Rury nad Wisłą nie pochodzą z budowy metra

Rury nad Wisłą, których zdjęcia publikowane są w mediach, nie pochodzą z budowy metra - oświadczyła w czwartek rzeczniczka prasowa spółki Metro Warszawskie Anna Bartoń. Firma zażądała zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na ten temat.

(fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM)

Poseł Paweł Lisiecki (PiS) poinformował w środę na konferencji prasowej w Sejmie, że docierają do niego sygnały o tym, iż nad Wisłą - w obszarze Natura 2000 - są składowane "różnego rodzaju odpady". Dodał, że osoby, które przekazały tę informację, sugerują, iż odpady pochodzą z budowy metra. Lisiecki zaznaczył, że w okolicach Mostu Świętokrzyskiego zauważył m.in. zbrojony beton i składowisko rur. "Pytanie, skąd te rury pochodzą i kto je tam umieścił" - dodał. Z kolei na Twitterze opublikował zdjęcie odpadów.

W czwartkowym oświadczeniu w tej sprawie rzeczniczka prasowa firmy Metro Warszawskie podkreśliła, że pokazane na zdjęciach rury nie pochodzą z budowy metra. "Metro Warszawskie Sp. z o.o. żąda zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji odnośnie pochodzenia wspomnianych materiałów" - oświadczyła.

Jak wyjaśniła Bartoń, po kontroli stwierdzono, że na wskazanym przez posła składowisku znajdują się rury o średnicy 300 mm, których nigdy nie było na placach budowy metra, i o średnicy 400 mm. Rury tej drugiej średnicy były przebudowywane w ul. Rembielińskiej i - jak zapewniła rzecznika - wciąż znajdują się na placu budowy. Z kolei część rur, zaznaczyła, to rury napowietrzne, które nie są stosowane podczas budowy metra.

"Publikowanie niesprawdzonych, niepotwierdzonych i zakłamujących rzeczywistość informacji stoi w absolutnej sprzeczności z najwyższymi standardami w zakresie ochrony środowiska, które są stosowane i przestrzegane w procesie budowy metra" - oświadczyła rzeczniczka.

agzi/ wus/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil