REKLAMA

Ruszają zapisy na akcje Big Cheese Studio

2021-10-27 13:33
publikacja
2021-10-27 13:33
Ruszają zapisy na akcje Big Cheese Studio
Ruszają zapisy na akcje Big Cheese Studio
/ Big Cheese Studio

To 23. spółka z rodziny Playway, która idzie na giełdę. Tym samym będzie to już 18. debiut producenta gier na warszawskim rynku w tym roku.

Po ofercie publicznej Huuuge oraz przejściu z NewConnect Creepy Jar na rynku głównym chce zadebiutować Big Cheese Studio. To spółka z Grupy PlayWay, do której obecnie należy prawie 70 proc. akcji łódzkiego studia. Dzięki temu Grupa PlayWay powiększy indeks notowanych spółek, w której jest akcjonariuszem. O swoistym indeksie PlayWay pisaliśmy we wcześniejszym artykule.

Spółka zamierza zaoferować 135 000 akcji nowej emisji serii B oraz 870 000 już istniejących akcji serii A należących do wspomnianego PlayWay, oraz pozostałych 2 głównych akcjonariuszy Łukasza Dębskiego, oraz Leszka Lisowskiego.

Tym samym po zrealizowaniu się scenariusza zaplanowanego w prospekcie emisyjnym nowi akcjonariusze będą w posiadaniu 3,26 proc. akcji nowej emisji oraz 21,04 proc. akcji sprzedawanych przez dotychczasowych właścicieli.

oferta.bigcheesestudio.com

Zapisy na akcję ruszają 29 października i  dla inwestorów indywidualnych potrwają do 8 listopada, natomiast instytucjonalni mają czas do 9 listopada w obu przypadkach kończą się o godz. 17.00.

oferta.bigcheesestudio.com

Big Cheese Studio jest producentem i wydawcą gier komputerowych na platformy PC oraz konsole. Flagowym produktem Emitenta jest Cooking Simulator, który miał premierę 6 czerwca 2019 roku i od tamtego czasu produkt jest regularnie rozwijany poprzez udostępnianie płatnych, jak i bezpłatnych dodatków (3 płatne dodatki DLC oraz 12 dodatków bezpłatnych). Jest to jak do tej pory jedyny projekt, z którego spółka czerpie dochody.

oferta.bigcheesestudio.com

Celem oferty publicznej, jak wskazuje spółka w komunikacie, jest: rozbudowa zespołu oraz produkcja trzech projektów, których wydanie jest zaplanowane na 2023 rok: B17 Squadron, Pizza Empire oraz niezapowiedziany jeszcze tytuł pod roboczą nazwą Projekt V.

oferta.bigcheesestudio.com

Zapisy na akcje przyjmuje DM BOŚ. Jak wskazuje prospekt, do 28 października nastąpi ustalenie ceny maksymalnej lub przedziału cenowego.

Inwestycyjny Janosik uczy taniego inwestowania. Promocja dla czytelników Bankier.pl

 „Nie szukaj igły w stogu siana, po prostu kup cały stóg siana” – tak w największym skrócie opisać można filozofię inwestowania pasywnego, która na świecie święci triumfy od lat, a w Polsce dopiero przebija się do zbiorowej świadomości. W awangardzie pasywnej rewolucji w naszej części globu znajduje się słowacki Finax, który już od 2 lat działa na polskim rynku.

Dzięki współpracy Finax z portalem Bankier.pl przygotowaliśmy promocję dla czytelników. Każdy czytelnik może otrzymać dwie zniżki:

  1. Zniżkę polegającą na darmowym zarządzaniu kwotą 1000 EUR przez rok.
  2. Zwolnienie z pobierania prowizji manipulacyjnej za niskie wpłaty (czyli te poniżej kwoty 1000 EUR) na zawsze na wszystkich kontach (można ich otworzyć wiele w ramach jednego rachunku), które otworzy w Finax w okresie promocji.

MKu

Źródło:
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki