REKLAMA

Rośnie liczba ubogich Włochów z powodu pandemii. 5 mln osób brakuje pieniędzy na jedzenie

2020-11-23 19:43
publikacja
2020-11-23 19:43
fot. ALBERTO LINGRIA / Reuters

5 mln Włochów brakuje pieniędzy na jedzenie, 7,6 mln rodzin notuje spadek poziomu życia - to dane z ogłoszonego w poniedziałek raportu na temat sytuacji finansowej w czasach pandemii koronawirusa. Większość obywateli uważa za możliwą utratę pracy.

W raporcie Ośrodka Badań Społecznych Censis podkreślono na podstawie sondaży, że 60 proc. mieszkańców kraju twierdzi, że w przyszłym roku możliwe jest to, że stracą pracę i źródła przychodu.

Wcześniej Caritas we Włoszech alarmował, że raptownie rośnie liczba "nowych ubogich" z powodu pandemii. Widać to szczególnie, jak zaznaczono, w punktach pomocy, do których zwraca się po raz pierwszy z prośbą o wsparcie o 14 proc. więcej osób niż w zeszłym roku.

sw/ mal/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
josif-logikowski
Gdyby nie wpompowane z budżetu przez rząd PiS 200 miliardów w postaci pomocy dla firm, w Polsce byłoby jeszcze gorzej.
Zatrudnieniam prawie 30 osób, nie zwolniłem nikogo, dzięki temu, że w sumie otrzymałem ponad 300 tys w różnej postaci, moi znajomi dostali nawet po kilka milionów, zależnie od wielkości firmy, obrotów
Gdyby nie wpompowane z budżetu przez rząd PiS 200 miliardów w postaci pomocy dla firm, w Polsce byłoby jeszcze gorzej.
Zatrudnieniam prawie 30 osób, nie zwolniłem nikogo, dzięki temu, że w sumie otrzymałem ponad 300 tys w różnej postaci, moi znajomi dostali nawet po kilka milionów, zależnie od wielkości firmy, obrotów i zatrudnienia. Osobiście nie znam nikogo z przedsiębiorców kto by narzekał na pomoc od marca. Tylko dlatego nie mamy takiej sytuacji jak we Włoszech.
pstrzezek
Ktoś próbował załatwić sprawę w urzędzie w Rzymie? Tam nie robi się przerwy w pracy tylko na odwrót. Kraj jedzie na socjalu od niepamiętnych czasów a teraz wielki lament. Jakby ktoś pytał: wina Unii! Cień Grecji już widać na horyzoncie. Tylko czekać na Salviniego i jemu podobnych.
incitatus
Plotka głosi że na Lampedusie już ustawiają się kolejki żeby płynąć ku lepszemu na południe
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki