Rosjanie zmuszani do patriotycznych wieców

W całej Rosji odbędą się dziś tak zwane patriotyczne wiece. Rozgłośnia Echo Moskwy twierdzi, że władze zmuszają do udziału w tych przedsięwzięciach pracowników sfery budżetowej i studentów. Według innych niezależnych mediów, patriotyczne wiece mają być odpowiedzią władz na ubiegłotygodniowe manifestacje antyrządowe zorganizowane przez zwolenników.

(fot. TATYANA MAKEYEVA / FORUM)

Według radia Echo Moskwy, w Jekaterynburgu szefowie firm i urzędów dostali wytyczne dotyczące liczby osób, które mają przysłać na patriotyczny wiec. W Orenburgu mają stawić się na imprezie studenci i wykładowcy lokalnych uczelni, a w Woroneżu podobną propozycję nie do odrzucenia dostali działacze miejscowych centrów kultury.

Największy wiec patriotyczny zorganizowany zostanie w Moskwie. Na jednym z placów obok murów Kremla odbędzie się koncert pod hasłem Rosja w moim sercu. Część niezależnych komentatorów wiąże tę aktywność lokalnych urzędników i działaczy rządzącej partii Jedna Rosja z kampanią wyborczą Władimira Putina.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/ kano

Źródło: IAR
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 plutarch

ajwaj, silvio_gesell - pytanie otwarte: trollujecie dla Moskwy?

! Odpowiedz
1 2 silvio_gesell

A ja jestem zmuszany do oglądania reklam, czyli antypatriotycznych wieców. Jesteśmy świadkami wojny korporacji z państwami.

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
10 32 ajwaj

""Część niezależnych komentatorów"" - czytaj CNN, ABC, Bild & co. :)
oni wybieraja Chodorkowskiego na prez. Rosji

! Odpowiedz
8 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 plutarch

tu już się bardzie zdemaskować nie potrafisz

! Odpowiedz
8 28 ajwaj

Pawel Klimkin Minister SZ Ukrainy - zapowiedzial wyciaganie powaznych konsekwencji politycznych i prawnych za obecnosc koncernów niemieckich m.in. VW, Adidas, Siemens na Krymie w tym zaliczanie Krymu do Rosyjskiej Federacji :)

! Odpowiedz
12 4 gajowy1

Jaki to ma związek z artykułem? Jednych władze zmuszają do udziału w wiecach i są na to tysiące dowodów, ciebie - do pisania tutaj bzdur. Niestety, ale sytuacji w Rosji to nie poprawi.

! Odpowiedz
8 31 ajwaj

Grupa parlamentarzystów niemieckich wlasnie odwiedza Krym :)

! Odpowiedz
13 3 gajowy1

Jaki to ma związek z artykułem?

! Odpowiedz