REKLAMA

Ruszył Walutomat.pl - pierwszy społecznościowy system wymiany walut on-line

2010-01-15 07:00
publikacja
2010-01-15 07:00

Od niedawna polscy internauci mogą skorzystać z serwisu, który umożliwia bezpieczną wymianę walut pomiędzy ludźmi za pomocą Internetu. Walutomat to jeden z pierwszych tego typu serwisów na świecie. W pierwszych tygodniach działania ok. 1000 użytkowników wymieniło, przy jego pomocy, już ponad 2 mln złotych.


Unikając pośrednictwa banków i kantorów, internauci wymieniają przez Walutomat waluty po kursie średnim bez tzw. spreadu, co pozwala na oszczędności rzędu 2-3 proc. wartości transakcji.

- Nasz system przeznaczony jest dla osób, które chcą bezpiecznie, wygodnie i tanio wymieniać waluty bez konieczności ruszania się sprzed komputera. To jeden z pierwszych tego typu serwisów na świecie -  mówi Tomasz Dudziak pomysłodawca i właściciel Walutomatu. – Pierwsze efekty pokazują, że na rynku brakowało takiego narzędzia. Po kilku dniach od startu wymienialiśmy 30 tys. złotych dziennie, po kilku tygodniach wartość wymian podczas jednego dnia sięgnęła już 200 tys. i nadal rośnie – dodaje.

Korzystanie z Walutomatu jest bardzo proste. Transakcje odbywają się za pomocą strony internetowej walutomat.pl, na której użytkownicy rejestrują się i składają zlecenie wymiany walut. Użytkownik określa:

•       rodzaj waluty który chce wymienić,

•       rodzaj waluty, którą chce zdobyć,

•       kwotę wymiany,

•       okres trwania zlecenia (7,10 lub 14 dni).

Do transakcji dochodzi, gdy dana oferta znajdzie kontrofertę. Wymiana następuje po kursie średnim obowiązującym w momencie zawarcia transakcji. Pojedyncza oferta wymiany może zostać dopasowana przez Walutomat do kilku kontrofert. Następuje wtedy zawarcie kilku transakcji po kursach średnich, które obowiązywały w momentach ich zawarcia.

Serwis jest bezpieczny. Tożsamość użytkowników weryfikowana jest przed zawarciem transakcji, gdy przelewają oni środki na konto serwisu. Do wymiany może dojść tylko wtedy, gdy wszystkie strony wymiany zabezpieczyły wcześniej odpowiednie środki na koncie operatora Walutomatu.

Z Walutomatu mogą korzystać zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorstwa zarejestrowane w Polsce. Konieczne jest jedynie posiadanie kont bankowych w walutach, które mają zostać wymienione.

Walutomat umożliwia wymianę dolarów amerykańskich, euro, franków szwajcarskich i funtów brytyjskich. Twórcy serwisu planują poszerzenie oferty o kolejne waluty w niedalekiej przyszłości.

Korzystanie z systemu jest bezpłatne. W przyszłości twórcy serwisu zamierzają wprowadzić opłaty. Ich wysokość nie wpłynie jednak znacząco na opłacalność używania tego narzędzia. Obecnie użytkownicy ponoszą jedynie koszty związane z przelewami, które można wyeliminować zakładając konto w jednym z banków, w których konto ma operator.

Twórcą i operatorem serwisu Walutomat jest spółka Revelco Sp. z o.o. . Serwis działa na rynku od połowy listopada 2009 roku./ Walutomat.pl
Źródło:
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Teresa
Na podobnej zasadzie działa Amronet też. Mnie się bardo wygodnie korzysta z tej platformy, więc wróżę im sukces na rynku.
~ARTUR_LONDON
polecam wam CURRENCYFAIR.COM jest to irlandzki kantor z gwarancjami.ja tam rozmieniam wieksze kwoty i wszystko dziala.nie wierze w polskie firmy ktore moga zwinac sie jak amber gold a gwarancje maja 1 milion czyli zadne.pozdrawiam
~StrefaWalut Kantory
a ja bym się odważył wymienić walutę tylko w tych kantorach co mają kapitał zakładowy powyżej 1mln zł i dobrą renomę w internecie, na http://strefawalut.pl/wizytowki.html jest porównanie kantorów internetowych m.in. pod kątem kapitału
~fistach
Napisałem dobra opinię o jednym z kantorów, którego nazwy nie wymienię. Po tygodniu zaglądam na stronkę a moja opinia wykasowana. Moja opinia jw.
~wallkie
jakikantor to lipa, lepsza strona to strefawalut porównuje kursy walut z kantorów a po co więcej
~JakiKantor
Dowiedz sie o aktualnych promocjach w walutomacie i kantorach internetowych!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki