Rozporządzenie ws. minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli podpisane

2019-02-08 17:01
publikacja
2019-02-08 17:01

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska podpisała w piątek rozporządzenie w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli. Zgodnie z nim płace zasadnicze nauczycieli wzrosną od 1 stycznia 2019 r., zależnie od stopnia awansu zawodowego, od 121 do 166 zł brutto.

/ fot. Daniel Dmitriew / FORUM

O podpisaniu przez Zalewską rozporządzenia ws. minimalnych stawek wynagrodzenia poinformowała PAP rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska.

Rozporządzenie zawiera tabelę z kwotami minimalnych stawek określonych dla wszystkich czterech stopni awansu zawodowego nauczycieli i poziomu ich wykształcenia (wyróżniono trzy takie poziomy: magistra z przygotowaniem pedagogicznym, magistra bez przygotowania pedagogicznego lub licencjata z przygotowaniem pedagogicznym oraz licencjata bez przygotowania pedagogicznego).

Najwyższe kwoty otrzymają nauczyciele z tytułem magistra i przygotowaniem pedagogicznym. Grupa ta stanowi prawie 96 proc. wszystkich nauczycieli.

Z tabeli wynika, że wynagrodzenie zasadnicze dla tej właśnie grupy nauczycieli będzie wynosiło: dla nauczyciela stażysty - 2538 zł brutto (wzrost o 121 zł brutto), nauczyciela kontraktowego - 2611 zł (wzrost o 124 zł), nauczyciela mianowanego - 2965 zł (wzrost o 141 zł) i nauczyciela dyplomowanego - 3483 zł (166 zł).

Samorządy mają obowiązek wypłacić podwyżkę nie później niż w trzy miesiące po ogłoszeniu ustawy budżetowej na dany rok z wyrównaniem od 1 stycznia.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. W piątek zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.(PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ wus/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (18)

dodaj komentarz
misafi
Najważniejsze, że nasi biedni posłowie wciąż mają 30 tysięcy kwoty wolnej od podatku. W ķońcu tak się dla nas przemęczaja spotykając się 2 razy w miesiącu na 3 dni. Ale jak to mówi ulubienica suwerena "im się to nalezy".
hfjdj
No to was najbardziej boli. Moglibyscie zrec wode z chlebem ale zeby inni zarli to samo. A jak inni maja masli to juz bol dupy ogromny bo maja maslo. Nauczyciele to jeat najnizszy level inteligencji.
lelo1949
Emeryci 70zł,a jeszcze dają wnuczkom na korepetycje
grzegorzkubik
Pokaż nauczycielu co masz w garażu.
search
A ty co masz?, dzis kazdy bezrobotny moze kupic sobie audi czy BMW w ciemych szybach i to jeszcze disela. Widac ze jestes zakompleksiny, zapisz sie do parti albo udajdo duda pomoc .
Chyba nic czlowieku sam nie osiagnoles w zyciu, ale legitymacja partyjna z pewnoscia ci pomoze.
hfjdj odpowiada search
No wy musicie miec usprawiedliwienie. Nie mozecie przyznac ze po prostu nie umiecie zarobic grubej forsy to szukacie usprawiedliwienia. Grubej forsy zarobic sie nie da a ci co ja maja to sa partyjniaki. Wy partyjniakami byc nie mozecie bo iestescie szlachetni. Latwiej jewt zyc z szlachetnoscia niz z bieda umyslowa.
marxs
podwyżka mniej niż nędzna ale za to dawka humoru dla nauczycieli od Malinowego Cwaniaka bardzo duża
"Pożegnanie Jana Olszewskiego, wybitnego prawnika i polityka, premiera rządu wolnej i suwerennej Polski wymaga stosownej powagi; zarządzenie żałoby narodowej uważam za konieczne i w porozumieniu z premierem podejmę
podwyżka mniej niż nędzna ale za to dawka humoru dla nauczycieli od Malinowego Cwaniaka bardzo duża
"Pożegnanie Jana Olszewskiego, wybitnego prawnika i polityka, premiera rządu wolnej i suwerennej Polski wymaga stosownej powagi; zarządzenie żałoby narodowej uważam za konieczne i w porozumieniu z premierem podejmę w tej sprawie odpowiednie czynności urzędowe - oświadczył w piątek prezydent Andrzej Duda."

-pio-
kaczka...

3.5l dobrej whisky, to dałeś, albo cen nie znasz albo nie piłeś dobrego trunku

a do autorki wyróżniono 3 poziomy a w nawiasie są 4, no ale może się czepiam

a ta podwyżka 166 zł brutto, na rękę 116, rewelacja, paliwo do góry, śmieci do góry niech strajkują jakoś zajmę się swoimi dziećmi
kaczka...

3.5l dobrej whisky, to dałeś, albo cen nie znasz albo nie piłeś dobrego trunku

a do autorki wyróżniono 3 poziomy a w nawiasie są 4, no ale może się czepiam

a ta podwyżka 166 zł brutto, na rękę 116, rewelacja, paliwo do góry, śmieci do góry niech strajkują jakoś zajmę się swoimi dziećmi bo to wstyd
h-b
Niech sobie również tyle podniosą...

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki