REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Rostowski na spotkaniu Grupy Bilderberg

2013-06-07 12:41
publikacja
2013-06-07 12:41

Polski minister finansów weźmie udział w trwającym w ten weekend dorocznym spotkaniu Grupy Bilderberg. Podczas obrad wąskiej grupy liderów świata polityki, finansów i biznesu poruszane będą największe problemy, przed którymi stoi świat.

Listę uczestników tegorocznego spotkania Grupy Bilderberg podaje brytyjski „Telegraph”. Oprócz Jacka Rostowskiego, znajdują się na niej m.in. szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, szefowa MFW Christina Lagarde, kanclerz skarbu George Osborne, były amerykański sekretarz stanu Henry Kissinger, były sekretarz skarbu Timothy Geithner, były dowódca wojsk w Afganistanie David Petreus, prezes Goldman Sachs International Peter Sutherland czy założyciel Amazona Jeff Bezos.

Jacek Rostowski
Źródło: Ministerstwo Finansów

W sumie w położonym na północ od Londynu Hertfordshire, gdzie odbywa się tegoroczne spotkanie, pojawi się 140 delegatów z 21 państw świata. Polski minister finansów będzie uczestniczył w prestiżowym spotkaniu Grupy Bilderberg po raz drugi z rzędu.

Głównymi tematami rozmów mają być m.in. wzrost gospodarczy w Europie i USA, kwestie długu i tworzenia miejsc pracy, zagrożenia związane z nacjonalizmem i populizmem, wyzwania stojące przed Afryką, wojny cybernetyczne, rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie. Tegoroczny zjazd potrwa do 9 czerwca.

Tajemnicza grupa

Historia spotkań Grupy Bilderberg sięga 1954 r. Jej nazwa pochodzi od Hotelu Bilderberg w holenderskim Oosterbeek, gdzie odbyły się pierwsze obrady.

Jak czytamy na jej oficjalnej stronie tej nieformalnej organizacji, w jej ramach każdego roku spotyka się 120-150 liderów świata polityki, przemysłu, finansów, nauki i mediów. Dwie trzecie uczestników pochodzi z Europy, resztę stanowią reprezentanci Ameryki Północnej. "W trakcie spotkań nie dyskutuje się na temat rozwiązań, nie są przeprowadzone głosowania i nie jest ustalany kształt polityki” – twierdzi Grupa.

Przez lata wokół spotkań Grupy Bilderberg powstało wiele kontrowersji i teorii spiskowych, dla których pożywką jest zamknięty charakter posiedzeń oraz brak formalnych struktur. Podobnie jak w poprzednich latach, tegorocznym obradom towarzyszą protesty alterglobalistów.

/mz, telegraph.co.uk, bilderbergmeetings.org

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (40)

dodaj komentarz
~olimp
na końcu wszystko skonfiskujemy i pokażemy środkowy palec !!!
~arnold
Jan Antony Vincent Rostowski ,ur.30 -04-1951 w Londynie. Wnuk Jakuba Rotfelda ( syna Mojżesza Rotfelda i Lei z domu Boder). Magister ekonomi. Nie posiada tytułu naukowego, ani stopnia naukowego - doktora. Nie jest profesorem .
Wyśmiewany jako ekonomista . Zatrudniony przez Sorosa w szkole Sorosa w Budapeszcie .
Rostowskiego
Jan Antony Vincent Rostowski ,ur.30 -04-1951 w Londynie. Wnuk Jakuba Rotfelda ( syna Mojżesza Rotfelda i Lei z domu Boder). Magister ekonomi. Nie posiada tytułu naukowego, ani stopnia naukowego - doktora. Nie jest profesorem .
Wyśmiewany jako ekonomista . Zatrudniony przez Sorosa w szkole Sorosa w Budapeszcie .
Rostowskiego dostaliśmy w pakiecie od międzynarodowej finansjery , żeby pilnował ich interesów w Polsce .
~Wie
Ta menda kozikiem chrzczona sprzeda nasz kraj do cna swoim pejsatym mocodawcom!!!
~RICO
Taka polityczna szmata jedzie po instrukcje do Grupy Bilderberg !
~slawo
Polak pracujący dla amerykańskich kapitalistów. "Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna!Polak pracujący dla amerykańskich kapitalistów. "Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.
~pwr
slawo 100/100, ująłeś to idealnie, może paru POparańców i lemingów zrozumie w końcu jak zostali wydymani.
~Obywatel
W zeszłym roku też był. Mogliście o tym przeczytać na oficjalnej stronie. Redaktorzy bankier.pl, dlaczego milczeliście rok temu?
~lucyna
powinie wysłać swoich doradców ,bo więcej zapamiętają niz tylko many many
~Pwr
do VX, autora bardzo mądrego posta o zadłużeniu Polski. Tu nie chodzi o to by Polska spłaciła dług i więcej do nie miała, chodzi o to by Polska miała długi i cały czas je spłacała. Przecież pasożyt musi z czegoś żyć.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki