REKLAMA

Rosyjskie MSZ: nasze stosunki z USA są na krawędzie zerwania

2022-03-21 15:34, akt.2022-03-21 16:14
publikacja
2022-03-21 15:34
aktualizacja
2022-03-21 16:14
Rosyjskie MSZ: nasze stosunki z USA są na krawędzie zerwania
Rosyjskie MSZ: nasze stosunki z USA są na krawędzie zerwania
fot. Dilok Klaisataporn / / Shutterstock

Do MSZ Rosji został wezwany w poniedziałek ambasador USA w Moskwie John Sullivan - poinformował Reuters, powołując się na komunikat rosyjskiego resortu dyplomacji.

Amerykańskiemu ambasadorowi przekazano, że obecne napięcia powodują, iż stosunki między Moskwą a Waszyngtonem są na krawędzi zerwania. MSZ Rosji zagroziło też, że "wrogie działania USA" wywołają zdecydowaną i stanowczą odpowiedź.

W komunikacie rosyjskie MSZ oskarża władze USA o wywołanie napięć między obydwoma krajami. Moskwa uważa, że niedawne wypowiedzi amerykańskiego prezydenta Joe Bidena dotyczące prezydenta Rosji Władimira Putina "są niedopuszczalne".

"W dniu 21 marca ambasador USA John Sullivan został wezwany do ministerstwa spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej. Wręczona została mu nota protestacyjna w związku z niedawnymi niedopuszczalnymi wypowiedziami szefa Białego Domu Joe Bidena wobec prezydenta Rosji" - napisano w komunikacie MSZ w Moskwie.

Biden powiedział 16 marca, że uważa Putina za "zbrodniarza wojennego" w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Rosyjska dyplomacja podkreśla, że "takie wypowiedzi amerykańskiego prezydenta, niegodne męża stanu tak wysokiej rangi, stawiają stosunki rosyjsko-amerykańskie na krawędzi zerwania". Moskwa ostrzega, że "wrogie działania podjęte przeciwko Rosji spotkają się ze stanowczą i zdecydowaną odpowiedzią".

W komunikacie zaznaczono też, że Rosja domaga się od amerykańskiego ambasadora "zapewnienia normalnych warunków pracy rosyjskim misjom dyplomatycznym w Stanach Zjednoczonych, w tym gwarancji ich nieprzerwanego funkcjonowania". 

zm/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (15)

dodaj komentarz
tristans
Kacapy codziennie przez prasę jak i oświadczenia 'polityków' wymierzają w kierunku USA pogardliwe uwagi, ale jak Binden raz powie prawdę, to nagle się rzucają, haha, niech siebie najpierw posłuchają. Chyba już tak mają wyprany mózg że nie słyszą samych siebie.
dididif
Oby!!! Świetna wiadomość!!!
pstrzezek
Ojo joj, no to trzeba przeprosić ruskiego bandziora no bo sie jeszcze obrazi i co to będzie ;)) Normalnie tragi farsa ;) Biden nazywa bandytę po imieniu a bandyta czuje sie urażony
trolley
Jak jeden bandyta drugiego od bandytów wyzywa a wyzywany bandyta się obraża to jest to z deczka śmieszne, no nie? Czy nie śmieszne jak się jest usmańskim sługusem?
mirek6504
Ja i moja rodzina.tez jesteśmy na krawędzi zerwania stosunków z USA miały być Abramsy a tu jak się okazuje dostanie Tajwan i to jeszcze w tym roku a my znów na lodzie i na kolanach
talmud
krotko & na temat......ale to jest państwo niezależne superpotęga nuklearna .....
pstrzezek
Niezależne od prawdy i faktów? A to to na pewno ;)
pstrzezek
Dumny gołodupiec z bronią atomową. Niedługo sojusz strategiczny z Koreą Pn? :)
zenonn
Wojna chińsko amerykańska chwilowo na terenie Ukrainy trwa.
Będzie kolejna 3 światowa? 3 ojczyźniana po 1812, 1941?

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki