Ruszył proces ws. kradzieży kodów do programów komputerowych z centrum wysyłkowego Amazon

Przed wrocławskim sądem rozpoczął się w środę proces trzech mężczyzn oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżą kodów do programów komputerowych z centrum wysyłkowego Amazon w Bielanach Wrocławskich. Straty to kilkaset tysięcy złotych.

(fot. REUTERS/Michaela Rehle / FORUM)

Na ławie oskarżonych zasiadło w środę łącznie pięć osób. Sprawy dwóch z nich zostały wyłączone do oddzielnych postępowań, ponieważ w jednym przypadku złożono wniosek o dobrowolne poddanie się karze, a w drugim o umorzenie sprawy. Prokuratura nie sprzeciwiła się tym wnioskom.

Proces pozostałych trzech osób – w tym dwóch byłych pracowników centrum wysyłkowego Amazon w Bielanach Wrocławskich – rozpoczął się przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu.

Akt oskarżenia dotyczy okresu od grudnia 2016 r. do jesieni 2017 r. Jednemu z oskarżonych prokuratura zarzuciła, że działając w porozumieniu z innymi osobami brał udział w kradzieży z centrum wysyłkowego Amazon w Bielanach Wrocławskich m.in. kodów do programów i gier komputerowych o łącznej wartości 270 tys. zł.

Pozostali dwaj mężczyźni oskarżeni są o pomoc w sprzedaży kradzionego towaru za pośrednictwem aukcji internetowych.

Mężczyźni nie przyznali się przed sądem do winy. Oskarżeni o pomoc w sprzedaży kradzionych kodów do programów komputerowych tłumaczyli, że jedynie udostępnili swoje konta na internetowym portalu aukcyjnym, ponieważ poprosił ich o to kolega. Tłumaczyli, że nie otrzymali za tę "przysługę" żadnego wynagrodzenia. (PAP)

Autor: Piotr Doczekalski

pdo/ jann/

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.