Rynek książki będzie coraz słabszy

Do 2020 r. wpływy ze sprzedaży wszystkich książek obniżą się o kilka procent - wynika z prognoz. Nie pomogą nawet coraz popularniejsze e-booki.

(fot. deyangeorgiev / YAY Foto)

Cały rynek książki (nie tylko beletrystyka, ale i książki dla profesjonalistów oraz podręczniki) do 2020 r. skurczy się o 3,05 proc., do 667 mln dol. Przy czym najbardziej (o 7,2 proc.) spadną w tym czasie przychody ze sprzedaży literatury pięknej - wynika z prognoz firmy PwC zawartych w jej corocznym raporcie z prognozami dla rynku mediów i rozrywki.

Najszybciej będzie oczywiście rósł w tym czasie rynek książek elektronicznych. Według PwC wydatki na takie publikacje zwiększą się do 2020 r. aż o 72 proc. i sięgną 88 mln dol. To jednak oznacza, że wciąż będą stanowiły zaledwie 13 proc. wszystkich przychodów wydawniczej branży ze sprzedaży książek (choć w tym roku będzie to jeszcze mniej, bo 7,4 proc.) - pisze "Rzeczpospolita". (PAP)

pd/ mmi/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~zez

Rynek książki umiera na całym świecie i to żadna nowość. Dawniej radia słuchało się ciągle, potem pojawiła się telewizja a teraz internet a radio to już tylko nisza do słuchania w samochodzie i kuchni. Książki drukowane będą taką samą niszą i tyle.

! Odpowiedz
0 4 ~Grzechu_comeback

efekt celebrytów, Powiatowych i innych pajaców, którzy swoją PUSTKĄ zarażają i rozmnażają lemingów..... spuścizna komuny....resortowe korzenie to najlepsza przepustka do polskich mass mediów. Żadne z nich literatury POLSKIEJ i pięknej nie poleci, bo TAM jest sprzeciw na miernotę promowaną przez nich, tam jest ich zguba....

! Odpowiedz
0 5 ~Witek

Domniemam, że dotyczy to Polski. Dlaczego wyliczenia PWC są w dolarach?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil