REKLAMA

Rusza kolejny proces Zbigniewa S. Odpowie za 186 przestępstw

2021-06-14 07:36
publikacja
2021-06-14 07:36
Rusza kolejny proces Zbigniewa S. Odpowie za 186 przestępstw
Rusza kolejny proces Zbigniewa S. Odpowie za 186 przestępstw
fot. Grażyna Myślińska / / FORUM

Wielokrotnie skazywany za liczne przestępstwa Zbigniew S. ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Tym razem przed Sądem Okręgowym w Łodzi odpowie łącznie za 186 przestępstw. W poniedziałek zaplanowano posiedzenie przygotowawcze w tej sprawie.

Akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi S. skierowała do sądu Prokuratura Okręgowa w Kielcach. Znalazły się w nim zarzuty dokonania 186 różnego rodzaju przestępstw.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa ds. karnych Sądu Okręgowego w Łodzi sędzia Iwona Konopka, dotyczą one m.in. wymuszenia czynności urzędowych, znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z nadużyciem przez niego uprawnień, stosowania gróźb karalnych oraz zniesławienia i znieważenia prezydenta.

Na poniedziałek wyznaczono posiedzenie przygotowawcze w tej sprawie. "W sprawie nie wyznaczono do tej pory terminów rozpraw, zaplanowano wyłącznie posiedzenie przygotowawcze na dzień 14 czerwca 2021 r., godz. 11.30. Wobec Zbigniewa S. w tej sprawie nie jest stosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania" – wyjaśniła.

To kolejny proces przeciwko 46-letniemu Zbigniewowi S. W latach 2000-2020 w jego sprawie zapadło 28 wyroków skazujących. Wideobloger był skazywany m.in. o oszustwa, znieważenia (w tym prezydenta RP) i zniesławienia, znieważenie osób publicznych, kierowanie gróźb karalnych, składanie fałszywych zeznań, fałszywe oskarżenie, fałszowanie dokumentów, przywłaszczenia, wymuszania zaniechania prawnej czynności służbowej groźbą lub przemocą, naruszenie miru domowego, publiczne nawoływanie do występku lub przestępstwa skarbowego oraz sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy. Obecnie przeciwko S. toczy się kilkanaście postępowań sądowych.

Na początku czerwca Zbigniew S. został sprowadzony z Holandii do Polski na podstawie 7 listów gończych, które wystawiły za nim prokuratury i sądy w kilku regionach w kraju. Trafił do warszawskiego aresztu na Białołęce. W ubiegłym tygodniu postawiono mu zarzuty w śledztwie Prokuratury Regionalnej w Warszawie dotyczącym wyłudzenia nieruchomości wartych ok. 5,5 mln zł. Ma również usłyszeć zarzut wyłudzenia 2 mln zł podatku VAT.

autor: Bartłomiej Pawlak

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (2)

dodaj komentarz
ameba1
Władza to banda hipokrytów. Stonoga przed sądem za wałki, a polytycy (tfu) sobie kulturalnie chodzą po ulicach, pomimo iż każdy wie, że tam odchodzą jeszcze większe przekręty :) A chłop widocznie wsadzał im solidne szpile, lub ma na co niektórych jakieś ciekawe materiały, bo inaczej to by takiego zamilczeli na śmierć.Władza to banda hipokrytów. Stonoga przed sądem za wałki, a polytycy (tfu) sobie kulturalnie chodzą po ulicach, pomimo iż każdy wie, że tam odchodzą jeszcze większe przekręty :) A chłop widocznie wsadzał im solidne szpile, lub ma na co niektórych jakieś ciekawe materiały, bo inaczej to by takiego zamilczeli na śmierć. A tak to mamy reklamę pana S. gdzie tylko się nie spojrzy :) Pewnie jeszcze popełni "samobójstwo" za jakiś czas.
petrolnuts
Prokurator musiał się wykazać. Zamiast jednego konkretnego przygotował 200 naciąganych.

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki