Rozpoczęła się budowa najdłuższego odcinka Wartostrady w Poznaniu

Rozpoczęła się budowa nowego odcinka Wartostrady pomiędzy mostem Królowej Jadwigi a parkiem w Starym Korycie Warty w Poznaniu. Będzie to najdłuższy, liczący ok. 1,3 km odcinek trasy dla pieszych i rowerzystów.

(Poznańskie Inwestycje Miejskie)

Nowy odcinek Wartostrady będzie oświetlony i monitorowany. Trasa zyska także elementy tzw. małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci, a także stojaki rowerowe.

Jak poinformowała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, budowa nowego odcinka rozpoczęła się w rejonie mostu Królowej Jadwigi, od strony poznańskiej Wildy. Po tej samej stronie rzeki powstać ma krótszy odcinek Wartostrady od ul. Czartoria do mostu Chrobrego; prace budowlane na tym fragmencie są najbardziej zaawansowane i potrwają do końca listopada. Po oddaniu do użytku tego odcinka trasy poznaniacy zyskają przejście pod mostem Chrobrego.

Trzeci planowany odcinek wybudowany ma zostać przy Bramie Poznania ICHOT, tuż nad Cybiną. Ten fragment też zostanie wyposażony w monitoring, oświetlenie i małą architekturę.

Jak wskazał wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie Grzegorz Bubula, „zakładamy, że wszystkie trzy odcinki będą gotowe wiosną przyszłego roku. W sumie to ponad 2 kilometry nowej, wygodnej trasy dla pieszych i rowerzystów”.

„Oprócz budowy nowych fragmentów, wyposażamy także starsze odcinki Wartostrady w oświetlenie, monitoring i małą architekturę. Dzięki temu po zmroku jest bezpieczniej” – dodał.

W ostatnim czasie wyposażony w oświetlenie, kamery monitoringu oraz stojaki dla rowerów został odcinek po wschodniej stronie Warty, od kładki nad Cybiną do mostu Królowej Jadwigi.

Spółka poinformowała, że w rejonie Mostu Rocha, Mostu Chrobrego oraz Dworca Garbary powstaną ponadto trzy zadaszone, monitorowane parkingi dla rowerów. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ je/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 mkx

A kiedy będzie przejezdny tunel pod Jana Pawła?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil