REKLAMA

Ryszard Kalisz zaprzecza. Nie prosił o zawieszenie

2013-02-28 18:53
publikacja
2013-02-28 18:53
SLD zdecyduje w środę o dalszych losach w partii Ryszarda Kalisza. Dziś poseł spotkał się z szefem Sojuszu Leszkiem Millerem.

Rzecznik partii Dariusz Joński poinformował, że ostateczną decyzję podejmie zarząd partii - mimo iż Ryszard Kalisz już dziś zwrócił się o zawieszenie go w prawach członka SLD. Jednak polityk zaprzecza tym słowom. Jak napisał na facebooku, podczas spotkania powiedział jedynie, że po wypowiedziach Leszka Millera i jego współpracowników konsekwencją powinien być wniosek o jego zawieszenie w partii. Taki wniosek do Zarządu mógłby - według Ryszarda Kalisza - złożyć szef SLD. Polityk twierdzi, że on sam nie zwrócił się z taką prośbą. Ryszard Kalisz zaznaczył też, że przed sądem partyjnym będzie wykazywał, że nie ma podstaw do takiej decyzji, bo działa dla dobra SLD.

Ryszard Kalisz zaznaczył też, że nie zamierza uczestniczyć w środowym posiedzeniu zarządu SLD, bo nie chce być sędzią we własnej sprawie.

Powodem zamieszania wokół Ryszarda Kalisza jest jego decyzja o zaangażowaniu się w projekt Europa Plus, który firmują Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot i Marwek Siwiec. Leszek Miller zapowiedział, że nie zamierza budować wspólnie z Ruchem Palikota list do Parlamentu Europejskiego. Zaznaczył też, że Ryszard Kalisz musi się zadeklarować, czy pracuje na rzecz SLD czy innej partii.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Agnieszka Rucińska/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~krysztofiak1963
To dobrze dla liberałów,ze SLD nie chce być kleszczem palikota i Kwaśniewskiego; kalisz ma problem - dla Europy Plus jego udział w inicjatywie nie byłby porażką; porazką byłoby jednoczenie się z SLD. zapraszam do felietonu analizującego współczesną sytuacje polityczną:
http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/667891,
To dobrze dla liberałów,ze SLD nie chce być kleszczem palikota i Kwaśniewskiego; kalisz ma problem - dla Europy Plus jego udział w inicjatywie nie byłby porażką; porazką byłoby jednoczenie się z SLD. zapraszam do felietonu analizującego współczesną sytuacje polityczną:
http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/667891,europa-plus---ruch-palikota-analiza-obecnej-sytuacji-politycznej-w-polsce.html
Nawet jeśli „Europa Plus” potraktuje swoją lewicowość na serio, to nie oznacza to tego, że jej przyszłe zwycięstwo wyborcze jest zagwarantowane. Tusk i PO posiadają bowiem asa w rękawie – niezwykle skuteczne narzędzie przekonywania wyborców. W obecności palikotowców na scenie w charakterze alternatywnego wyboru, lęk przed PiS-em, jako instrument perswazji politycznej, przestanie „pracować” wyłącznie na partię Donalda Tuska. Dlatego też PO wykorzysta ideę polskiego, gazowego eldorado jako podstawowego narzędzia propagandy politycznej.

~gremlin
ten knur grockiej /? a co za polityk ?
~emeryt
Rysio zostanie jeżeli dostanie dopłatę do obiadków.
~Witog
Najpierw dają nogę z SLD a później mówią że chcą z Sojuszem iść wspólnie do wyborów w UE.Czy ci politycy uważają Millera i wyborców za głupców?
~neutron
TEN KNUR MENTALNIE I WIZERUNKOWO PASUJE DO PALIGŁUPA.
~Kasia
Cynicznym bezideowcom chodzi wyłącznie o dostęp do koryta. Olek chciałby także wyjść z cienia. Potrzebują infrastruktury terenowej Palikota. Marnej, ale zawsze. Palikot zaś chce pokazać, że nie jest błaznem skończonym, bo jeszcze ktoś chce się z nim kolegować. Wszystko żałosne. Chciałabym, żeby społeczeństwo Cynicznym bezideowcom chodzi wyłącznie o dostęp do koryta. Olek chciałby także wyjść z cienia. Potrzebują infrastruktury terenowej Palikota. Marnej, ale zawsze. Palikot zaś chce pokazać, że nie jest błaznem skończonym, bo jeszcze ktoś chce się z nim kolegować. Wszystko żałosne. Chciałabym, żeby społeczeństwo zignorowało ich całkowicie.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki