Rosja znowu straszy Polskę Iskanderami

Rosja znowu straszy NATO rozmieszczeniem kompleksów rakietowych Iskander w pobliżu granic Polski i Litwy.

(fot. Yuri Smityuk / TASS)

Cytowany przez agencję Ria Novosti szef komisji obrony Dumy Państwowej Władimir Szamanow oświadczył, że Moskwa może zwiększyć liczbę tych nowoczesnych systemów wzdłuż swoich granic, w tym w obwodzie kaliningradzkim.

Rosyjski deputowany skrytykował Stany Zjednoczone oraz Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię za rozmieszczanie dodatkowych sił amerykańskich w pobliżu rosyjskich granic. - Nie będziemy patrzeć na to z opuszczonymi rękami, ale podejmiemy odpowiednie kroki - powiedział Władimir Szamanow.

Wskazał na rozmieszczanie w pobliżu granic z państwami NATO dodatkowych oddziałów, w tym wyposażonych w rakiety typu Iskander. Według słów rosyjskiego polityka, te lądowe pociski balistyczne mogą trafić również w większej liczbie do graniczącego z Polską i Litwą Kaliningradu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/em/wkrz

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
20 10 ajwaj

PISie przychodza i na pewno odejda, jednak infantylna histeria (dla kogo?) przeciwko Niemcom, Ros. Federacji to czarne karty historii Polski i stracone przez kompradora NEOCON lata rozwoju.

Nota beneI - IAR - nie skumal jeszcze, ze NIE MA panstwa ROSJA - SMSy od "wielkiego, slabnacego w oczach brata" w doniesieniach sponsorowanych przez PIS, trzeba by troszke adoptowac dla czytelników o IQ > 69 :). Dla ulatwienia Rosyjska Federacja to panstwo z ponad setka narodowosci - a tym Rosjanie, Polacy, Zydzi, Kazachy, Czukcze, Murzyni itd.)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 16 wizytator

A my jak zwykle między młotem a kowadłem, gotowi na sankcje albo z jednej albo z drugiej strony.

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,0% VII 2018
PKB rdr 5,2% I kw. 2018
Stopa bezrobocia 5,9% VI 2018
Przeciętne wynagrodzenie 4 848,16 zł VI 2018
Produkcja przemysłowa rdr 6,8% VI 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl