Rozpoczeło się dwudniowe posiedzenie Senatu

Na dwudniowe posiedzenie zebrał się Senat. Izba debatowała o sytuacji bieżącej i perspektywach rozwoju Grupy Wyszehradzkiej oraz nad projektem uchwały w związku z objęciem przez Polskę (od 1 lipca br.) rotacyjnego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej.

Senat zajmuje się również ustawą o wyrobie napojów spirytusowych oraz o ochronie i rejestracji oznaczeń geograficznych. Ustawa wprowadza definicję Polskiej Wódki oraz wykaz produktów, z których może być ona wyrabiana.

Omówiona będzie też m.in.ustawa o dokumentach paszportowych, która m.in. wydłuża okres ważności paszportów wydawanych małym dzieciom z 1 roku do 5 lat.

Senat rozpatrzy też ustawę wydłużającą, po raz kolejny termin, w którym ujawnione zostaną w księgach wieczystych nieruchomości Skarbu Państwa. Pod koniec posiedzenia Senat wysłucha informacji CBA na temat działalności Biura w 2011 roku.

Senatorowie podejmą też uchwałę z okazji 100-lecia urodzin ppłk. Hm. Zygmunta Szadkowskiego - harcerza, żołnierza Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich, polityka, działacza społecznego, przedstawiciela polskiej emigracji w Wielkiej Brytanii, odznaczonego Wstęgą Orderu Odrodzenia Polski.

IAR/D. Zaczek/pbp

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil