Ryanair zawiesza loty z Wrocławia i Gdańska na Lotnisko Chopina

zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

Ryanair potwierdził redakcji Bankier.pl internetowe doniesienia o planowanym zawieszeniu lotów krajowych z Wrocławia i Gdańska na Lotnisko Chopina. Na tych trasach będzie można podróżować jedynie do końca sezonu zimowego 2017/18.

[Aktualizacja 09.10.2017 r. W systemie rezerwacyjnym Ryanaira nie można rezerwować biletów na trasie Warszawa - Wrocław i Warszawa - Gdańsk w terminie po 28 października br. Oznacza to przyspieszenie zawieszenia lotów, o którym pisaliśmy.]

**

Przewoźnik uzasadnia swoją decyzję problemami z PPL (Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze) na stołecznym lotnisku. Jak poinformowała nas Olga Pawlonka z biura prasowego Ryanaira, powodem tej decyzji było alokowanie odległych stanowisk postojowych przez PPL na Lotnisku Chopina, na skutek czego podróż lotnicza z Gdańska czy Wrocławia do Warszawy trwała 40 minut, a przejazd autobusem po płycie lotniska dodatkowe 20 minut.

Ryanair zawiesza loty krajowe z Wrocławia i Gdańska do Warszawy
Ryanair zawiesza loty krajowe z Wrocławia i Gdańska do Warszawy (Materiały dla mediów)

– Dla Ryanaira sytuacja ta jest nie do zaakceptowania. Ryanair złożył skargę do Komisji Europejskiej w związku z nadużyciem pozycji dominującej ze strony portu – pisze w komentarzu dla Bankier.pl biuro prasowe Ryanaira.

Faktem jest, że samoloty linii Ryanair po wylądowaniu zajmują miejsca postojowe z dala od terminalu, co wydłuża kilkudziesięciominutową podróż na trasie Warszawa - Wrocław lub Warszawa - Gdańsk. To utrudnienie między innymi dla osób, które loty krajowe na tych odcinkach traktują jako jeden z etapów dłuższej podróży, a na Lotnisku Chopina przesiadają się w dalszą podróż.

Samoloty Ryanaira latają do warszawskiego portu od jesieni 2016 r., wcześniej kierowały się do Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Malwina Wrotniak

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 lukasz0881

,,przejazd autobusem po płycie lotniska to dodatkowe 20 minut" - serio ????????????????
zapraszam panią Olgę z Ryanair na lot do Wrocławia, jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby autobus jechał dłużej niż 5 minut (może nawet 3 minuty), na pewno podróż z Warszawy do Modlina będzie szybsza - co za zakłamany przewożnik. ..........
P.S. kiedy Ryaniar uruchomi swoja stronę internetową???

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 sel

Amber Gold też wykończyły coraz wyższe opłaty lotniskowe, dzierżawy ,a najbardziej wzrosty cen paliwa..u monopolistów..a dojna zmiana to czysta propaganda sukcesu bez pojęcia i możliwości zrobienia czegoś pozytywnego bo to sekta ,a dla takiej liczy się tylko słowo Guru nawet gdy jest nawiedzony i na niczym się nie zna.Już były biliony z gazu łupkowego,teraz podrzutka z reparacjami od Niemiec byleby podtrzymać swoich fanatyków w ekstazie..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 5 makss

Dojna zmiana działa. Dziś zamykają Modlin, wywalają Rayanair w Chopina, jutro będą zamknięte A4 i A2, pojutrze będą zamykać nas w więzieniu.

! Odpowiedz
0 1 1as

Pani Malwina Wrotniak już nie Chałada?

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 9 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 15 jaykob

Niech się przeniosą na Modlin. A nie, tam też jest układ osób trzymających władzę i są zamknięte drogi kołowania.

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl