REKLAMA

Ryanair zwiększy liczbę lotów z Krakowa do Gdańska i Szczecina

2021-10-27 11:50
publikacja
2021-10-27 11:50

Od listopada irlandzka tania linia lotnicza Ryanair zwiększy częstotliwość bezpośrednich rejsów z Krakowa do miast na polskim wybrzeżu: Gdańska i Szczecina – podała w środę rzeczniczka Kraków Airport Natalia Vince.

Ryanair zwiększy liczbę lotów z Krakowa do Gdańska i Szczecina
Ryanair zwiększy liczbę lotów z Krakowa do Gdańska i Szczecina
fot. Kelvin Stuttard /

Zgodnie z przekazanymi informacjami, od 8 listopada samoloty przewoźnika będą latać ze stolicy Małopolski do Gdańska cztery razy w tygodniu, zamiast obecnych trzech. Loty będą wykonywane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Od 11 listopada częściej będzie można polecieć z Krakowa do Szczecina – zamiast obecnych dwóch, trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki oraz soboty.

Jak wskazała przedstawicielka portu, decyzja Ryanair o zwiększeniu częstotliwości na trasach krajowych wynika z dużego zainteresowania pasażerów tymi połączeniami.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Z powodu pandemii koronawirusa w całym 2020 r. obsłużył o 69 proc. mniej pasażerów niż rok wcześniej - blisko 2,6 mln osób. W tym roku ruch na lotnisku rośnie z miesiąca na miesiąc – we wrześniu było ponad 429 tys. pasażerów.

Krakowskie lotnisko w obecnie obowiązującej letniej siatce połączeń ma ponad 140 kierunków do 32 krajów, które obsługuje 19 linii lotniczych.

autor: Rafał Grzyb

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki