REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Rosja znów ukarała Google'a grzywną za odmowę usunięcia zakazanych treści

2021-11-29 18:58
publikacja
2021-11-29 18:58
Rosja znów ukarała Google'a grzywną za odmowę usunięcia zakazanych treści
Rosja znów ukarała Google'a grzywną za odmowę usunięcia zakazanych treści
/ Pexels

Sąd w Moskwie ukarał w poniedziałek koncern Google grzywną w wysokości 3 mln rubli (równowartość 40,2 tys. USD) - podały służby prasowe sądu. Oświadczyły one, że koncern odmówił usunięcia treści internetowych, uznanych w Rosji za zakazane.

Jest to kolejna kara nałożona w Rosji na ten koncern. Suma orzeczonych wobec niego dotąd grzywien wynosi 44 mln rubli (ponad 590 tys. USD).

Poprzednią karę finansową sąd orzekł wobec Google'a 23 listopada. Decyzję podjął sąd wyższej instancji, który nie uznał apelacji złożonej przez koncern. Rosyjski parlamentarzysta Wasilij Piskariow oceniał, że do początku października br. Google nie usunął ponad 2,6 tys. materiałów, które zawierają treści zakazane w Rosji. Większość tych materiałów znajduje się na serwisie YouTube.

O karanie za tego rodzaju wykroczenia zwraca się do sądów rosyjski regulator mediów i internetu, urząd Roskomnadzor. Według danych regulatora od początku br. wielkie koncerny internetowe: Facebook, Twitter, Google, Telegram, TikTok oraz rosyjskie serwisy: Odnokłassniki i VKontakte ukarane zostały grzywnami w łącznej wysokości 187 mln rubli (ponad 2,5 mln USD).

Władze Rosji starają się coraz silniej wpływać na działalność zagranicznych gigantów IT w tym kraju. Niedawno zażądały, by 13 koncernów technologicznych do 1 stycznia 2022 r. otworzyło w Rosji swoje przedstawicielstwa.

Z Moskwy Anna Wróbel 

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (8)

dodaj komentarz
darius19
Rosja to kraj bandycki. Komentarze "ajwaj_" to potwierdzaja. Korzysta z wolnosci slowa. W ojczyznie, juz by byl w lagrze na Syberii.
ajwaj_
Mini kara
za usuwanie prez. Trumpa, ma znaczenie prestizowe
antek10
w ruskim kołchozie dozwolone tylko treści zatwierdzone przez komuchów.
ajwaj_
no to lipa :)
partia komunistów Rosji = 9,7 %
darius19
i tu "ajwaj_" zatroskany wolnoscia slowa we wzorowych demokracjach Bialorusi i Rosji. Łagier i represje, a moze i Noviczok - umocni wolnosc slowa na wschodzie.
ajwaj_
facia szukasz slodka
nie ten portal
jarekzbyszek
Rynek rosyjski dla gigantów informatycznych to poniżej 1%. Mają te kary w głębokim poważaniu. Nikt o zdrowych zmysłach nie otworzy tam przedstawicielstwa, żeby zbierać kolejne. Rosja to handel kradzionymi kartami, lewe kody dostępu. Tam mało kto kupuje coś legalnie. Mogą się odcinać, krzyżyk na drogę.
ajwaj_
To zaplaca z kasiory na znaczki z majtek szatniarki

Ale idzie gorzej, cienka sciema kal-bojow juz nie dziala,

KONFUCJUSZ - "swiat sie zmienia > coraz truudnej o jelenia""

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki