REKLAMA

Rosyjska prasa: Wałęsa chce się spotkać z Putinem

2015-09-17 09:41
publikacja
2015-09-17 09:41

Były prezydent Polski chce się spotkać z Władimirem Putinem. Jak informuje "Niezawisimaja Gazieta" Lech Wałęsa zamierza porozmawiać z prezydentem Rosji o możliwościach rozwiązania kryzysu w stosunkach Moskwy z krajami Zachodnimi.

fot. Piotr Guzik /
"Niezawisimaja" publikuje fragment wywiadu z byłym prezydentem Polski, który w całości ma ukazać się na początku października.

Lech Wałęsa tłumaczy w nim, że kompromis między Rosją i Europą będzie możliwy, gdy Rosja będzie gotowa do dialogu, a Europa zacznie liczyć się z rosyjskimi interesami.

Były przywódca Solidarności podkreśla, że chce rozmawiać z Władimirem Putinem na argumenty, a nie przekonywać go do swoich racji. Tłumaczy, że najważniejsze jest, aby obie strony zaczęły prowadzić dialog, a nie monolog. - Celem rozmów będzie integracja Rosji z Europą, albo Europy z Rosją jak komu wygodnie - cytuje Wałęsę "Niezawisimaja Gazieta".

Odnosząc się do kwestii aneksji Krymu, były prezydent Polski zasugerował pojednanie rosyjsko - ukraińskie, dając Rosjanom radę, aby przestali walczyć z sąsiadami i ich podbijać, a pokazali im piękno i bogactwo swojego kraju. - Rosja może stać się liderem bez przymuszania innych państw - twierdzi Lech Wałęsa. Przekonuje również, że Władimir Putin powinien zaprzestać uprawiania polityki zwyciężania, a zastosować wariant przekonywania. W opinii polskiego polityka, Rosja jest Polsce i Europie potrzebna, bo bez niej nie można się ruszyć nawet na krok.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/ nyg

Źródło:IAR
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (29)

dodaj komentarz
~Klon
Polska powinna zacząć nawiązywać, odnawiać dobre stosunki z Rosją - jest to nieuniknione. ALE NIE POWINIEN ROBIĆ TEGO WAŁĘSA !!!!
~spostrzegawczy
Skąd wezmą tlumaczy ? Najpierw trzeba będzie przełożyć z walesowskiego na polski , a potem z polskiego na rosyjski.
~gazda
Wyścig zbrojeń trwa. A wuj Sam ma swoje granice daleko, daleko za oceanem. Rozpętał burzę wraz z N ATO i UE na kontynencie europejskim , tak jak kiedyś na innych muzułmańskich ziemiach , a sam zza wielkiej wody "spokojnie" obserwuje przebieg wydarzeń.

Rosji się nie dziwię, że odpowiada w ten sposób gdy
Wyścig zbrojeń trwa. A wuj Sam ma swoje granice daleko, daleko za oceanem. Rozpętał burzę wraz z N ATO i UE na kontynencie europejskim , tak jak kiedyś na innych muzułmańskich ziemiach , a sam zza wielkiej wody "spokojnie" obserwuje przebieg wydarzeń.

Rosji się nie dziwię, że odpowiada w ten sposób gdy "wróg u bram".
UE też się nie dziwię, że boi się Rosji, ale USA już niejednokrotnie wykorzystywało lokalne konflikty na świecie do swoich "zbożnych" celów.

Może to jednak Wałęsa ma rację (niezależnie od jego prawdziwego życiorysu) i wie że Europa bez porozumienia z Rosją to jak statek we mgle. Może czas pomyśleć o własnym domu (czyli Europie) bez podpowiedzi bankrutującego USA, które mogą nam (powiedzmy niechcący) wyświadczyć w takiej sytuacji "niedżwiedzią przysługę" i wepchnąć nas (UE) w niechcianą "wojenkę". Warto to przemyśleć.co proponuje Wałęsa.
~Jas123
Europa bez Rosji była by już dawno potęgą!
~fdsafda
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~RATTEL
Nekromanckie media, wskrzeszają starego trupa Politycznego, żeby nie puszczać przypadkiem inforamcji o Jarku, czy Dudzie, nie wspomnę o Kowalskim, Braunie, czy Kukizie ...
~wanker
Wałęsa na premiera !!!!!!
~Jas123
Doskonały pomysł! A nuż Putin padnie nagła śmiercią ze śmiechu!
~Sen
To reanimujesz,i opowiesz nam o swoich wrażeniach
~Sen
Sam widzisz jak niewiele ci brakuję,by uśmiercić.A nóż wypadnie , i się nadzieją uśmiejesz

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki