Rusza Ogólnopolski Program Edukacyjny "Magazynuj z głową"

Krajowa Izba Gospodarcza "Przemysł Rozlewniczy" oraz Coca-Cola HBC Polska rozpoczynają ogólnopolski program edukacyjny "Magazynuj z głową".

Honorowym Patronem Merytorycznym programu jest Główny Inspektorat Sanitarny. Celem przedsięwzięcia jest edukacja właścicieli punktów sprzedaży detalicznej i hurtowej oraz ich pracowników w zakresie dobrych praktyk składowania i ekspozycji wód i napojów.

Z punktu widzenia jakości produktu i bezpieczeństwa konsumenta proces składowania jest tak samo ważny jak proces produkcyjny. Jednak na etapie magazynowania i przechowywania produktu świadomość przestrzegania wymagań sanitarnych oraz dobrych praktyk magazynowych jest jeszcze stosunkowo niska, zwłaszcza, jeśli produkt nie jest bezpośrednio dostarczany od producenta do konsumenta.

Z szacunków Coca-Cola HBC Polska wynika, iż przestrzeganie dobrych praktyk magazynowych mogłoby zmniejszyć o około 10-15 proc. ilość produktów spożywczych, które nie spełniając standardów jakościowych, znajdują się na rynku.

W ramach projektu „Magazynuj z głową” przygotowano wytyczne w formie przewodnika dla obsługi punktów sprzedaży detalicznej i hurtowej. Będzie on pomocą dla sprzedawców, którzy nie zawsze znają zasady przechowywania produktów spożywczych oraz nie wiedzą, jakie konsekwencje dla zdrowia konsumenta mogą wyniknąć z nieodpowiedniego magazynowania produktów. Przewodnik w wersji elektronicznej będzie dostępny na stronie Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysł Rozlewniczy”. Handlowcy mogą skorzystać również z krótkiego szkolenia w sieci oraz sprawdzić w teście swoją znajomość dziewięciu podstawowych zasad magazynowania i ekspozycji wód oraz napojów. Dodatkowo wytyczne przygotowane w formie plakatu zostaną przekazane ponad 80 tys. sprzedawców i hurtowników.

Wszyscy Ci, którzy wprowadzą Dobre Praktyki Magazynowe, będą mogli wziąć udział w specjalnym konkursie zorganizowanym wspólnie z gazetą „Życie Handlowe”. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody, laptopy i metkownice.

- Wierzę, że szerokie upowszechnienie tego poradnika będzie pomocne w podejmowaniu działań skutecznie chroniących najwyższą jakość wód butelkowanych i napojów – mówi Mieczysław Kucharski, wieloletni prezes Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysł Rozlewniczy”. - Uważam, że edukacja na temat Dobrych Praktyk Magazynowania nie tylko wśród pracowników zakładów rozlewających wodę butelkowaną i napoje, ale również w punktach sprzedaży z pewnością przyniesie wymierne korzyści zarówno producentom, jak i konsumentom tych produktów – dodaje.

Autor: IP
piątek, 3 kwietnia 2009
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne