REKLAMA

Rynek walutowy czeka na decyzję RPP. Kurs euro w górę

2021-12-08 10:00
publikacja
2021-12-08 10:00
Rynek walutowy czeka na decyzję RPP. Kurs euro w górę
Rynek walutowy czeka na decyzję RPP. Kurs euro w górę
fot. Kazyaka Konrad / / Shutterstock

W oczekiwaniu na decyzję Rady Polityki Pieniężnej kurs euro ruszył w górę, utrzymując się jednak poniżej 4,60 zł. Ekonomiści są podzieleni w temacie skali dzisiejszej podwyżki stóp procentowych.

Wedle wszelkiego prawdopodobieństwa dziś RPP dokona trzeciej podwyżki stóp procentowych. Ekonomiści nie są jednak pewni, w jakiej wysokości będzie to podwyżka. Możliwe są różne scenariusze, o czym piszemy w artykule zatytułowanym „Dziś ostatnie w tym roku posiedzenie RPP. Monetarne fajerwerki niewykluczone”.

- Wynik posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej będzie dziś kluczowy dla polskich aktywów. Podwyżka stóp procentowych w wymiarze bardziej agresywnym tj. 75 bps byłaby wsparciem bieżących starań złotego o umocnienie względem euro i pozwoliłaby kursowi EUR/PLN złamać barierę 4,58, dając nadzieję na zniżkę także w kolejnych dniach - napisali ekonomiści Millennium. Ekonomiści ankietowani przez PAP Biznes w większości spodziewają się podwyżki o 50 pb. Nie brak jednak typów zakładających podwyżkę o 75 pb. lub 25 pb.

W oczekiwaniu na komunikat z RPP w środę o 9:58 kurs euro rósł o niespełna grosz, osiągając poziom 4,5905 zł. Na wykresie w dalszym ciągu można dopatrzeć się kontynuacji ruchu w dół z ubiegłego tygodnia. Od listopadowych szczytów (ponad 4,72 zł) kurs euro obniżył się łącznie o przeszło 13 groszy.

Stabilizacja na parze euro-dolar przełożyła się na wygaszenie zmienności także na kursie USD/PLN. W środę rano amerykańska waluta była wyceniana na 4,0679 zł, a więc podobnie jak przez ostatnie cztery dni.

Frank szwajcarski wyceniany był poniżej 4,40 zł, czyli o niespełna pół grosz wyżej niż dzień wcześniej. Funt brytyjski kosztował 5,3850 zł, a więc bez większych zmian względem poziomów z wtorkowego popołudnia.

KK

Źródło:
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (10)

dodaj komentarz
next3
PODWYŻKI - DROŻYZNA - NOWE PODATKI. NOWY KACZY WAŁ CZYLI POLSKA W RUINIE.
3xx
dzisiaj stopy i podwyzka rat, jutro podwyzka podatkow w polskim ladzie a potem tylko krzyz na droge
bha
Finansjera niecierpilwie, nienasycona czeka.
bha
Cóż... A inflacji i cen i tak to nie nadal zmieni bo za grubymi nićmi jest szyte globalne zachłanne do bólu od lat otoczenie.Niestety oprócz kolejnego dodatkowego finansowego podcięcia milionów zapożyczonych i nie tylko stóp !!!. Niestety.
trolley odpowiada bha
Długo tak będziesz wszędzie jęczał że ci stopy podnoszą???? W normalnej gospodarce stopy są zawsze ponad inflację, wystarczy spojrzeć nawet na nasz wykres inflacji i wysokości stóp z ostatnich lat. Było się nie zadłużać pod korek to byś dzisiaj spał spokojnie.
bha odpowiada trolley
Ty krótkowzrocznie jęczysz.Bo człeku wiesz skąd wiesz czy jestem zadłużony??? A w normalnej nie zachłannej gospodarce nie powinno być dużej inflacji. A stopy % powinny być takie, aby ludzi systematycznie zachęcały do oszczędzania, a nie tylko od lat żerowały na nich finansowo i coraz mocniej dodatkowo dusiły. To jest Ty krótkowzrocznie jęczysz.Bo człeku wiesz skąd wiesz czy jestem zadłużony??? A w normalnej nie zachłannej gospodarce nie powinno być dużej inflacji. A stopy % powinny być takie, aby ludzi systematycznie zachęcały do oszczędzania, a nie tylko od lat żerowały na nich finansowo i coraz mocniej dodatkowo dusiły. To jest zdrowe, a napewno nie niby promocyjne, nachalne, natarczywie zadłużanie po uszy milionów non stop.
jpelerj
Jak się skończyły interwencje NBP to od razu PLN poleciał.
trolley odpowiada jas2
Słowne nie działają, np. nie zadziałała interwencja słowna Pinokia, wręcz przeciwnie, jeszcze złotówa się osłabiła XD. Tylko pieniążki NBP się w tej obronie liczą hehe.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki