REKLAMA

Rośnie armia urzędników

2011-05-06 00:08
publikacja
2011-05-06 00:08
W całej administracji publicznej przybyło w ubiegłym roku 12,2 tysiąca osób. Szybko rozrasta się biurokracja w samorządach - pisze "Rzeczpospolita".

Zwiększenie zatrudnienia o ponad 12 tysięcy osób w porównaniu z 2009 rokiem, gdy przyrost urzędników sięgnął 40 tysięcy, może wydawać się niewielką liczbą. Jednak pokazuje, że biurokracja wciąż się rozrasta. W sumie w 2010 roku przeciętne zatrudnienie w administracji publicznej wzrosło o 2,8 procent, do 440 tysięcy osób.

Cześć urzędów starała się trzymać kadry w ryzach. Sztuka ta nie udała się na przykład wojewodom, ani samorządowcom. W lokalnych urzędach, różnych jednostkach czy gospodarstwach pomocniczych przybyło przeszło 11 tysięcy urzędników, co oznacza wzrost o 4,5 procent.

Samorządowcy podkreślają, że mają coraz więcej obowiązków. Marszałkowie województw rozrost biurokracji tłumaczą odpowiedzialnością za efektywny podział i rozliczanie funduszy UE.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Rzeczpospolita"/kl/to/
Źródło:IAR
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~Maciej
i bezrobocie spada, bo zwiększa się liczbę zbędnych urzędasów, którzy nie wytwarzają PKB !!! i to jest skandal; lepiej zamiast płacić za nowe etaty urzędników pieniądze przeznaczyć na rozpoczęcie działalności gospodarczej przez bezrobotnych. Minimalna pensja brutto to ok. 3000 zł (wraz z ZUS) x 12 miesięcy to 36.i bezrobocie spada, bo zwiększa się liczbę zbędnych urzędasów, którzy nie wytwarzają PKB !!! i to jest skandal; lepiej zamiast płacić za nowe etaty urzędników pieniądze przeznaczyć na rozpoczęcie działalności gospodarczej przez bezrobotnych. Minimalna pensja brutto to ok. 3000 zł (wraz z ZUS) x 12 miesięcy to 36.000 zł rocznie i to lepiej niech będzie bezzwrotna kwota na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
~Petent.
Armia-"urzędników" ?? NIEROBÓW !!
~inspektor
Pytam :
Po co komu delegatury Urzędów wojewódzkich ?.
Jedyny referat paszportów ma co robić, ale jego praca polega na przyjmowaniu wniosków paszportowych, wysyłce icl do warszawy i wydawaniu. Do tej obsługi wystarczyła by jedna osoba przy Starostwie Powiatowym.
~k
mowa jest o urzednikach a nie o wydatkach na prace zlecone. Tusk i PO zatrudnia kolesi, by zylo sie lepiej
~wer
wystarczy zobaczyć jak zatrudniani są urzędnicy na stolki. Kolesie i pociotki. Wiem bo znam przykład w Szczecinie.
bisz
No tak a kolesiów to oni mają...
~smoother
Rzeczywiście ciekawe tłumaczenie odnośnie rozdziału funduszy unijnych. Nie tak dawno, bo zdaje się 3 dni temu na łamach onet.pl czytałem interesujący artykuł, którego tytuł mniej więcej brzmiał:"Biurokracja przejadła unijne dotacje, które były przeznaczone dla rolników. Czekają nas miliardowe kary"

Więcej
Rzeczywiście ciekawe tłumaczenie odnośnie rozdziału funduszy unijnych. Nie tak dawno, bo zdaje się 3 dni temu na łamach onet.pl czytałem interesujący artykuł, którego tytuł mniej więcej brzmiał:"Biurokracja przejadła unijne dotacje, które były przeznaczone dla rolników. Czekają nas miliardowe kary"

Więcej tłumaczenia nie trzeba

Pozdrawiam
~wolny najmita
szybciej się ten cały socjalistyczny syf zawali.
~myślący
Autor: zapend [178.36.11.*], 2011-05-06 10:39
tego samego co zwykle - nie masz za specjalnie pojęcia na temat, na który cokolwiek piszesz ...


tzn. masz mniej więcej takie same jak i o polskiej ortografii


moze zamiast ogólników konkretne przykłady ? gdy ktos nie ma nic do powiedzenia zawsze tak gada jak Ty
zapend odpowiada ~myślący
gdy były konkrety to zwyczajowo "chowałeś głowę w piasek"i drobna rada na koniec (za darmo) - im głębiej głowę w piasku chowasz tym bardziej masz dupę na wierzchu

a teraz możesz sobie wrócić do studiowania projektu konstytucji autorstwa pewnego idioty i prawniczego ignoranta

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki