Rozpoczęła się budowa ogrodzenia między Krymem a Ukrainą

Rosja ruszyła z budową ogrodzenia między Krymem a Ukrainą - podały rosyjskie agencje, powołując się na FSB. Płot oddzielający anektowany przez Moskwę półwysep od Ukrainy, do której prawnie należy, ma zostać ukończony do lata 2018 r.

(fot. Grommik / YAY Foto)

Ponad dwumetrowe ogrodzenie ma biec wzdłuż 50-kilometrowej granicy między Krymem a obwodem chersońskim na południowym wschodzie Ukrainy. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 2,8 miliona euro.

Według rosyjskich agencji prasowych celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom półwyspu oraz odwiedzających go turystów. Obecnie Krym i resztę ukraińskiego terytorium łączą trzy drogi.

Jak przypomina agencja dpa, jesienią 2014 roku Ukraina zapowiedziała zabezpieczenie liczącej blisko 2000 km granicy lądowej z Rosją. Władze ukraińskie obawiają się ataku ze strony Rosji i w ten sposób chciały się przed nim uchronić. Do dziś takie zabezpieczenia powstały jednak na łącznie kilkudziesięciu kilometrach granicy.

Ponadto ok. 400 km granicy w Donbasie na wschodzie kraju kontrolują prorosyjscy separatyści. Według rządu w Kijowie właśnie przez te niekontrolowane odcinki granicy rebelianci zaopatrują się w broń i walczących. Rosja zaprzecza podobnym oskarżeniom.

Rosja dokonała bezprawnej aneksji Krymu wiosną 2014 roku.

akl/ kar/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 2kbb

Rosja Carska a tym bardziej Sowiecka miała zawsze bardzo silnie rozwiniętą agenturę ... Tak było także przed 1939 roku kiedy Polska po 1918 roku zrzuciła piętno zaborcy już przecież Sowieckiego po 1917 roku, a później mieliśmy ogromne szczęście ze był taki człowiek jak Piłsudski który razem z Ukraińcami przepędził Czerwoną Zarazę w 1920 roku tak krótko po zaborach... W latach 30-tych tuż przed II WŚ Polacy i Ukraińcy nadal byli prześladowani przez bolszewików i Stalin tuż przed 1939 wymordował ponad 100 000 Polaków na Wschodniej Białorusi, dawnych ziemiach litewskich i na terytorium obecnej Ukrainy. Kolejne 100 000 obywateli polskich jeszcze przed II WŚ Stalin wywiózł na Syberię a na Ukrainie zagłodził ponad 6 mln Ukraińców...w !940 wywiózł kolejne 140 000 i do traktatu Sikorski-Majski w 1941 roku łącznie wywieziona na Syberię ponad 200 000 Polaków i to głównie inteligencję i mieszczaństwo.... Mimo ze Polska obroniła się w 1920 roku to siła wpływu agentury Rosji Bolszewickiej była tak silna że nasi "dowódcy" w Warszawie gdzie bolszewicy rządzili przez ponad 120 lat nie byli w stanie podjąć własnych decyzji które mogłyby ochronić Polskę przed nawałnicą Niemiecką , kraju o poziomie technologicznym przewyższającym o "lata świetlne" wtedy polską technologię... Polscy politycy i wojskowi mieli wtedy prowadzić negocjacje z Hitlerem i przeciągać wybuch wojny jak tylko się da a jednocześnie próbować zabić hitlera przez agentów i szpicli. Jeżeli to by się nie udało, mieliśmy przepuścić Niemców na Rosję oddając im nawet korytarz do Prus Wschodnich. Na ogromnym terenie Rosji doszło by z czasem do neutralizacji potęgi niemieckiej i sowieckiej a wtedy po kilku latach Polska dołączyła by się ze swoimi wojskami partyzanckimi do walki na tyłach wroga. Mieliśmy w 1939 roku "karte blanche" w uderzeniu na Sowietów choćby właśnie za zabory, 1920, morderstwa i wywuzki Polaków z terenów wschodnich Europy a także że Traktat Ryski w którym Ukraina nie uzyskała niepodległości i za ludobójstwo jakim był wielki głód na Ukrainie....Gdybyśmy tak postąpili to nie byłoby sowieckiej niewoli po 1945 roku i już dawno mielibyśmy sojusz Międzymorza z nowoczesną i prężnie rozwijającą się Ukrainą Białorusią Gruzją i wieloma krajami Azji Środkowej.... To agentura Sowiecka w kręgach polaków w otoczeniu Dmowskiego i przywódców kraju doprowadziła do takich tragedii XX wieku ....!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 36 kkk1111

I tyle sa warte wszelkie gwarancje innych państw o obronie i wzajemnej pomocy tak samo bylo z polska w39 itak jest z ukrainą a nasi naiwniacy dalej liczą na traktaty. Dopóki nie będziemy. mieli bomby atomowej silnej armi żaden traktat nam nie pomoże tak samo jak we wrześniu 39i nikt nie będzie nas poważnie traktował

! Odpowiedz
16 38 ajwaj

Na pieknym rosyjskim Krymie Wlosi otworzyli firmy gl. spozywcze , Niemcy - gl. budowlane, Turcy praktycznie wszelkie branze itp. itd. :)

A plota UKR-RF za kase UE (za prem. Jaceniuka) postawili kilkaset metrów, zrobili piekne vids - a potem... miejscowi sprzedali na zlom :) Zgodnie z tradycja kase wcielo i przekazali w pewne rece rajów podatkowych Panama-, Pardise-Leaks

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil