Rosja zbuduje 5 pociągów atomowych

Rosja planuje zbudować 5 pociągów uzbrojonych w pociski międzykontynentalne. Każdy taki skład o nazwie Barguzin będzie przewozić po 6 rakiet.

Rosja zbuduje 5 pociągów atomowych (fot. iStock / Thinkstock)


Pociągi Barguzin będą uzbrojone w rakiety międzykontynentalne RS-24 Jars lub ich modyfikacje. Ważą one około 50 ton i są uzbrojone w głowice jądrowe mogące lecieć na odległość do 11 tysięcy kilometrów. Dziś przeprowadzono udany test tej rakiety.

Rosja w spadku po Związku Radzieckim otrzymała wycofane już z eksploatacji kolejowe kompleksy rakietowe Mołodiec . Były to z wyglądu niczym nie różniące się składy pociągów z wagonami towarowymi, w których znajdowały się rakiety międzykontynentalne zdolne do startu po odsłonięciu dachu. Rozpoznać je można było jedynie po tym, że zestaw ciągnęły aż trzy lokomotywy. Nowe kompleksy rakietowe Barguzin, które pojawią się za 3-4 lata mają być łatwiejsze do zamaskowania, gdyż będą uzbrojone w lżejsze rakiety.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/Moskwa/K.P.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 ~kacap

następnym krokiem będą zeppeliny desantowe...

! Odpowiedz
3 7 ~Realista

Rosja pewnego dnia się sama wysadzi

! Odpowiedz
0 9 ~ech

Czyli elektrownia atomowa to konwencjonalna elektrownia, która jest wyposażona w rakiety z głowicami atomowymi?"Rosja zbuduje 5 pociągów atomowych"

! Odpowiedz
4 1 ~licealista

Elektrownia atomowa nie am kompletnie nic wspolnego z broni atomowa ... przeczytaj ile wzbogaconego urany potrzeba do elektrowni ale ile do bomby

! Odpowiedz
1 4 ~Eltor odpowiada ~licealista

@licealistaNie zrozumiałeś. Zwrot "Pociąg atomowy" miałby sens, gdyby lokomotywy miały napęd atomowy. Jeśli podczepię pod mój rower przyczepkę, a na niej będę miał kanister benzyny, to nie czyni to jeszcze z mojego pojazdu "roweru spalinowego"

! Odpowiedz
4 20 ~fdf

Cepy myślą że stać ich na wyścig zbrojeń z USA

! Odpowiedz
5 6 ~PiasciZPiasku

Nasi przodkowie powinno dostać po łbie ,że tu się osiedlili. Gdybyśmy mieszkali tam gdzie Hiszpania czy Portugalczycy byśmy mieli o niebo lepiej

! Odpowiedz
0 4 ~Dżejms

Coś zrobisz a potem z powodu patologii z zewnątrz potomni na ciebie plują. Miłe. Dobrze świadczy o tych potomnych.

! Odpowiedz
2 2 ~endi

Nasi przodkowie założyli Rosję i zajmowali w starożytności większość Niemiec . Germanie byli wtedy dzikim ludem koczowniczym wykreowanym przez Rzym , a potem Watykan do osłabienia pozycji Lechii a później Polski https://www.youtube.com/watch?v=SKoeIOfISu8

! Odpowiedz
1 1 ~ser

pawlak zapłaci za gaz po wysokich cenach na 30lat ,cena obecna nie ma zanczenia - taki kontrakt

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil