Rusza budowa pierwszej fabryki Mercedesa w Polsce

19 czerwca rozpocznie się budowa pierwszej fabryki Mercedesa w Polsce. Gigant motoryzacyjny wybrał na to miejsce Jawor (woj. dolnośląskie) i zaoferuje co najmniej 500 miejsc pracy w nowym zakładzie.

(fot. Mateusz Włodarczyk / ZUMA Wire)

Zakład, w ramach nowo powstałej spółki Mercedes-Benz Manufacturing Polska, będzie produkował czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne do samochodów osobowych Mercedes-Benz. To pierwsze takie miejsce w Polsce, a jego otwarcie zwiększy zdolność produkcyjną w Europie Wschodniej.  
– 19 czerwca zostanie na placu budowy wbita pierwsza łopata. To dla nas będzie oficjalne rozpoczęcie budowy – oświadczył Andreas Schenkel, prezes zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Na pierwszy etap budowy Daimler AG, producent między innymi tej marki, przeznaczy 500 mln euro, co pozwoli stworzyć kilkaset miejsc pracy. – Około 20 proc. z tej liczby to będą inżynierowie oraz pracownicy z wyższym wykształceniem, a pozostała część załogi to pracownicy produkcji - powiedział PAP Schenkel.

Powstanie tak ogromnej inwestycji może zwiększyć atrakcyjność regionu i zachęcić inne duże, międzynarodowe firmy do inwestowania w Polsce.

DU

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 0 ~Fenixx

Prawdopodobnie wysokoprężne silniki przestaną produkować za 3 lata a fabryka zwolni połowę załogi i tak się toskonczy

! Odpowiedz
2 0 ~PO

Troche jesteśmy zawiedzieni naszą ciocią z Berlina,bo miała być izolacja..Ale my,mordy w kubeł,cioci nie draznimy.

! Odpowiedz
1 3 ~rei

Chwalić, że coś tu wreszcie produkować będą. Choć sam cieszę się bardziej na zapowiedź VW że elektrycznego Crafrera będzie w Polsce produkować. Byle jak najszybciej.

! Odpowiedz
2 23 ~narzekacz

Nie budują - źle. Budują na Węgrzech, czy Słowacji - źle. Budują u nas - też źle. Tylko za Gierka było dobrze, bo nasze było, trochę ruskie, ale głównie nasze przecież. Na licencji tzw. zachodniej, ale nasze, polskie, nierentowne, przestarzałe, ale narodowe.

! Odpowiedz
8 1 ~Ja

Sie rozpychaja... jakby u siebie byli.

! Odpowiedz
1 7 ~oLo

Sąsiad ma kilkuletniego Sprintera. Więcej rdzy niż lakieru.

! Odpowiedz
2 14 ~StanRS

Bo takie porządne auto trzyma się w garażu i od czasu do czasu do kościoła się jeździ. A nie wtedy gdy jest śnieg ze solą na drodze i używa się codziennie do pracy.

! Odpowiedz
14 6 ~StanRS

Kadrę zarządzającą będą stanowić głównie niemiaszki, a robole będą stanowić Polacy i ukraińcy, z naciskiem na tych ostatnich. Bo jak wiadomo Polakom się nie chce pracować i trzeba zatrudniać ukrów za 2000-2500 złotych miesięcznie.

! Odpowiedz
4 1 ~legniczanin

2500zł dobra kaska będziemy za tyle jeb ać :)

! Odpowiedz
10 12 ~kl

I jak niemiecka fabryka to ma placic tyle i le placa w niemczech.Inaczej won z polskiej ziemi!!!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia