REKLAMA

Rozpoczeło się dwudniowe posiedzenie Senatu

2012-06-13 13:03
publikacja
2012-06-13 13:03
Na dwudniowe posiedzenie zebrał się Senat. Izba debatowała o sytuacji bieżącej i perspektywach rozwoju Grupy Wyszehradzkiej oraz nad projektem uchwały w związku z objęciem przez Polskę (od 1 lipca br.) rotacyjnego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej.

Senat zajmuje się również ustawą o wyrobie napojów spirytusowych oraz o ochronie i rejestracji oznaczeń geograficznych. Ustawa wprowadza definicję Polskiej Wódki oraz wykaz produktów, z których może być ona wyrabiana.

Omówiona będzie też m.in.ustawa o dokumentach paszportowych, która m.in. wydłuża okres ważności paszportów wydawanych małym dzieciom z 1 roku do 5 lat.

Senat rozpatrzy też ustawę wydłużającą, po raz kolejny termin, w którym ujawnione zostaną w księgach wieczystych nieruchomości Skarbu Państwa. Pod koniec posiedzenia Senat wysłucha informacji CBA na temat działalności Biura w 2011 roku.

Senatorowie podejmą też uchwałę z okazji 100-lecia urodzin ppłk. Hm. Zygmunta Szadkowskiego - harcerza, żołnierza Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich, polityka, działacza społecznego, przedstawiciela polskiej emigracji w Wielkiej Brytanii, odznaczonego Wstęgą Orderu Odrodzenia Polski.

IAR/D. Zaczek/pbp

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki