REKLAMA

Rynki biorą oddech

2020-11-26 08:14
publikacja
2020-11-26 08:14
Rynki biorą oddech

Po ustanowieniu nowych rekordów w USA i przebiciu poziomu 30 tys. punktów przez DJIA globalne rynki akcji lekko wczoraj przystopowały. W pierwszych godzinach europejskiej sesji dominowała podaż, ale realizacja zysków następowała dość spokojnie, a w godzinach popołudniowych rozpoczęło się odbicie, w wyniku którego FTSE MiB zyskało 0,7%, a CAC40 i IBEX po 0,2-0,3%. Najsłabiej wyglądał Londyn, FTSE100 straciło 0,6%, ale to raczej standardowe zachowanie w okresach aprecjacji funta, który w ciągu 10 dni zyskał ponad 2% względem dolara. Sytuacja COVID-owa normalizuje się w Europie, czego ostatnią manifestacją ma być rozpoczęcie od soboty luzowania lockdown'u we Francji.

WIG20 zyskał 0,04%, mWIG40 0,8%, a sWIG80 0,3%. W głównym indeksie dominowały zwyżki, ale pod silną presją znajdowało się Dino (-4,6%), przed publikacją wyników o 1,9% spadały także notowania CD Projekt. Raport okazał się słabszy od oczekiwań analityków i przecena może być kontynuowana w dniu dzisiejszym.

S&P500 spadło wczoraj o 0,2%, ale NASDAQ wzrósł o 0,5%. Sesja była bardzo spokojna pomimo nienajlepszych danych z amerykańskiego rynku pracy. Liczba nowych wniosków o zasiłek wyniosła w ubiegłym tygodniu 778 tys. i była wyraźnie wyższa od oczekiwań (732 tys.). Zapis z ostatniego posiedzenia Fed nie przyniósł tym razem zupełnie żadnych nowości i nie wywołał reakcji rynkowej. Amerykańska waluta znajduje się pod nieprzerwaną presją, której ukoronowaniem powinien być szybki test poziomu 1,20 na EURUSD.

Rynki azjatyckie w większości dziś lekko rosną, podobnie jak kontrakty futures na amerykańskie i europejskie indeksy. Z uwagi na dzisiejsze Święto Dziękczynienia reszta tygodnia zapowiada się raczej sennie. Na najciekawsze wydarzenie awansuje tym samym dzisiejsze spotkanie Polski i Węgier z resztą UE, którego celem ma być zawarcie kompromisu w kwestii nowego budżetu i Programu Odbudowy.

.

Kamil Cisowski

Dyrektor Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego

Dom Inwestycyjny Xelion

0x01 graphic

Opracowanie własne na podstawie danych opublikowanych w serwisach www.reuters.com, www.bloomberg.com, www.macronext.com, www.marektwatch.com, www.news.google.com, www.ft.com, www.bankier.pl, www.pb.pl, przy założeniu, iż powyższe dane są prawidłowe, pełne i  nie wprowadzające w błąd, jednakże nie były one niezależnie zweryfikowane. Opracowanie ma charakter ogólny i nie może stanowić wyłącznej podstawy do podjęcia jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej przez jego odbiorcę.

Przedmiotowe opracowanie nie może być interpretowane jako rekomendacja Domu Inwestycyjnego Xelion Sp. z o.o. w rozumieniu art. 76 z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi. Dom Inwestycyjny Xelion Sp. z o.o. ani autor nie ponoszą odpowiedzialności za następstwa decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu, o ile przy ich sporządzaniu dołożono należytej staranności

Źródło:Xelion. Doradcy Finansowi
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki