REKLAMA
WAŻNE

Rośnie problem pedofilii w Niemczech

2022-01-24 13:35
publikacja
2022-01-24 13:35
Rośnie problem pedofilii w Niemczech
Rośnie problem pedofilii w Niemczech
fot. New Africa / / Shutterstock

Rośnie problem pedofilii w Niemczech. W ciągu minionego roku znacznie wzrosła liczba dochodzeń w sprawie materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Według berlińskiej policji liczba znanych przypadków wzrosła w 2021 roku nawet o 200 procent.

W poprzednim roku - 2021 - statystyki kryminalne dla Berlina wykazały 639 przypadków posiadania, rozpowszechniania i produkcji "pism z pornografią dziecięcą". Zidentyfikowano 549 podejrzanych.

Wzrost odnotowano także już w poprzednich latach w związku z informacjami przekazywanymi z USA, gdzie organizacja pozarządowa National Center for Missing & Exploited Children (NCMEC) wykorzystuje algorytmy do przeszukiwania Internetu.

"Dzięki raportom NCMEC, ale także dzięki naszym własnym intensywnym dochodzeniom, coraz więcej tych niewyobrażalnych, strasznych czynów wychodzi na światło dzienne" - powiedziała agencji dpa szefowa berlińskiej policji Barbara Slowik.

Państwowy Urząd Śledczy został znacznie wzmocniony w celu zwalczania tej dziedziny przestępczości i w 2021 r. bardzo mocno skoncentrował się na tym obszarze. "Utworzyliśmy dwa nowe komisariaty, ustanowiliśmy centralny punkt kontaktowy i ponad dwukrotnie zwiększyliśmy liczbę naszych pracowników" - informuje Slowik.

"To, że śledztwa nie są łatwe, nie przeraża nas. Wiemy, o kogo walczymy. Naszym zadaniem, naszym obowiązkiem jest zadawanie ciosu za ciosem, szczególnie przeciwko strukturom zorganizowanym" - powiedziała Slowik.

Z Berlina Berenika Lemańczyk

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki