REKLAMA

Rosną ceny paliw na stacjach. Najmocniej w górę idzie benzyna Pb95

2022-09-28 15:22
publikacja
2022-09-28 15:22

Rosną ceny paliw na stacjach. Największa, 7-groszowa podwyżka, dotyczy średniej ogólnopolskiej ceny benzyny Pb95. Najtaniej, za 6,23 zł/l, można ją zatankować w woj. wielkopolskim i śląskim - poinformował w środę portal e-petrol.pl.

Rosną ceny paliw na stacjach. Najmocniej w górę idzie benzyna Pb95
Rosną ceny paliw na stacjach. Najmocniej w górę idzie benzyna Pb95
fot. Włodzimierz Wasyluk / / FORUM

"Koniec września przynosi nielubiane przez kierowców wzrosty cen paliw na stacjach. Podwyżkom nie zapobiegł nawet spadek notowań ropy naftowej, bo w dużej mierze został on zniwelowany przez postępujące osłabienie złotówki w relacji do amerykańskiego dolara" - zwrócili uwagę w środę analitycy portalu e-petrol.pl.

Zaznaczyli, że tankowanie w porównaniu do poprzedniego tygodnia jest droższe o kilka groszy, ale korekty w górę dotyczą wszystkich gatunków paliw.

"Największa, 7-groszowa zmiana dotyczy średniej ogólnopolskiej ceny benzyny Pb95, która wynosi aktualnie 6,29 zł/l. O dwa grosze natomiast podrożały olej napędowy i autogaz, kosztujące dziś przeciętnie 7,16 zł/l oraz 3,09 zł/l" - podali analitycy.

Z danych portalu wynika, że na paliwowej mapie Polski wyróżnia się Wielkopolska, gdzie najmniej płaci się za zakup litra benzyny Pb95 oraz oleju napędowego, odpowiednio: 6,23 zł/l i 7,10 zł/l.

"Tyle samo co w Wielkopolsce tankowanie +95-tki+ kosztuje w województwie śląskim. LPG z ceną 2,95 zł/l jest najtańsze w województwie łódzkim, poza którym już tylko w województwie świętokrzyskim średnia cena autogazu, wynosząca 2,99 zł/l, znajduje się poniżej poziomu 3 zł" - dodano.

Wskazano również, że w opozycji do wymienionych regionów Polski znajduje się Podlasie, gdzie tankowanie benzyny i diesla jest najdroższe. Olej napędowy w woj. podlaskim kosztuje przeciętnie 7,23 zł/l, a benzyna 95-oktanowa - 6,32 zł/l. Tyle samo Pb95 kosztuje w woj. zachodniopomorskim. Według analityków za LPG najwięcej płaci się na Dolnym Śląsku - 3,28 zł/l. (PAP)

autor: Anna Bytniewska

ab/ mk/

Tematy
BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
lebski_gosc
10% z 5zł to 50 gr
10% z 90zł to 9zł
Teraz pomyśl jak ropa spadła z 120 na 80$ to cena paliwa nie spadła
Jak dolar skoczył z 4,70 na 5zł to podwyżka.
endes
Jprlę!!!… cena baryłki spadła do piziomow sprzed srajdemii a ci podnoszą ceny dla klientow!!!!… marże za niskie!!!… bo trza będzie się podzielić ze swoimi!!!
trolley
Ukraina coraz więcej kosztuje, płacić hehe
aszkenazyjski
Czy Ty jeździsz na ropie, jeśli nie to dolicz ceny gazu , prądu, wzrost pensji,
transportu itd.

Jeśli to jest Ci obce to kup sobie baryłkę / baryłki no jezdzij.
bha
Jak wiatr zawieje i jak w kalejdoskopie.Niestety
wizytator
To co się takiego dzieje że benzyna teraz bardziej drożeje? Możemy oczekiwać zrównania się ON z Pb? Gdzie są ci mundrzy którzy twierdzą że ropa droga, bo czołgi na ropę, bo większy popyt.
A może wystarczy napisać, że w wyniku spekulacji wielkich funduszy mamy obecnie ceny surowców na wysokich poziomach. I tyle.
wizytator odpowiada 300_pala
A co to ma wspólnego z różnicą ceny benzyny do ropy?
Przypominam że benzyna jest droższa w produkcji.
men24a
Bracia musicie uważać, jak bierzecie co łaska bo zabezpieczenia się zmieniły i kamery nakierowali !!!
Masło znika z półek. Tylko 30 proc. kupione, reszta ukradziona. Przez emerytów "Niektóre sklepy spożywcze jak np. Kaufland wprowadziły zabezpieczenia antykradzieżowe na maśle już w lipcu. Dotychczas takie zabezpieczenia były
Bracia musicie uważać, jak bierzecie co łaska bo zabezpieczenia się zmieniły i kamery nakierowali !!!
Masło znika z półek. Tylko 30 proc. kupione, reszta ukradziona. Przez emerytów "Niektóre sklepy spożywcze jak np. Kaufland wprowadziły zabezpieczenia antykradzieżowe na maśle już w lipcu. Dotychczas takie zabezpieczenia były stosowane przede wszystkim na sprzęcie AGD, alkoholach, czy odzieży. Polsat News dotarł do sklepów w Kielcach, które jeszcze inaczej zabezpieczają masło. " Postanowiliśmy je przenieść z lodówki ogólnodostępnej nabiałowej do lodówki obok kasy, gdzie masło podaje ekspedient

Pis zrobił ze swojego elektoratu złodziei albo Złodzieje zawsze popierali PiS.
katolicka doktryna jest tak skonstruowana że usprawiedliwia każde złodziejstwo, zbrodnie, każde świństwo... wystarczy tylko chodzić do kościoła, płacić na tace i uzyskiwać rozgrzeszenie opowiadając o swoich niegodziwościach klesze

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki