ZAPISZ SIĘ

PODCASTRynki rozchwiane bankami. Jak kryzys wpływa na giełdę i w co warto teraz inwestować?

Marcel Zatoński2023-03-25 08:00redaktor
publikacja
2023-03-25 08:00

Kryzys bankowy w USA czy przejęcie Credit Suisse wstrząsnęły rynkami. Goście "PB do słuchania" opowiadają o tym, jak te wydarzenia na nie wpłyną i w co warto obecnie inwestować.

Rynki rozchwiane bankami. Jak kryzys wpływa na giełdę i w co warto teraz inwestować?
Rynki rozchwiane bankami. Jak kryzys wpływa na giełdę i w co warto teraz inwestować?
fot. Artem Oleshko / / Shutterstock

Nadchodzi wiosna i wszystko zaczyna się zielenić - może poza indeksami giełdowymi. Rok po rosyjskiej inwazji na Ukrainę inflacja daje wszystkim w kość, a rynki są rozchwiane. W ostatnich tygodniach dodatkowo zachwiały nimi problemy banków - najpierw w USA, a potem w Szwajcarii, gdzie konieczna była interwencja rządu i banku UBS, by nie padła jedna z najbardziej rozpoznawalnych instytucji finansowych w Europie, czyli Credit Suisse.

Jak to otoczenie wpływa na giełdę i na potencjał inwestycyjny różnych klas aktywów? O tym między innymi opowiadają goście podcastu "Pulsu Biznesu".

Kryzys bankowy. To warto wiedzieć na ten temat:

Zaczyna Mikołaj Raczyński, dyrektor zarządzający platformy inwestycyjnej Portu w Polsce, który tłumaczy źródła bankowych problemów i ich konsekwencje.

Następnie Kamil Cisowski, dyrektor analiz i doradztwa w Domu Inwestycyjnym Xelion, mówi o tym, czy rynkowy strach ma uzasadnienie i gdzie na globalnych rynkach warto teraz szukać okazji.

Swoje typy ma też Michał Krajczewski, kierownik zespołu doradztwa inwestycyjnego w biurze maklerskim Banku BNP Paribas, wskazujący sektory i rynki, które są atrakcyjne.

Na koniec Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK i współtwórca Pracowniczych Planów Kapitałowych, odpowiada na pytania o to, czy martwią go wysokie wypłaty na początku roku i tłumaczy, jakie korzyści wiążą się z uczestnictwem w programie.

Wszystkie odcinki "Pulsu Biznesu" do słuchania" znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts

1'03" Mikołaj Raczyński o bankowym zamieszaniu

8'46" Kamil Cisowski o rynkowych okazjach

16'50" Michał Krajczewski o inwestycyjnych scenariuszach

26'42" Robert Zapotoczny o pieniądzach w PPK

Źródło:

W "Pulsie Biznesu" pracuję od wiosny 2011 r. Od samego początku pisałem o sieciach spożywczych i producentach papierosów (ale nie alkoholu!), a z biegiem lat w obszarze moich zainteresowań znalazł się też m.in. rynek telekomunikacyjny i pocztowy. Najchętniej piszę jednak o firmach na skraju upadłości, niezależnie od branży. Po godzinach lekturę bilansów spółek zamieniam na lekturę bilansów drużyn NBA i nudnych powieści, z naciskiem na literaturę obozową, z przyjemnością podyskutuję też z tobą o wyższości gangsterskiego rapu nad każdym innym gatunkiem muzycznym.

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sterl
Szwajcarski bank dobiła konkurencja z USA z raju finansowego Delaware mocno wspieranego przez państwową mafię.. Ale mafia upada z powodu mega długów nie do spłacenia, spadających wpływów i wieloletniego deficytu handlowego..

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki