REKLAMA

Rusza pozew zbiorowy klientów Credit Agricole

2014-11-26 14:50
publikacja
2014-11-26 14:50
fot. Łukasz Pyzara / Bankier.tv

Czy wyrok w sprawie "Nabitych w mBank" otworzył puszkę pandory? Przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu rusza sprawa dotycząca umów kredytowych zawartych z nieistniejącym już Lukas Bankiem.

Rusza pozew zbiorowy klientów Lukas Banku

Start odtwarzacza ...

- Występujemy w imieniu kilkunastu byłych i obecnych klientów Credit Agricole, a wcześniej Lukas Banku, którzy w latach 2004-09 zawarli umowy kredytowe zawierające zapisy uznane przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za naruszający ich interesy - mówi mecenas Krzysztof Jaworski z Kancelarii Joanna Smerczańska-Smulczyk i Wspólnicy.

- W szczególności chodzi o zapis, który wymuszał na klientach Lukas Banku uiszczenie składki z tytułu niskiego wkładu własnego w TU Europa. Wszyscy klienci, którzy zawarli w tych latach umowy kredytowe z pozwanym bankiem - postanowienie o przyjęciu pozwania jest już prawomocne - mogą sprawdzić swoje umowy, szczególnie załącznik numer 1 - tam powinien znajdować się kwestionowany zapis.

Gra toczy się o niezwrócone przez bank składki ubezpieczenia. - Wartość dochodzonego roszczenia kształtuje się na poziomie 30 tysięcy złotych. Mamy inny pomysł na poprowadzenie tego pozwu zbiorowego. Z mniejszą liczbą osób chcieliśmy procedować kwestię formalnego przyjęcia pozwu do rozpoznania w postępowaniu grupowym. Tak, by postanowienie, jak obecnie, było prawomocne i niezaskarżalne. Jaka będzie skala postępowania, pokaże czas: po zarządzeniu ogłoszenia prasowego zobaczymy, ile osób przyłączy się do pozwu - mówi mecenas Joanna Smerczańska-Smulczyk.

Monika Kapinos

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki