REKLAMA

Rośnie liczba ofiar po zawaleniu się budynku pod Bombajem

2020-09-23 09:03
publikacja
2020-09-23 09:03
fot. FRANCIS MASCARENHAS / Reuters

Do 35 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się budynku mieszkalnego w Bhiwandi pod Bombajem - poinformowały w środę indyjskie władze. Akcja poszukiwawczo-ratownicza cały czas trwa, pomimo uciążliwego deszczu. Co najmniej osiem osób pozostaje zaginionych.

Wcześniejszy bilans poniedziałkowej katastrofy budowlanej mówił o 16 zabitych.

"Mięło już około trzech dni, więc nie wiemy, czy jest jeszcze ktoś żywy, ale nie tracimy nadziei" - powiedział agencji Reutera szef krajowych sił reagowania kryzysowego Satya Pradhan. Dodał, że co najmniej osiem osób jest zaginionych, a ratownicy przeszukują rumowisko.

Zniszczona została połowa lokali w liczącym 54 mieszkania trzypiętrowym budynku. Przyczyna jego zawalenia się nie jest wciąż znana, ale według mieszkańców wybudowany przed 30 laty blok wymagał pilnego remontu. Jego przeprowadzenie było niemożliwe ze względu na restrykcje związane z epidemią koronawirusa.

W Indiach dość często dochodzi do katastrof budowalnych, ponieważ konstrukcje są stare, wadliwe, często stawiane nielegalnie, a nadzór budowalny praktycznie nie istnieje. Bezpośrednią przyczyną podobnych katastrof są też deszcze monsunowe nawiedzające ten kraj od czerwca do września. (PAP)

cyk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki