klinicznych z zakresu onkologii - najczęściej były to badania I fazy.

Wniosek o rozpoczęcie I/II fazy badania klinicznego cząsteczki RVU120 w guzach litych Ryvu Therapeutics złożyło w styczniu tego roku.

Badanie ma określić profil bezpieczeństwa i skuteczność wśród pacjentów z nawrotowymi lub opornymi na leczenie przerzutowymi lub zaawansowanymi guzami litymi.

Badanie rozpocznie się w wybranych ośrodkach w Europie, a następnie - na etapie rozpoczęcia fazy II - zostanie rozszerzone o dodatkowe lokalizacje.

Badanie będzie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.

RVU120 (SEL120) jest odkrytym i rozwiniętym przez spółkę selektywnym inhibitorem kinazy CDK8/CDK19, który wykazał się skutecznością działania w nowotworach hematologicznych, jak i w modelach in vitro oraz in vivo wielu rodzajów guzów litych. To obecnie najbardziej zaawansowany projekt Ryvu Therapeutics, do którego spółka posiada pełnię praw.

Obecnie RVU120 jest w trakcie I fazy badań w nawrotowej lub opornej na leczenie ostrej białaczce szpikowej lub zespole mielodysplastycznym wysokiego ryzyka w sześciu ośrodkach w Stanach Zjednoczonych, w których ma miejsce rekrutacja pacjentów. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki