Rothschild: Trwa największy eksperyment monetarny w historii

Baron Jacob Rothschild w liście do akcjonariuszy ostrzega przed dynamicznie zmieniającą się sytuacją światowego sektora finansowego. Członek słynnej rodziny bankierów ostrzega przed zagrożeniami wynikającymi z globalnie niskich stóp procentowych oraz ujemnych rentowności obligacji rządowych.

Jacob Rothschild
Jacob Rothschild (FORUM)

List, będący częścią sprawozdania firmy inwestycyjnej Rothschilda, opisuje absurdalność aktualnej sytuacji, jaka panuje w świecie finansowym. Prezes RIT Capital Partners mówi o „niezbadanych wodach”, na jakich obecnie się znajdujemy i wskazuje przede wszystkim na realia ujemnych stóp procentowych.

- Znajdujemy się na niezbadanych wodach i dziś nikt nie potrafi przewidzieć, jakie skutki przyniesie zastosowanie bardzo niskich stóp procentowych. Około 30% globalnego długu publicznego notowane jest przy ujemnych rentownościach – pisze w liście Rothschild, zaznaczając też „luzowanie ilościowe na skalę masową”, które pchało w górę rynki finansowe, lecz nie przekładało się na wzrost gospodarczy.

Według 80-letniego Brytyjczyka, nie sposób przewidzieć, jakie skutki w przyszłości przyniesie taka polityka banków centralnych i nazywa to ich „największym w historii eksperymentem w zakresie polityki monetarnej”. Ujemne stopy procentowe możemy w tej chwili obserwować w krajach takich jak Szwajcaria, Dania, Szwecja czy Japonia.

Wszystkie te czynniki składają się na nieciekawy obraz finansowego świata, jednak pomimo tego globalne rynki rosną, a zmienność generalnie pozostaje na niskim poziomie. Tak, według autora listu, wygląda rzeczywistość, jednak od razu przypomina on o „anemicznym wzroście, słabym popycie oraz deflacji panujących w wielu częściach świata, co jest potwierdzeniem braku poprawy w gospodarce realnej”. Baron podkreśla też, że w dzisiejszych czasach główną rolą zarządzającego kapitałem jest przede wszystkim jego ochrona.

Oświadczenie przedstawia również listę różnego rodzaju niebezpieczeństw dla światowej stabilności..

- Wiele zagrożeń, które podkreśliłem w liście z 2015 r., pozostaje aktualnych. Oczywiście sytuacja geopolityczna uległa pogorszeniu: brytyjskie referendum w sprawie wyjścia z Unii, pełne napięcia październikowe wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych oraz niejasna sytuacja Chin i spowolnienie ich wzrostu gospodarczego z pewnością doprowadzą do problemów – pisze Jacob Rothschild.

Baron odnosi się również do ostatnich ataków islamskich fundamentalistów. - Konflikt na Bliskim Wschodzie trwa nadal i nie wydaje się, że zostanie rozwiązany w najbliższych latach. Konsekwencje tego odczuliśmy już we Francji, Niemczech i USA w postaci ataków terrorystycznych – zauważa.

Dom inwestycyjny zarządzany przez Rothschilda (RIT Capital Partners) w zakończonym niedawno półroczu osiągnął przyrost aktywów o 64 mln funtów (+3,6%) i obecnie jego portfel jest warty 2,5 mld GBP. Prezes londyńskiej firmy przyjął jednak w tym okresie strategię defensywną. Przede wszystkim zmniejszył zaangażowanie kapitałowe w akcje przedsiębiorstw (z 55% do 44%), a zwiększył nakłady inwestycyjne w złoto i metale szlachetne (do poziomu 8%). Rothschild wycofał się także zdecydowanie z funta szterlinga (zmniejszenie udziału powiązanych aktywów o 13 punktów procentowych) oraz dolara (6 p.p.).

Mikołaj Fedkowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 2 ~kostuch

80 lat a tu sztucznej inteligen ji jeszcze nie ma i zaczyna się robić nieprzyjemnie.

! Odpowiedz
3 9 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
19 6 ~plutarch

Putin prosi olginowskie trolle o jeszcze więcej teorii spiskowych o NWO i Rothschildach. Uczciwie zarobiona panamska moneta zasili.

! Odpowiedz
9 5 ~plutarch

Btw, co światlejsi internauci w Rosji mają już niezłą bekę z paranoi spiskowej. Wpisz w szatańskim narzędziu na "G": иллюминаты масоны заговор ;-)

! Odpowiedz
6 48 ~wacek13

Pan R jest właścicelem FEDu i wszystkich banków centralnych na świece - posiada Bank Rozrachunków Międzynarodowych, który steruje wszystkimi bankami na świecie.
Jego wypowiedź to realizowanie planu NWO, aby cały świat się bał...

! Odpowiedz
41 7 ~mama

Miałeś brać te tabletki które przepisał ci psychiatra.

! Odpowiedz
8 28 ~wacek13 odpowiada ~mama

Typowa reakcja głupca, wierzącego tylko temu co widzi w telewizji ...
Proponuje poczytać więcej albo tkwić w głupocie.
Pocieszę, tak Cię zaprogramowali, aby tak reagować głupcze ...

! Odpowiedz
19 6 ~plutarch odpowiada ~wacek13

olginowski troll i teorie spiskowe dla ubogich

! Odpowiedz
0 30 ~babarella

100 % racji! opinia tego pana nie powinna byc publikowana, to finansa na ktorej czele on stoi, doprowadzila do tej sytuacji, to con na zywa eksperymentem to rezultat tej tzw. monety ktora on i jego banda stworzyli w celu planowanego zadlurzenia wszystkich krajow, poniewaz byli tak chetni pozyczac a w rzeczywistosci nie mieli monety realnej wymyslili te smiecie z papieru, jest ich duzo we wszystkich bankach, pozatym ten pan dokonuje czegos co w ekonomi jest nielegalne, zmusza do placenie interesu na interesie, ktory i tak jest lichwiarski, ciekaw jestem co by sie stalo gdy pewnego dnia wszyscy odmowiliby splaty, albo dgyby wszyscy ci ktorzy maja pieniedze na kontach w tym samym dniu prosiliby o wyplate ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 30 ~gargamel

Rotschild jest właścicielem wszystkich państwowych długów jego majątek wynosi 50 bilionów dolarów

! Odpowiedz
5 1 ~plutarch

w Rosji podatny grunt na konspirologię

! Odpowiedz
0 3 ~szaryoby

Kolonializm walutowy.
Nie trzeba ludzi kasować, sami to zrobią jak zabierzemy im aktywa (surowce,waluta)
CHF , USD doi (dyma) cały świat.

! Odpowiedz
1 23 ~bogdan0754

To żadna ściema dla ubogich, tylko jasno powiedziane, że mamy kapitał (banki, giełdy itp), który sztucznie napędza się sam za pieniądze "maluczkich", natomiast ci bogaci skupują złoto i metale szlachetne. Żyjemy w wirtualnym świecie pieniądza, gdzie wartością opłacaną przestała być praca, opłacane są stanowiska i gra pieniądza. Przez to produkowany jest pieniądz bez pokrycia, za pieniądzem nie stoi realna wartość produktu (pracy czy materialna), a wydumany "sukces" prezesa czy korporacji (typu EONY, WIBOR z banków londyńskich itp), którzy otrzymują pusty pieniądz do podziału.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 3 ~batmna

Istnieją strategie inwestycyjne, które pozwalają zarabiać w każdych okolicznościach rynkowych (np. wygoogluj Inedukacjo - Inwestor Skazany na Sukces). Niestety nie dowiesz się o nich od swojego brokera. Jego dola zależy od prowizji i opłat, jakie mu dostarczasz, więc nie na rękę jest mu Twoja świadomość i Twój sukces inwestycyjny.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 23 ~gitman

juz sam fakt ze cokolwiek wyszlo z tego srodowiska jest sam w sobie wyjatkowy.

! Odpowiedz
8 46 ~Ron2000

Przestało zarabiać się na długu i boli, a jak przez 100 lat rodzinka ssała z inflacji i długu na całym świecie było lepiej ?

! Odpowiedz
21 17 ~plutarch

nie czytaj tyle ściemnionej konspirologii dla ubogich

! Odpowiedz
6 5 ~pluto odpowiada ~plutarch

dokładnie, lepiej poczytaj program PiSu :-)

! Odpowiedz
2 6 ~ciekawy odpowiada ~plutarch

plutarch, a ty za darmo tak tu trollujesz? Jesteś pod każdym negatywnym dla R wpisie.

! Odpowiedz
1 5 ~Utopiony

Dzieki za info bankier jak on sie z funta wycofal - o czasie...!!:-/

! Odpowiedz
1 1 ~Le

Nie wycofał tylko zmniejszył o 14% i pewnie na czas..

! Odpowiedz
2 28 ~Piotr

Dobre jaja. Baron ostrzega. Brr, strach się bać po prostu. Co do reszty o tym złocie i srebrze jak i funtach szterlingach to oczywista oczywistość. Szkoda że Baron nie ostrzegł we wrześniu ubiegłego roku. To mniej więcej tak jakbym w styczniu przestrzegał przed zimnem na Syberii. Ech Baronie , mordeczko ty moja ;)

! Odpowiedz
8 44 ~Dżejms

Brytyjczyk? W którym miejscu? Taki on Brytyjczyk jak Balcerowicz, Mazowiecki, Kuroń czy Michnik .

! Odpowiedz
2 11 ~ojciec_wazelina

nie Dżejms, tylko Яков

! Odpowiedz
2 4 ~Dżejms odpowiada ~ojciec_wazelina

Bardzo ładnie ale w chińskich krzaczkach byłby większy wypas. Postaraj się - proszę.

! Odpowiedz
5 15 ~Darko

Jak rotschild nie wie co się stanie to nikt nie wie. Osoba z najwyższej polki. To min on decyduje co się na świecie dzieje.

! Odpowiedz
2 7 ~as

Każda jego wypowiedź to realizacja którejś z tych decyzji, o których piszesz.

! Odpowiedz
3 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
12 9 ~plutarch

A ja proponuję mniej konspirologii z głębi Eurazji :D
Sasza, wasze brudne przepierki mózgów pomału przestają działać. I co pan nam zrobi?!

! Odpowiedz
0 4 ~kadet-Biegler

Pisze prawde.Slowo bankiera to tak jak slowo konduktora -swieta prawda :))

! Odpowiedz
9 24 ~karamba

pan baron przestrzega przed tym co sam zaplanował ;-) i przed tym co zlecił zrobić swojemu pieskowi w US ....auuuu hał hał

! Odpowiedz
11 7 ~plutarch

słabo, Wowa nie uiszcza.

! Odpowiedz
14 7 ~plutarch

Słowo refleksji: baron precyzyjnie opisał to, co wielu ekonomistom spędza sen z powiek. Ja osobiście skłaniam się do uznania Nowoczesnej Teorii Pieniądza (MMT), ale faktycznie narzędzia, jakie ta postuluje, nie są przebadane tak, jak przebadana jest księgowość:(nie kreatywna). Jeśli sam Rothschild głośno mówi o tych problemach, to "wiedz, że coś się dzieje" ;) Mam na myśli to, że ci ludzie mają do czynienia z grubą forsą od pokoleń i prawdopodobnie czują dobrze temat. Tu mała dygresja (tzw. "pomidor", bo spotkałem się z zarzutem, że mnie się wszystko z putinowską propagandą kojarzy): dygresja taka, że słowa barona całkowicie przeczą rozpowszechnianym teoriom spiskowym (między innymi przez Olgino), jakoby to właśnie ród Rothschildów miał stać na czele tajemnych sił bankierów, rządzących światem. Kto łyknął olginowską konspirologię tak dogłębnie, jak ja, ten wie, co mam na myśli.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 21 ~Kabala

MASON! Poczytajcie ... rezerwa federalna to w istocie PRYWATNY BANK... i to wlasnie po czesci tego pana. Ruch NWO przyspiesza

! Odpowiedz
12 7 ~plutarch

właśnie o tobie i kumplach z Petra napisałem post wyżej

! Odpowiedz
16 7 ~aleks

Każdy obywatel powinien dostawać co miesiąc 500 euro w formie bonów zakupowych bez względu na to czy pracuje czy nie.

! Odpowiedz
2 2 ~rak

co

! Odpowiedz
3 8 ~niepelnosprawny_org

tu sie z panem Jackobem w 100% zgodzę, teraz "biznes" jest coraz mniej przewidywalny... aczkolwiek inny niż kiedyś, bo kapitał przemieszcza sie w nowe branże NT, IT

! Odpowiedz
8 21 ~GdzieHonor

Ciekawe jak teraz czują się Ci, którzy pod jego naciskiem doprowadzili do takiej sytuacji. A teraz on umywa ręce i obarcza ich odpowiedzialnością za to... Jak zwykle lepiej się odciąć przed katastrofą i zwalić całą winę na podwykonawców, czyli swoje pacynki. Jak trzeba będzie, to się zrobi nawet pokazowe procesy.

! Odpowiedz
7 6 ~plutarch

kopiejka

! Odpowiedz
2 18 fixinc

Samo śledzenie gdzie pojawia się tajemniczy "Bank Rothchsild", przy jakich transakcjach podpowiada jak bank działa. Ostatnio przy sprzedaży BGŻ komuś (wygrał BNP), a Holendrom się spieszyło. KGHM jak sprzedawał telefonię Dialog. Pływanie w mętnej wodzie, gdzie liczy się kto kogo zna i jak może coś załatwić dzięki takim znajomościom.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~Trader

tutaj możesz przeczytąc więcej na temat rotschildów i rynku forex http://monitorfx.pl/

! Odpowiedz
2 14 ~ergo

Jo nie winny, ona winna , bo mi dawac nie powinna - tak mozna splentowac takich panow jak R.

! Odpowiedz
13 15 ~plutarch

Władymir domaga się więcej teorii spiskowych o Rothschildach!

! Odpowiedz
11 12 ~medyk

Przed dokonaniem wpisu się skonsultuj - wiesz z lekarzem albo farmaceutą

! Odpowiedz
4 11 ~Totensamzyd

Jak wkurzycie pana barona Rotschilda to "on" wykupi wszystkie 21 milionów bitcoinów jeszcze przed ich całkowitym wydobyciem i kupi je z taką łatwością z jaką ja mogę kupić siedemnastoletniego Opla Astrę. Więc proszę o szacunek dla pana " Brytyjczyka ".

! Odpowiedz
6 49 ~Aaaron

Dobra, nie lejmy wody. System monetarny ma upaść, gospodarki światowe mają się zawalić - ma powstać jedno państwo , wirtual cash zapisany na chipie podskórnym. Kilku najbogatszych ma trzymać cały świat w garści, a to wszystko za naszym przyzwoleniem , ba my będziemy błagać o to , prawda baronie Rotschild? NWO.

! Odpowiedz
1 9 ~Mirek

To już nastąpiło drogi "Januszu"

! Odpowiedz
7 6 ~plutarch

Ale Grisza, ta tania konspirologia nie działa na zachód od Buga.

! Odpowiedz
5 9 ~reptilian

A za wszystkim stoją reptilianie.

! Odpowiedz
4 1 ~niepelnosprawny_org

troche science fiction :D, ale mniej wiecej w tym kierunku bedzie "pęd"

! Odpowiedz
5 1 ~Pszemo

Dowody?

! Odpowiedz
2 8 ~Abc

Aaron Russo ostateczny cel nwo youtube polecam
Song Hongbing Wojna o pieniądz 1 i 2 polecam

! Odpowiedz
1 16 ~leming

To wspaniale, że z pomocą książek Pana Song Hongbinga, już za 30 zł można odkryć tak skrzętnie ukrywaną przez stulecia prawdę o rynkach finansowych. Dzięki nim oraz serii wykładów z Youtube School of Economics wzrasta, jak widzę po komentarzach, wiedza Polaków. Ja niestety dalej nic nie rozumiem... wybaczcie...

! Odpowiedz
2 2 ~wiedzący

Postaraj się przeczytać choć jedną książkę. Może się uda. Bez takiej próby nie masz szans.

! Odpowiedz
6 20 ~Lolipop

Najwieksza kanalia mafii bankowej ostrzega... To znaczy ze juz przyjal pozycje na krach i teraz bedzie mu pomagal.

! Odpowiedz
6 8 ~JanWincent

Czy bankier.pl należący do GW poda informację, że fundusz Sorosa postawił 877 mln dol. na spadki na amerykańskiej giełdzie?

! Odpowiedz
1 7 ~soros

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Soros-wyszedl-ze-zlota-i-przewiduje-gieldowe-spadki-7473547.html

! Odpowiedz
5 11 ~Woda

Facet ma racje. Trwa eksperyment i nie wiemy jaki może być jego rezultat. Przyznanie się do niewiedzy nie jest niczym złym. Marcin też rację w tym, że teraz najważniejsze jest ochrona kapitału. No... W zasadzie to zawsze jest najważniejsza... Co to oznacza to inna kwestia. Dla jednych złoto, dla innych lokata, a dla niektórych akcje firm z silną marką.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 29 ~autor

A ja ostrzegam przed tym panem. Ma na sumieniu kilka wojen i wiele, wiele innych "działań".

! Odpowiedz
23 6 ~plutarch

a ja ostrzegam, przed siejącym teorie spiskowe trollem putinowskim

! Odpowiedz
1 7 ~pifpaf odpowiada ~plutarch

Ostatnio coraz częściej się spotykam z "trollem Putinowskim" kolejny wytwór agory by robić zamęt i odwracać kota ogonem. Prawda jest taka że Rotchshildowie trzymają świat za ryj, odpowiadają za większość wojen, i zmierzają ku totalnej kontroli.

! Odpowiedz
9 26 ~Leszek

Poraża mnie Wasza indolencja intelektualna. Komentujecie tematy finansowe a nie macie pojęcia kim jest ten gość. To trochę jak być katolikiem i nie wiedzieć o istnieniu diabła.

! Odpowiedz
9 5 ~plutarch

ojoj, mózgownica wyprana

! Odpowiedz
14 5 ~marco

Zapakował się we franki albo inny szajs i boi się, że jeszcze bardziej mu stopy obniżą. Nawet mi go nie żal.

! Odpowiedz
6 15 ~as

Ta zaraza zawsze ma niestety rację. Nigdy ich nie przescigniemy, bo szczujemy na siebie skarbówke i zaglądamy do cudzych kieszeni, gryziemy jak szczury o marne okruchy, a oni spijają smietankę od tysięcy lat. Ale chociaż urody se nie kupił ten z fotki :)

! Odpowiedz
1 2 ~ursus

jakby chciał to by kupił

! Odpowiedz
5 32 ~Jan

Baron to jego imię czy tytuł? Nie wiedziałem że mamy Szlachtę Jerozolimską. A poza tym to zdumiewające że akurat ten człowiek eksperymentator ma cos przeciwko eksperymentom.

! Odpowiedz
4 3 ~Belg

Belgijska prasa: z powodu pogarszających się stosunków z Turcją, USA usuwa jądrową

! Odpowiedz
12 19 ~miro

pejsatetemu plemieniu trzeba odebrac majątki i karac wyrokiem śmierci za działalność finansową

! Odpowiedz
10 5 ~plutarch

jaki piękny przykład hejterskiego języka putinowskich trolli

! Odpowiedz
3 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 43 ~reset

Założenie FED w 1913 roku odbija się czkawką do dziś.
Panie szanowny - ile procent udziałów ma pana familia w tym prywatnym banku centralnym?

! Odpowiedz
0 4 ~BOSS

On jest jednym z założycieli prywatnego banku FED.
1910 spotkanie w Jekyll Island z Warburgiem, Rockerfellerem i Roszildami.
1913 ich plan zrealizowany.

! Odpowiedz
3 11 ~andi

No, rychło w czas ten list, nagle się chłop obudził.

! Odpowiedz
5 30 ~bob

ale brzydal ale i tak bzyka lepsze panienki niż ja ;)

! Odpowiedz
2 41 ~Ściema

Poczytajcie jak Rotschildowie wykupili za bezcen brytyjskie akcje po puszczeniu plotki o przegranej wojnie z Napoleonem.

! Odpowiedz
7 23 ~wróż

Tak tylko to było 200 lat temu, wtedy powstała ich fortuna... Baron Rotschild ma rację, rynek finansowy zmierza ku katastrofie, sygnałów jest wiele. Gdzie uciekać złoto, bitcoin, ethereum, nieruchomości

! Odpowiedz
0 0 ~Xawery88 odpowiada ~wróż

Złoto i srebro fizyczne tylko !!!!

! Odpowiedz
5 28 ~Robieni_w_Bambuko

Rżnie "imbecyla" jakby nie mieli wpływu na np FED itp akcje, które już od dawna są w ich (czytaj: prywatnych i chciwych łapkach). Wpływ na wojny, np ostatnio prasa doniosła ,że Soros chciął wspierać miliardem $ Ukrainę (wojnę) , a podobnych przykładów są dziesiątki.

! Odpowiedz
4 19 ~_observer

To całkiem jasne, dlaczego jest deflacja itd.: do końca XX wieku Zachód wykorzystywał wschodnie kraje, a następnie zajmował nowe rynki (m.in. polski), by dalej zwiększać sprzedaż. Teraz nie ma już wielkiego potencjału wzrostu, po prostu Ziemia zrobiła się za mała dla zachodnich korporacji, a takie kraje jak Chiny (wcześniej postrzegane jako potencjalne nowe rynki zbytu dla krajów zachodnich) zdając sobie sprawę z sytuacji, blokują Amerykanów i Europejczyków w eksporcie towarów. Tym samym nie ma już marginesu wzrostu - i można spodziewać się, co się dalej stanie na najbardziej konkurencyjnym w historii, przegrzanym rynku. :P

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 41 ~Big

Najlepsza metoda przewidywania przyszłości jest jej tworzenie

! Odpowiedz
6 63 ~Reporter

Co by o nim nie powiedzieć to chłopak Rothschild ma rację, on delikatnie nadmienia że to globalny eksperyment. Tak jak zawsze piszę: Boją się wszyscy. Przepraszam ale dzisiaj nie mamy ekonomistów, biznesmenów kapitalistów. To wszystko są szajki o charakterze gangsterskim włącznie z rządami, Brukselą oraz oczywiście Waszyngtonem, liczą się tylko znajomości i wielkość łapówek oraz kłamstwo w żywe oczy. A umiejętność rozsiewania plotek i propagandy bardzo wzrosła w cenie, jak i z ilość „posiadanych lotniskowców”.

Niestety „Wahadło” kulturowe, rozwoju oraz postępu w swym cyklicznym 500 letnim cyklu robi kolejny swój ruch i powraca do Azji. Że nie wspomnę na ten przykład o bohomazach wszechobecnych i zdziczeniach „zachodnich społeczeństw” Gdzie np. Wmawiają najmłodszym że dwóch panów i dziecko to rodzina. Jeśli ktoś myśli że to wszystko skończy się dla nas dobrze to ja twierdzą że jest patentowym kretynem. Pozdrawiam czerwone łapki - powodzenia szukajcie na innej planecie.

Ps. Pytanie o jeden światowy rząd wydaje się więcej jak naiwne. My od dawna jesteśmy w jego „kajdanach” nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Czego spodziewacie się więcej - że oficjalnie Elity o tym ogłoszą światowym Januszom – tak my wszyscy już jesteśmy „Januszami”

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
26 9 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 5 ~Piotr odpowiada (usunięty)

Zapomniałeś nadmienić do tego pocztu najważniejszych dostojników jak książę Tusk czy hrabina pro-muzułmańska Kopacz. Gdzie murgrabia Petru? Gdzie Radziu Sikorski arcyksiążę albo magnat Rostowski. Wymieniaj wszystkich i zaczynaj od tych najbardziej utytułowanych-paziu.

! Odpowiedz
11 59 ~Kris

Przecież podobno to między innymi rodzina Rotschildów decyduje o wysokości stóp procentowych na świecie. Czyżby napisał list sam do siebie?

! Odpowiedz
12 15 ~Reporter

Twój wpis i zielone łapki wprost udowadniają jak bardzo społeczeństwa nie rozumieją obecnej sytuacji ekonomicznej świata. Wyjaśniałem to poprzednio na przykładzie ilości walut i cen złota. Tak naprawdę to działa – znaczy oni (bogacze) się boją bardziej bo stracą więcej jak my szara-cy i im będzie to trudniej przełknąć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 20 ~wczesny

czegoś pejsate nie przewidzieli i im to nie pasuje w zyskach więc ostrzegają hehehe no to franulki będzie zabawa z tymi pejsatymi trolami

! Odpowiedz
4 6 ~plutarch

kosz za "pejsatych"!

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
9 6 ~wanker

czas kupować akcje.

! Odpowiedz
13 45 ~Cubix7

List, będący częścią sprawozdania firmy inwestycyjnej Rothschilda, opisuje absurdalność aktualnej sytuacji, jaka panuje w świecie finansowym.==>> Kto się orientuje doskonale wie, że właśnie Ta rodzina jest odpowiedzialna za ten stan rzeczy...!! Pozdrawiam kumatych i szukających prawdy na własną rękę!!

! Odpowiedz
22 25 ~Moshe

Kiedy widzę w komentarzu "pozdrawiam kumatych" to od razu wiem, że mam do czynienia z człowiekiem, który swój rozwój intelektualny zakończył nie dalej niż w czasach licealnych.

! Odpowiedz
6 41 ~Wlodek

Rotschild wlasnie przyznal, ze dzisiejsze banki to zaraza.

! Odpowiedz
5 12 ~PLanktON

Dobry wujek kubuś....
:D

! Odpowiedz
6 18 ~silvio_gesell

Realne stopy są ujemne gdy maleje populacja.
To nie jest żaden eksperyment, bo tego nikt nie kontroluje.

! Odpowiedz
15 5 ~RRWLADCYSWIATAPIEN

lubie Rotshcildow i Rockeffelerow,ktorzy amja wplyw w zasadzie niegrancizona jzu wladze wbnakach centrlanych po wojnach w iraku,syrii maja tez wplyw na podaz pienidza na dalekimw schodzie zresza po to byly wojny!,wiec doskonale wiedza co stworzyli raka bankowego! i wiedza jakei beda skutki! dobrze ze chociaz o tym mowii choc eni wiele mowil wczesniej a i takkazdy kto mial wiedze,analizowal sytaucje wiedzial o 2011,2008!!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 ~Alex

Twoja pisana polszczyzna (?) jest tak brzydka, że pękają oczy.

! Odpowiedz
1 33 ~Prometeusz

Kupuje tanio od wielu lat fizyczne złoto i srebro a sprzedaje makulaturę. Robi ruskim i chinczykom konkurencję.

! Odpowiedz
7 24 ~Igor30

Boli mnie dzisiaj stopa.

! Odpowiedz
11 50 ~anty_ryży-kutong

koleś którego rodzina odpowiada za ten cały szajs nagle zaczyna ostrzegać

ma tupet koleś aj waj

! Odpowiedz
12 44 ~JOJO

A kto to wszystko wywołał??? Krasnoludki czy Górale???

! Odpowiedz
4 18 ~asd

cykliści

! Odpowiedz
2 3 ~ra

dlatego za ten papier drukowany kupowac dopoki da sie wartosciowe spolki bo jak rekiny skapuja sie i rusza to tak tanio juz nikt nie dostanie!!!!!!

! Odpowiedz
2 5 ~qwa

politykierzy chcący przypodobać się gawiedzi i utrzymać się przy korycie

! Odpowiedz
6 49 ~zez

Jak można mówić "że nie sposób przewidzieć" drukowania waluty na niespotykaną skalę przy jednoczesnej deindustrializacji? W końcu kraje z realną gospodarką (czyli głównie Azja) przestaną przyjmować tę walutę w rozliczeniach a potem już tylko masowe protesty społeczne i drugi Hitler u władzy...

! Odpowiedz
5 9 ~qwa

jak nie będą chcieli kupować to się z nimi "porozmawia" a jak nie będą chcieli zrozumieć to się ich zbombarduje i zaprowadzi nasza kulturę.

! Odpowiedz
14 63 ~JanWincent

Rotschild ostrzega. Ale jaja!

! Odpowiedz
4 4 ~nickkk

tez mi to śmierdzi, chyba czas wzrostów na rynkach krajów wschodzących

! Odpowiedz
3 4 ~plutarch odpowiada ~nickkk

Dodaj jeszcze, że w Rosji, hłe, hłe.... :)D

! Odpowiedz
0 1 ~Rydzyk

To tak jakby Diabeł spowiadał się przed mszą

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
WIG 0,35% 58 607,31
2020-01-24 17:15:01
WIG20 0,27% 2 154,28
2020-01-24 17:15:00
WIG30 0,29% 2 478,59
2020-01-24 17:15:01
MWIG40 0,54% 4 065,70
2020-01-24 17:15:01
DAX 1,41% 13 576,68
2020-01-24 17:37:00
NASDAQ -0,93% 9 314,91
2020-01-24 22:03:00
SP500 -0,90% 3 295,47
2020-01-24 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.