REKLAMA

Rosja znosi embargo na... owoce morza

2015-06-05 09:43
publikacja
2015-06-05 09:43
thetaXstock

Rosja chce widzieć na swoim rynku dary morza z krajów Unii Europejskiej. Jak informuje Kommiersant, rosyjskie Ministerstwo Rolnictwa zamierza częściowo znieść embargo na produkty spożywcze.

(thetaXstock)

Według dziennika, chodzi głownie o szlachetne gatunki ryb, małże i kraby. Ministerstwo tłumaczy, że w ten sposób zamierza wesprzeć własnych producentów, korzystających z półproduktów pochodzących z krajów Unii Europejskiej. Dokument w tej sprawie został już przekazany do akceptacji rosyjskiemu rządowi, Federalnej Agencji Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego, służbom celnym i Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej.

Decyzja rosyjskich władz jest o tyle zaskakująca, że kilka dni temu służby sanitarne zakazały importu do Rosji ryb pochodzących od łotewskich i estońskich producentów. Moskwa oświadczyła również, że z ograniczeniem embarga, wprowadzonego w ubiegłym roku lub jego całkowitym zniesieniem, poczeka do decyzji Unii Europejskiej w sprawie antyrosyjskich sankcji.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/ nyg

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~StefanZ
No nie, embargo uderzy w śledzie w śmietanie.
~Jan324
Widocznie nie muszą czekać na decyzje o europejskich sankcjach., a wspomogą swoją gospodarkę.Europie już na sankcjach nie zależy. Amerykanom bardziej.
~Adas
on to przewidział http://www.almoc.pl/img.php?id=3406
~Irma
Niedługo zaczną jeść deski z tajgi syberyjskiej, chcieli Krymu to mają krach gospodarczy i jeszcze drożyznę spowodowany własną głupotą
~plutarch
czyżby aligator okazał się nie dość szlachetny?
~s6
Zakazali wwozu polskich jabłek, świń, serów a teraz nie mają co jeść. Niech zjedzą okręt podwodny. Idą czasy że producenci żywności jak Polska będą coraz bardziej się liczyć.
~Papi
To dobrze, że tak chcą ulżyć przeciętnemu Rosjaninowi. A co tam drogie ziemniaki czy kapusta teraz będą mogli jeść kraby.
~EM
Polska: Rosji nawiększe zagrożenie w UE ==> Pan Generał Stanisław Koziej udzielił nam komentarza ==> http://emergingequity.org/2015/06/04/poland-russias-most-dangerous-opponent-in-europe/

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki