Ryanair będzie szukał pilotów w Polsce

Ryanair, który zamierza zatrudnić kilkuset pilotów w związku z odbiorem kolejnych 50 samolotów, będzie poszukiwał pracowników także w Polsce - podał przewoźnik.

(fot. Maciej Śmiarowski / Kancelaria Premiera RP)

"Rok 2017 będzie dla nas rekordowym pod względem liczby rekrutacji. W związku z dalszym rozwojem chcemy pozyskać największe talenty. [...] Ryanair jest obecnie uważany za jednego z najlepszych pracodawców wśród linii lotniczych zatrudniających pilotów bezpośrednio. Proponujemy dogodne warunki pracy z grafikiem 5/4 (5 dni pracy, 4 dni wolnego), możemy poszczycić się także najmłodszą flotą w Europie" - powiedział Head of Talent Acquisition Ryanaira Mark Duffy, cytowany w komunikacie.

Ryanair zorganizuje w tym celu w Warszawie dzień rekrutacyjny dla kapitanów oraz pierwszych oficerów (Direct Entry B737 Rated Captains, Direct Entry B737 Type Rated First Officers oraz Non Type Rated Captains) - podano.

Ryanair to niskokosztowy przewoźnik lotniczy, który operuje z ok. 200 lotnisk w ponad 30 krajach. Obsługuje ok. 1 800 tras. W Polsce ma ok. 30% udziału w rynku.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Adam

is a risk? http://almoc.pl/img.php?id=8287

! Odpowiedz
0 1 ~Ruskitroll

10-12 tys czego? Dolarow??? Bo jak zlotych to bardzo zalosne ze moje zycie lezy w rekach kiepsko oplacanych pracownikow. Hm nawet jesli w dolcach to i tak mizernie, daje to tylko srednia roczna pensje pielegniary "praktykujacej" ( nurse practitioner) na zachodzie...

! Odpowiedz
0 2 ~zez

jest jeszcze gorzej - bo trzeba spłacić koszty szkolenia (kilkaset tys zł), nie ma się życia rodzinnego, bo codzinnie w innym kraju a praca jest przeraźliwie nudna (start i lądowanie ok, potem na trasie nuuuuda). Polecam poszukać jak wiele było w ostatnich latach strajków pilotów - gdyby to był taki rewelacyjny zawód to czy by strajkowali?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~niepelnosprawny_org

koejny przewoznik szuka, ostatnio chyba Lufthansa szukała, znalezli nieodkryte szkoły na podkarpaciu? zagłębie?

! Odpowiedz
0 4 ~Telemaniak

Ja mam trzy zepsute piloty, ale jak potrzebują to mogę im załatwić dwa kartony działających.

! Odpowiedz
1 11 ~xyz

Zdobycie kwalifikacji jest bardzo drogie kiedyś to liczyłem i wyszło mi min 300 tys w optymistycznym wariancie więc ma sens tylko jak firma sponsoruje co w Polsce jest praktycznie nierealne.

! Odpowiedz
0 1 ~niepelnosprawny_org

kasa kasą, ale końskie zdrowie potrzebne....

! Odpowiedz
0 1 ~Mark

Ile zarabia taki pilot?

! Odpowiedz
0 1 ~hdrvn

http://www.salarycomparison.com/pilots/airline-pilot-salary

! Odpowiedz
0 3 ~ppp

pierwszy oficer ok 10-12 tys/mies.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.