Rusza zasadniczy etap budowy stacji C04 warszawskiego metra

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć ze zmianami w ruchu Bemowie. Zostaną one wprowadzone w piątek wieczorem w związku z budową metra. Wyłączone z ruchu zostaną skrajne pasy obu jezdni ul. Górczewskiej. Inaczej pojadą też tramwaje.

(fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Rozpoczyna się zasadniczy etap budowy stacji C04 "Powstańców Śląskich", która powstanie pod południową jezdnią ul. Górczewskiej na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo. W związku z tym w tzw. fazie zero, która wprowadzona zostanie w piątek około godz. 22.00, wyłączone z ruchu zostaną skrajne pasy obu jezdni ul. Górczewskiej wzdłuż torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Klemensiewicza do Powstańców Śląskich, a także jeden pas północnej jezdni przy skrzyżowaniu z ul. Konarskiego. Skręt w lewo w ul. Konarskiego będzie możliwy z sąsiedniego pasa.

Pierwsze zmiany pojawią się także na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej. Zamknięte zostaną przejazdy dla rowerów przez ul. Powstańców Śląskich po południowej stronie skrzyżowania oraz przez ul. Górczewską po jego wschodniej stronie. Rowerzyści będą kierowani do przejazdów po północnej i zachodniej stronie skrzyżowania.

Inaczej pojadą też tramwaje. Od soboty od początku kursowania wyłączone z ruchu zostanie torowisko od ul. Powstańców Śląskich do pętli Os. Górczewska. Linia 10 będzie kursować prosto ulicami: Powstańców Śląskich, al. Reymonta, Broniewskiego, Wólczyńską, Nocznickiego do pętli Metro Młociny. Z kolei linia 26 będzie jeździć ul. Powstańców Śląskich, Radiową i Dywizjonu 303 do pętli Koło. Natomiast składy linii 28 będą kursować ulicami: Powstańców Śląskich, Połczyńską, Wolską, al. Solidarności, Okopową, Towarową przez pl. Zawiszy, Grójecką do pętli na pl. Narutowicza.

Zawieszone zostanie kursowanie linii 11. Na przystankach obecni będą informatorzy Zarządu Transportu Miejskiego.

Autor: Aleksandra Kuźniar

akuz/ mam/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil